Mail Gönderme

M.Fidan

OpenCart-TR
S.a

Arkadaşlar OpenCart 1.3.2 kurdum. userlerin üye olduktan sonra sistem Siteye Üye Oldugunuz için Teşekkür Ederiz. falan gibi otomatik mesaj gönderiyor bunu nasıl yapıyoruz

bir diğer sorumda

üyeler herhangi bir ürünü sepetin ekledikten sonra kasaya gidip işlerini hallettikten sonra sistemin Siparişiniz beklemedektedir. gibi otomatik mesaj göndermesini istiyorum nasıl yparız bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
M.Fidan' Alıntı:
Arkadaşlar OpenCart 1.3.2 kurdum. userlerin üye olduktan sonra sistem Siteye Üye Oldugunuz için Teşekkür Ederiz. falan gibi otomatik mesaj gönderiyor bunu nasıl yapıyoruz.

Üye olduktan sonra zaten otomatik mail gönderiyor sistem sizin bir şey yapmanıza gerek yok ki.

M.Fidan' Alıntı:
üyeler herhangi bir ürünü sepetin ekledikten sonra kasaya gidip işlerini hallettikten sonra sistemin Siparişiniz beklemedektedir. gibi otomatik mesaj göndermesini istiyorum nasıl yparız bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun

Üye kasaya gidip siparişini tamamlarsa eğer sipariş hakkında sizin ayarladığınız sipariş durumuna göre bir bilgi e-postası gidiyor ama sepetin ki ürün için bir e-posta gitmiyor yani opencart'ın böyle bir özelliği şuan yok.

M.Fidan

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
M.Fidan' Alıntı:
Arkadaşlar OpenCart 1.3.2 kurdum. userlerin üye olduktan sonra sistem Siteye Üye Oldugunuz için Teşekkür Ederiz. falan gibi otomatik mesaj gönderiyor bunu nasıl yapıyoruz.

Üye olduktan sonra zaten otomatik mail gönderiyor sistem sizin bir şey yapmanıza gerek yok ki.

M.Fidan' Alıntı:

Üye kasaya gidip siparişini tamamlarsa eğer sipariş hakkında sizin ayarladığınız sipariş durumuna göre bir bilgi e-postası gidiyor ama sepetin ki ürün için bir e-posta gitmiyor yani opencart'ın böyle bir özelliği şuan yok.

Yok ben üye oldum fakat mesaj gelmedi E-Posta ayarların da değişiklik yapıyormuyuz ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Hangi protokolü kullanıyorsunuz. Ben demo sitede ve kurduğum diğer sitelerde PHP Mail kullanıdım şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım. Sizde PHP Mail kullanıyorsanız sunucunuzun bu protokolü desteklediğinden emin olun. SMTP kullanıyorsanız e-posta ayarlarınızın doğruluğunu kontrol ediniz.

M.Fidan

OpenCart-TR
ustam bu Php Mail i nasıl kullanacağız biraz bilgi verirmisin ? veya resimli anlatım yaparmısın ? Zahmet olmazsa

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Genel Ayarlardan/E-Posta dan PHP Mail seçip kaydetmeniz yeterli bunun için bir ayar yapmanıza gerek yok. Şayet sunucunuz bu formatı destekliyorsa çalışır desteklemiyorsa sunucunuzla görüşün.

Çalışıp çalışmadığını anlamak için ayarları kaydettikten sonra "Müşteri/E-Posta" kısmından müşteri gruplarına bir e-posta atın.

Ayrıca localhosta çalışıyorsanız bu özelliği kullanamazsınız.

M.Fidan

OpenCart-TR
Evet hocam sunucuda sorun var.
Hocam bi sorunum daha var. Admin panelinde Euro Parası varsıyılan para olarak gözüküyor bunu nasıl değiştirebiliriz ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Genel Ayarlar/Yerel sekmesinden ayarladığın para birimi, dil vs ayarlar varsayılan olarak algılanır.

M.Fidan

OpenCart-TR
yardımlarınız için tşkler hocam

dangerous34

OpenCart-TR
Mail Gönderme Sorunu

Merhabalar

Ben mail alamıyorum nedendir acaba siparis verdiklerinde bana mail geliyormu normalde ? siteden bana mail gelmiyor ne yapmam lazım?

Fatal error: Cannot access protected property Mail::$protocol in C:\vhosts\site.net\httpdocs\catalog\controller\information\contact.php on line 12

iletişimdeki mail formunda bu hatayı veriyor

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Mail ayarlarınızı kontrol ediniz. Hatanın devamında hatayı sunucunuza danışınız.

[uyari]Önce arama yapınız sorunuz ile ilgili konu varsa eski konular altında sorunuz[/uyari]

rasit-tosun

OpenCart-TR
arkadaşlar üye olurken @hotmail.com bunu kullanamıyorum... kendi sitemde bunu nasıl aşabilirim...

selimhapeloglu

OpenCart-TR
RE: Mail Gönderme Sorunu

dangerous34' Alıntı:
Merhabalar

Ben mail alamıyorum nedendir acaba siparis verdiklerinde bana mail geliyormu normalde ? siteden bana mail gelmiyor ne yapmam lazım?

Fatal error: Cannot access protected property Mail::$protocol in C:\vhosts\site.net\httpdocs\catalog\controller\information\contact.php on line 12

iletişimdeki mail formunda bu hatayı veriyor

bi Allahın kulu şu derdime bi cevap yazsın yaaa
Aynı sorun bendede var 10 saattr sitedeki uygulamaların çoğunu yaptım neredeyse okumadığım yazı kalmadı ama hala gönderemiyorum

bu Fatal error: Cannot access protected property Mail::$protocol in C:\vhosts\site.net\httpdocs\catalog\controller\information\contact.php on line 12
sorununu çözen arkadaşlar lütfen selimhapeloglu@hotmail.com adresinede gönderirse sonderece memnun olurum

next38

OpenCart-TR
mailler maalesef junk maillere geliyor bu neden böyle aceba? tek yazi yazdim mailin icine baska birsey degil