Mesafeli satış sözleşmesi ( Genel İstek Üzerine )

nokta

OpenCart-TR
İlk önce sisteminizin yedeğini alıın.
1- Ekteki dosyayı açın.
2- view/theme/default içindeki dosyaları kendi temanızın olduğu klasöre atın.
3- tema klasörünüz/mail/order.tpl dosyasını açıp satıcı bilgilerini ekleyiniz.
4- sereverinize yollayınız.
5- siparişin 6. adımında müşteriye sözleşme okutulup siparişi onayladığında müşteriye giden mailde sözleşmenin bir kopyası eklenmiş olup aynı mail size de sipariş olarak gelecektir.

Başka hiç bir şey yapmanıza gerek yok.
şuan 5 ayrı sitede faal olarak çalışmaktadır.

çalışma @fofotara arkadaşımızın yaptığı çalışmadır, benim yaptığım sadece montajlama ve düzenlemedir.

Ekli dosyalar

• Mesafeli Satış Sözleşmesi 1.5.1.3.1.rar
    16.5 KB · Görüntüleme: 182

fofotara

OpenCart-TR
Eline sağlık , güzel düzenlemişsin. Ancak mail/order.tpl dosyasında da verileri datadan alabilirsin

nokta

OpenCart-TR
fofotara' Alıntı:
Eline sağlık , güzel düzenlemişsin. Ancak mail/order.tpl dosyasında da verileri datadan alabilirsin

@fofotara çekmiyor customer_data'yı. mail de çektirmek için confirm.php ye eklediğimiz kodları başka bir yere eklemek gerek her halde ama bulamadım, açıkçası biraz da bunalttı beni. vaktin olursa eğer bir göz atarsan memnun oluruz @fofotara.

Selamlar.

cellman

OpenCart-TR
nokta' Alıntı:
1- Ekteki dosyayı açın.
5- siparişin 6. adımında müşteriye sözleşme okutulup siparişi onayladığında müşteriye giden mailde sözleşmenin bir kopyası eklenmiş olup aynı mail size de sipariş olarak gelecektir.

çalışma @fofotara arkadaşımızın yaptığı çalışmadır, benim yaptığım sadece montajlama ve düzenlemedir.

Elinize sağlık arkadaşlar 1.5.1.3 de sorunsuz çalıştı 6 faal sitede sorunsuz çalışıyor oldu :) emeğiniz için teşekkürler ...

nokta

OpenCart-TR
cellman' Alıntı:
Elinize sağlık arkadaşlar 1.5.1.3 de sorunsuz çalıştı 6 faal sitede sorunsuz çalışıyor oldu :) emeğiniz için teşekkürler ...

Güle güle kullanın arkadaşlar, hayırlı bol kazançlı işler nasip etsin allah.

biquul

OpenCart-TR
Emeği geçen herkesin eline sağlık. Henüz denemedim, en kısa sürede kurulum yapıp haber vereceğim. Konuyu yönetici arkadaşlar sabitlemeli.

atmel

OpenCart-TR
teşekür ederim bende denedim çalışıyor ama nokta arkadaşın başka bir konuda vermiş olduğu eklenti benim daha fazla hoşuma gitmişti iframe gibi bir sayfada çıkıyordu ben onu kullanıyordum sadece yönetmelik eskiydi yinede emeği geçen herkese teşekürler

nokta

OpenCart-TR
atmel' Alıntı:
teşekür ederim bende denedim çalışıyor ama nokta arkadaşın başka bir konuda vermiş olduğu eklenti benim daha fazla hoşuma gitmişti iframe gibi bir sayfada çıkıyordu ben onu kullanıyordum sadece yönetmelik eskiydi yinede emeği geçen herkese teşekürler

@atmel faydalı olabildiysek ne mutlu bize, lakin iframe içerisindeki çalışmada db den bir çok bilgi eksik çekilmekte son çalışmada ise @fofotara arkadaşımız sayesinde eksik olan bilgileri tam manası ile çekebildik ve ekrana basabildik sanayii ve ticaret bakanlığı yönetmeliğinde metni tam olarak ekrana yansıtılması gereği vurgulanmış bu yüzden son düzenleme üzerinde karar kıldık.
Zaten gittigidiyor, hepsi burada, marcafoni gibi siteleri incelerseniz sözleşme metinlerinin bu şekilde ekrana yansıtıldığını göreceksiniz.

Kolay gelsin.

byoracle

OpenCart-TR
Arkadaşlar, veriler gayet güzel çekiliyor ellerinize sağlık.

Ancak kargo ücreti çekilmiyor ve teslimat adresi yerinde kullanıcının üye olurken verdiği adres çekiliyor.
Üye farklı bir gönderim adresi isterse sözleşme hatalı olur. yorumlarınıza sunarım...

fofotara

OpenCart-TR
Veriler confirm.tpl de veriler nasıl geliyorsa birebir kopyasıdır. Yani confirm.tpl dosyasındaki tobloyu birebir alıp diğer dosyaya kopyalayabilirsiniz. Ben @nokta arkadaşın yaptığı örneği deneme şansım olmadı.

Diğer taraftan alıcının üye olduğu zaman kullandığı adres baz alınmıştır. Kargo adresinin farklı olması, sözleşmedeki fatura adresinin değişmesini öngörmez. Alıcının fatura adresi olarak verdiği hangi adres ise o kabul edilir. Yani bir ürün gönderiminde fatura adresi farklı , irsaliye adresi farklı olabilir. Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin.

suleycan

OpenCart-TR
nokta' Alıntı:
1- Ekteki dosyayı açın.

satıcı bilgilerini order.tpl de nereye ekliyoruz.

biquul

OpenCart-TR
1.5.1.3 sürümü için denedim çalışıyor. Katkısı olan herkese tekrar teşekkür ederim. Fakat misafir alışverişlerinde çalışmıyor. Bu problem herkeste var sanırım. Bunun için bir çözüm yolumuz var mıdır?

nokta

OpenCart-TR
biquul' Alıntı:
1.5.1.3 sürümü için denedim çalışıyor. Katkısı olan herkese tekrar teşekkür ederim. Fakat misafir alışverişlerinde çalışmıyor. Bu problem herkeste var sanırım. Bunun için bir çözüm yolumuz var mıdır?

catalog/controller/checkout/guest.php ye confirm.php de ki ////// ile başlayıp ///// ile biten satırların eklenmesi,
catalog/view/theme/temanız/template/checkout/guest.tpl dosyasına da sözleşme metninin eklenmesi gerekiyor.
Bu düzenlemeleri yaparsanız misafir alışverişi kısmında da sorunsuz çalışacaktır.

suleycan' Alıntı:
nokta' Alıntı:
1- Ekteki dosyayı açın.

satıcı bilgilerini order.tpl de nereye ekliyoruz.
order.tpl i incelerseniz yazıyor adres bilginizi, telefon numaranızı, mail adresinizi giriniz diye.

atmel

OpenCart-TR
byoracle' Alıntı:
Arkadaşlar, veriler gayet güzel çekiliyor ellerinize sağlık.

Ancak kargo ücreti çekilmiyor ve teslimat adresi yerinde kullanıcının üye olurken verdiği adres çekiliyor.
Üye farklı bir gönderim adresi isterse sözleşme hatalı olur. yorumlarınıza sunarım...
[/quote

Normalde kargo ücretini çekiyor ama yeni tl simgesi kullanıyorsanız çekmiyor sorun şöyle mesela bende 100 tl altı ücretsiz üzeri ücretli ama yeni tl simgesini rakamların soluna geldiği için bunu rakam olarak algılıyor ve çekmiyor orda bir ayarsızlık var ama ustalar yakında halleder :)

maniacus

OpenCart-TR
nokta arkadaşımızın eklemiş olduğu dosyaları ekledim ama satış sözleşmesi falan çıkmadı. opencart ta acemiyim ve sisteme alışmaya çalışıyorum. yeni kullanıcı veya misafir olarak alışverişe devam ederken sözleşmenin çıkması için ne yapmam lazım? sözleşmenin olduğu textbox boş çıkıyor ekranda. opencart versiyonum "opencart-tr_v1.5.1.3.1_tam_surumu".

birisi bilgi verebilir mi?

nokta

OpenCart-TR
maniacus' Alıntı:
nokta arkadaşımızın eklemiş olduğu dosyaları ekledim ama satış sözleşmesi falan çıkmadı. opencart ta acemiyim ve sisteme alışmaya çalışıyorum. yeni kullanıcı veya misafir olarak alışverişe devam ederken sözleşmenin çıkması için ne yapmam lazım? sözleşmenin olduğu textbox boş çıkıyor ekranda. opencart versiyonum "opencart-tr_v1.5.1.3.1_tam_surumu".

@maniacus guest.php deki kod yapısı mevcut kod yapısından farklı bu yüzden misafir alış verişinde sözleşme çıkmıyor. Üzerinde çalışıyorum eğer halledersem bu başlık altında yayınlayacağım o güncellemeyi de.

biquul

OpenCart-TR
nokta' Alıntı:
maniacus' Alıntı:

@maniacus guest.php deki kod yapısı mevcut kod yapısından farklı bu yüzden misafir alış verişinde sözleşme çıkmıyor. Üzerinde çalışıyorum eğer halledersem bu başlık altında yayınlayacağım o güncellemeyi de.

Üstte verdiğin düzenleme ile çalışmıyor. Bende problem yok o halde. Dediğin gibiyse bekliyoruz 4 gözle.

serdarsa

OpenCart-TR
Arkadaşlar sitemde konu ile ilgili yaptığım bir düzenleme var ama tam anlamıyla yasanın istediği gibi birşey olması için yardıma ihtiyacım var. Öncelikle Sipariş Ön Bildirim Formu ve Sözleşmeyi müşteri bilgileriyle yazdırmayı başardım ama ödeme adımlarına iki yeni adım eklemek istiyorum. Ödeme metodunu müşteri seçtikten sonra ödeme adımına geçilsin ve ödeme bilgileri girilsin(Ör. Kredi kartı ile ödenecekse kredi kartı bilgileri bu adımda girilsin) Bir sonraki adımda buraya girilen bilgiler dahil Sipariş Ön Bildirim Formunda bir sonraki adım olarak çıksın. En son adım ise Sözleşme ve Siparişin onaylanması olsun. Sitemde yaptım ama adımlar arasında bilgilerin aktarılması ve geçişin nasıl yapılacağını bilmiyorum. Eğer bunu başarabilirsek opencartın önüne kimse geçemez. Bunu başarabilirsek herkesle paylaşacağım.

Siteden bakabilirsiniz:

http://www.erdekzeytinyagi.com
E-mail : demo@erdekzeytinyagi.com
şifre: demo

Ekli dosyalar

• ekran görüntüsü.doc
    151.5 KB · Görüntüleme: 36