Modül yazma

yunus707

OpenCart-TR
Belki biraz sacma bır soru olcak ama modül yazmak ıstıyorum ama nasıl yapıcam bılmıyorum admın panelınden nereleri değiştiricem sitedeki değişen kodları sayfa olarak mı yuklıycem yoksa değişen kodları bir yerden mı çağırıcam vs vs vs yanı kısacası modul yazma konusunda bılgısı olan arkadaşlar balık vermesın balık tutmayı ögretsınde bızde balık verelım mıllete :D

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. öncelikle php,msql,html,ve css iyi derecede bilmen gerekiyor hatta biraz da Js..daha sonra Opencart tın MVC (model-view-controller) yapısını ve bu yapı arasındaki baglantıyı ve bu bölümlerin fonksiyonlarını bilmen gerekiyor.. bütün bunları öğrendikten sonra hangi dosyada ne yapacagım gibi bir soru sormanıza gerek kalmadan yapmak istediginiz modüle karar verip yapabilrsiniz...bu kadar basit....selametle..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Burada şunu şöyle yapın bunu böyle yapın demekle öğrenilecek bir şey değildir. osdem66 arkadaşımızın dediği gibi bazı yazılım dillerini bilmeniz gerekmektedir. Bu da zaman emek ve caba ister. İki satır anlatım ile öğrenilecek olsaydı herkes bu işi yapabilirdi değil mi? Ya da hemen öğrenilecek bir şey olsaydı eğitim kitapları, setleri ve hatta eğitim veren kurslar açılmazdı.

Bu dilleri öğrenmek için kitap, eğitim seti alabilir, kursa yazılabilir ya da google amcanın nimetlerinden yararlanabilirsiniz. php.net bunun için eşi bulunmaz bir nimettir mesela ;)

SCAMP

OpenCart-TR
İlk önce php de kendini geliştirmen ve sonra php class yapısını çözmen gerekiyor bu tamamen pratiğe ve bilgiye dayalı bi iş zamanla kendini geliştirirsin

onurtez

OpenCart-TR
Web sitesi
oyunparam.com
eskı bır konuyu hortlatıyorum ama 3 4 senedır mvc yapısı ıle calısıyorum. Sonuc olarak bu bır framework bellı bır yapısı var. Bunları bılmeden olmaz salt php ıle alakası yok php.net bı yere kadar ornek bır post kullanımı php.net de bu sekılde degıl yada bır sql den verı cekmek..

Mesela neden controller dosyasında 2 ıslem yapılıyor bunları anlatmak lazım. Bunun ıcınde ne basıtı
1 kolay merhaba dunya gıbı bısı ekrana yazdırıla bılır
2 orta ufak bı post ve sql e verı ekleme ıslemı
3 ıslevsel ne bılıyım ufak bı odeme bıldrım formu gıbı

moduller yazılmalı ve ıslemlerın basına not yazılmalı kı kullanan kısıler ısten anlayanlar daha cabuk yardım etsın. sahsen boyle bısı olsa bı kac modul paylasmaktan mutlu olurdum.

Mesela ben suan modul yazmak ıstıyorum yapısını anlamaya calısıyorum tam anlamı ıle bır dokuman da mevcut degıl bu konuda codeigniter yapısına bıraz benzemekte.

senolyaya

OpenCart-TR
herşey açık ve net olsaydı kimse çözmek için uğraşmazdı 2 satır php kodu öğrenenler modül yazmaya kalkardı. ortalık modülden geçilmezdi. profesyonellerde dönüp bakmazdı :). bunuda düşünmek lazım.