Misafir Alışverişi Bölümündeki Adresleri Kaldırmak

okansayin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cicekkapinda.com
resimx.jpg

bu bölümü nasıl kaldırabilirim,

yada tick butonunu iptal edip komple açık kalmasını nasıl sağlayabilirim...

Herkese teşekkürler şimdiden

Arkadaşlar bilen varsa sevinirim bu bölümü nasıl kaldırabilirim...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: Misafir alışverişi bölümündeki kargo alıcısını bölümü sorunu

catalog\view\theme\default\template\checkout\guest_step_1.tpl dosyasında bu iki kod arasındaki kodları siliniz

Kod:
<!-- start shipping address -->

Kod:
<!-- end shipping address -->

okansayin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cicekkapinda.com
RE: Misafir alışverişi bölümündeki kargo alıcısını bölümü sorunu

Teşekkürler Eka7a, sorunum halloldu
Eka7a, peki tick karesini kaldırıp bu bölümü komple açık bırakabilirmiyiz...Veyahutta açık kalsın kareye tıklayıp kapatılsın sonradan...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: Misafir alışverişi bölümündeki kargo adresi bölümü kaldırmak

Aynı dosyada

BUL
Kod:
<span style="clear:both;">
      <?php if ($shipping_indicator) { ?>
      	<input type="checkbox" value="1" checked="checked" name="shipping_indicator" id="shipping_indicator" style="margin: 15px 5px 20px 5px;" /><label for="shipping_indicator"><?php echo $text_indicator; ?></label>
      <?php } else { ?>
        <input type="checkbox" value="1" onclick="(this.checked) ? $('#shipping_details').css('display','block') : $('#shipping_details').css('display','none');" name="shipping_indicator" id="shipping_indicator" style="margin: 15px 5px 20px 5px;" /><label for="shipping_indicator"><?php echo $text_indicator; ?></label>
      <?php } ?>
      </span>
      <div id="shipping_details" style="<?php echo ($shipping_indicator) ? 'display:block;' : 'display:none;' ?>">

DEĞİŞTİR
Kod:
<div id="shipping_details">

webmerkez

OpenCart-TR
RE: Misafir alışverişi bölümündeki kargo adresi bölümü kaldırmak

Hocam çok sağol harikasın

okansayin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cicekkapinda.com
Misafir Alışverişinde Adres Bölümünü Kaldırmak

hasdaa.png

Arkadaşlar Misafir Alışveriş Bölümündeki Adresiniz yazan bölümü kaldırıp sadece kargo alıcısı bölümünün açık kalmasını nasıl sağlarım. Adresiniz bölümünde zorunlu alanlar var onlar bir hata verirmi kaldırıncada?

Hocam ben Çiçek Siparişi sitesi yapacağım için kargo alıcısı bölümü duracak üstündeki Adresiniz sekmesi kalkacak...Önceden farklı bir uygulama yapıyordum önceki dediğiniz uygulama çalıştı...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Kod:
<b style="margin-bottom: 2px; display: block;"><?php echo $text_your_address; ?></b>
      <div id="address" style="background: #F7F7F7; border: 1px solid #DDDDDD; padding: 10px; margin-bottom: 10px;">
        <table>
          <tr>
            <td width="150"><?php echo $entry_company; ?></td>
            <td><input type="text" name="company" value="<?php echo $company; ?>" /></td>
          </tr>
          <tr>
            <td><span class="required">*</span> <?php echo $entry_address_1; ?></td>
            <td><input type="text" name="address_1" value="<?php echo $address_1; ?>" />
              <?php if ($error_address_1) { ?>
              <span class="error"><?php echo $error_address_1; ?></span>
              <?php } ?></td>
          </tr>
          <tr>
            <td><?php echo $entry_address_2; ?></td>
            <td><input type="text" name="address_2" value="<?php echo $address_2; ?>" /></td>
          </tr>
          <tr>
            <td><span class="required">*</span> <?php echo $entry_city; ?></td>
            <td><input type="text" name="city" value="<?php echo $city; ?>" />
              <?php if ($error_city) { ?>
              <span class="error"><?php echo $error_city; ?></span>
              <?php } ?></td>
          </tr>
          <tr>
            <td id="postcode"><?php echo $entry_postcode; ?></td>
            <td><input type="text" name="postcode" value="<?php echo $postcode; ?>" />
			  <?php if ($error_postcode) { ?>
              <span class="error"><?php echo $error_postcode; ?></span>
              <?php } ?></td>
          </tr>
          <tr>
            <td><span class="required">*</span> <?php echo $entry_country; ?></td>
            <td><select name="country_id" id="country_id" onchange="$('select[name=\'zone_id\']').load('index.php?route=checkout/guest_step_1/zone&country_id=' + this.value + '&zone_id=<?php echo $zone_id; ?>'); $('#postcode').load('index.php?route=checkout/guest_step_1/postcode&country_id=' + this.value);">
                <option value="FALSE"><?php echo $text_select; ?></option>
                <?php foreach ($countries as $country) { ?>
                <?php if ($country['country_id'] == $country_id) { ?>
                <option value="<?php echo $country['country_id']; ?>" selected="selected"><?php echo $country['name']; ?></option>
                <?php } else { ?>
                <option value="<?php echo $country['country_id']; ?>"><?php echo $country['name']; ?></option>
                <?php } ?>
                <?php } ?>
              </select>
              <?php if ($error_country) { ?>
              <span class="error"><?php echo $error_country; ?></span>
              <?php } ?></td>
          </tr>
          <tr>
            <td><span class="required">*</span> <?php echo $entry_zone; ?></td>
            <td><select name="zone_id">
              </select>
              <?php if ($error_zone) { ?>
              <span class="error"><?php echo $error_zone; ?></span>
              <?php } ?></td>
          </tr>
        </table>
      </div>

Bul ve sil

okansayin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cicekkapinda.com
Eka7a hocam, kişisel bilgiler ve kargo alıcısını bıraktım ortadaki bölmeyi sildim ve şu formu gönder diyinmce şu hatayı alıyorum...Sanırım zorunlu alanlar oldukları için controllerden geçemiyor...

Notice: Undefined index: address_1 in C:\xampp\htdocs\1.4.9\catalog\controller\checkout\guest_step_1.php on line 482Notice: Undefined index: city in C:\xampp\htdocs\1.4.9\catalog\controller\checkout\guest_step_1.php on line 486Notice: Undefined index: country_id in C:\xampp\htdocs\1.4.9\catalog\controller\checkout\guest_step_1.php on line 492Notice: Undefined index: country_id in C:\xampp\htdocs\1.4.9\catalog\controller\checkout\guest_step_1.php on line 500Notice: Undefined index: zone_id in C:\xampp\htdocs\1.4.9\catalog\controller\checkout\guest_step_1.php on line 504

okansayin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cicekkapinda.com
Mirac hocam bugün çok denedim verilen hata satırlarını kaldırmayı kaldırdıkça farklı uyarılar veriyor.Uyarı vermeden kaldırdım dediklerini bir defa ama bukezde kargo alıcısının bilgilerini admin panelindeki sipariş bilgilerine yansıtmadı 1-2 ufak bilgi gerektiren değişiklik istiyor ama çözemedim...
Arkadaşlar halledemedim... En azından ''Adresiniz'' başlıklı orta bölümdeki Şehir Eyalet bölümünü nasıl kaldırabilirim sadece bu sekme kalksın yeter. template/checkout/guest_step_1.tpl den kaldırabiliyorum ama controller/guset_step_1.php den gelen uyarı hatalarını engelleyemiyorum... sadece ayar olarak bu kaldı sitemin tek sıkıntım bu
Arkadaşlar sitemi paylaştım, birkaç eksiğim olmasına rağmen... Kargo alıcısı bölümünü nasıl açık bırakırız... üst ksıımlardaki kodlar ile kargo alıcısı ile fatura adresi aynı oluyor...yardım ederseniz çok makbule geçecek..

okansayin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cicekkapinda.com
Arkadaşlar bir yardım edecek kimse yokmu, kargo alıcısı bölümünü açıok bırakmak için, yukarıdaki kodlar ile sorun çıkıyor, fatura adresi ile kargo adresi aynı oluyor... Aynı sorun için defalarca yardım istedim cevap olarak ama sonuç facia :)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
okansayin' Alıntı:
Arkadaşlar bir yardım edecek kimse yokmu, kargo alıcısı bölümünü açıok bırakmak için, yukarıdaki kodlar ile sorun çıkıyor, fatura adresi ile kargo adresi aynı oluyor... Aynı sorun için defalarca yardım istedim cevap olarak ama sonuç facia :)

Arkadaşım müsait olduğumda bakacağımı söyledim. Aradan kısa bir süre geçmeden hasta oldum 4-5 günden fazla hasta yattım ve imzam da hasta olduğum yazmasına rağmen siz hala ısrar etmeye, mesaj atmaya devam ettiniz.

Forumda sadece sizin konunuz bulunmuyor ve hasta olduğum süre zarfında forumda birçok mesajlar birikti.

Kaldı ki kendi sorununuzun üzerine gerekli derece düşüp özen gösterseniz kendinizde çözebilirsiniz.

catalog\controller\checkout\guest_step_1.php

BUL
Kod:
$this->data['shipping_indicator'] = FALSE;

DEĞİŞTİR
Kod:
$this->data['shipping_indicator'] = TRUE;

Bu değişiklik sonucunda kutucuk seçili olarak gelecektir.

vedattutal

OpenCart-TR
S.a peki (Kargo adresi farklı ise burada kontrol ediniz ) bunları nasıl değiştiririm tşkler

ben yeniyim eka7a tüm yardımlarınız için tşkler

brskhrmn

OpenCart-TR
kargo adresi bölümünü kaldırdım ancak bu seferde alışverişin son adımı olan siparişi onayla bölümünde fatura adresi kargo adresinin aynısı olarak gözüküyor. ben fatura adresini kaldırmak istiyorum. hangi dosyada değişiklik yapmam lazım?

einstein85

OpenCart-TR
arkadaşlar bu yaptığınız değişlik malesef kargo ve faturanın iki farklı adrese gitmesine neden olmuyor :(
veritabanında öyle bir ikinci adres alanıda yok yada ben göremedim :(
bu işi miraç bey sizden rica ediyorum... veritabanına bir kaç tane daha alan ekleyecez tckimlik ve fatura bilgileri gibi, sonrada faturayı eğer ticari kuruluş ise fatura bilgilerinide girebilecek olay tamamdır...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Siz konuyu okuduğunuza emin misiniz???

Bu sizin yapmak istediğinizin tam tersi bir durum. yani kargo adresini kaldırıp tek adres kullanmak.