Kurulumdan Sonra Tekrar Install Sayfasına Dönüyor

cromagnum

OpenCart-TR
Arkadaşlar opencartın son sürümünü indirip hostumda mysql veritabanını tanımlayıp kuruyorum. Bir tek magic quotes gpc özelliğinde sorun olduğunu söylüyor ama kurulumu yapıp bitirebiliyorum. Yönetim paneline git dediğim zaman tekrardan kurulum ekranına geliyorum.install klasörünü sildiğimde ise bir hata mesajıyla karşılaşıyorum.

archil

OpenCart-TR
RE: kurulum sorunu

tam olarak ne hatası verdiğini kurulum ekranındaki sunucu bilgi sayfasının resmini çekip koyarsan daha iyi yardımcı olra biliriz..

cromagnum

OpenCart-TR
dosya izinlerini filezilladan 777 yapıyorum ayrıca databasee tablolar yükleniyor ama config dosyası oluşmuyo. Bu izin verme işlemini acaba hosting şirketinin mi yapması gerekiyor.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
config dosyası kendisi oluşmayacak hem ana dizinde hemde admin dizininde boş config dosyası olması gerekiyor.

izinlerini sen 777 yapıyorsun da değişiyor mu? Değiştirdikten sonra kontrol ediyor musun? Sunucu panelinde değiştirmeyi dene oradan da değiştiremiyorsan sunucuna danış.

hikko

OpenCart-TR
windows hosting de dosya izinlerini panel harici değiştiremezsin

s3zar

OpenCart-TR
localhost kısmına sunucunun ıp sini girmen gerekiyor onuda Başlat/çalıştır / cmd yaz cıkan sayfaya ping opencart.com (kendi adresin gelicek sekilde yaz karsına ıp numaran gelicek localhost yazan yere ıp yazarsan sorun kalkıcak ;)

sizinmedia

OpenCart-TR
config.php ve admin/config.php lerın ızınlerını 644 bırakırsak ne olur ???