Kullanıcı Mailleri Gitmiyor

bumerank7

OpenCart-TR
Kullanıcılardan mail alamıyorum kayıt olanlara onay maili gönderilmiyor

İletişimden bir ileti gönderdiğimizde aşağıdaki gibi bir uyarıyla karşılaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim
Notice: fputs() [function.fputs]: send of 3 bytes failed with errno=32 Broken pipe in /home/doganari/public_html/system/library/mail.php on line 314Notice: fputs() [function.fputs]: send of 6 bytes failed with errno=32 Broken pipe in /home/doganari/public_html/system/library/mail.php on line 330Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/doganari/public_html/index.php:67) in /home/doganari/public_html/system/engine/controller.php on line 22

narkosis

OpenCart-TR
İyi akşamlar;

Kullanıcı onayında ve kullanıcı mail gönderiminde bende benzer hata ile karşılaşıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim. İlginiz için teşekkürler :)

Warning: mail() [function.mail]: Failed to connect to mailserver at "localhost" port 10000, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in D:\website\websitesi\.........com\www\system\library\mail.php on line 150Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\website\websitesi\........com\www\index.php:67) in D:\website\websitesi\.........com\www\system\engine\controller.php on line 22

bumerank7

OpenCart-TR
Nasıl Çözüldü???

Evet benim mail problemim yani iletişimden bana ulaşmak isteyenlerin maili gelmiyordu ve kayıt olanlara onay mesajı gitmiyordu bunu şöyle çözdüm admin panelden giriş yapıp yönetim bölümünden genel ayarlara giriş yaptım
genel yarlarda mağaza yazan bölümde ki E-posta bölümünü sunucumdaki mailimi yazarak giderdim ben msn de kullandığım maili yazmıştım ama alan adıma ait olan mail yazılınca düzeldi genel ayarlarda E-posta yar bölümü var 5. sırada burasının yarlarınıda
E-Posta Protokol: php mail
SMTP Host: mail.sizinadresiniz.com
SMTP Kullanıcı Adı: <!-- e --><a href="mailto:info@sizinadresiniz.com">info@sizinadresiniz.com</a><!-- e -->
SMTP Parola: bu maile ait şifreniz
SMTP Port: 587
SMTP Zaman Aşımı: 5

şeklinde yaptım ve düzeldi

merlin55

OpenCart-TR
Re: Nasıl Çözüldü???

bumerank7' Alıntı:
Evet benim mail problemim yani iletişimden bana ulaşmak isteyenlerin maili gelmiyordu ve kayıt olanlara onay mesajı gitmiyordu bunu şöyle çözdüm admin panelden giriş yapıp yönetim bölümünden genel ayarlara giriş yaptım
genel yarlarda mağaza yazan bölümde ki E-posta bölümünü sunucumdaki mailimi yazarak giderdim ben msn de kullandığım maili yazmıştım ama alan adıma ait olan mail yazılınca düzeldi genel ayarlarda E-posta yar bölümü var 5. sırada burasının yarlarınıda
E-Posta Protokol: php mail
SMTP Host: mail.sizinadresiniz.com
SMTP Kullanıcı Adı: <!-- e --><a href="mailto:info@sizinadresiniz.com">info@sizinadresiniz.com</a><!-- e -->
SMTP Parola: bu maile ait şifreniz

şeklinde yaptım ve düzeldi

Bende bu şekilde yaptım ve sorun düzeldi. Fakat üyelik maili ve şifremi unuttum maili kullanıcıya boş gönderiliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

katrankor

OpenCart-TR
Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.kalenet.info:587 (Connection refused) in /home/kaleneti/public_html/2k/system/library/mail.php on line 156

böyle bir hata alıyorum bende,bide iletişim bolumunden bana mail gelmiyor.
Admin panelinde e-mail kısmına mail adresimi yazmıs olmama ragmen.

1.4.8b - Electronic Tema

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
katrankor' Alıntı:
Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.kalenet.info:587 (Connection refused) in /home/kaleneti/public_html/2k/system/library/mail.php on line 156

böyle bir hata alıyorum bende,bide iletişim bolumunden bana mail gelmiyor.
Admin panelinde e-mail kısmına mail adresimi yazmıs olmama ragmen.

1.4.8b - Electronic Tema

Mail gitmeme gibi sorunlar sunucunuzdan kaynaklanan bir durumdur. Her ne kadar bunu sorduğunuz da size sorunun yazılımdan kaynaklandığını söyleseler de sorun %98 sunucu taraflıdır. Sebebi ise ya uğraşmak istemezler ya da yaptıkları işte acemi oldukları için sorunun nedenini çözemezler ve bu şekilde cevap alırsınız.

İki farklı sunucu üzerine kurulumdan sonra yaptığım denemeler de birinde maillerin gitmediğini fark ettim. Bunu sunucuya bildirdik ve sorunumuzu hallettiler.

Aldığınız hatada 587. porta bağlanamadığı yazıyor. Mail bilgilerinizi sunucunuzdan isteyin. Sunucunuzun kullandığı port farklı olabilir.

Aldığınız hatalar sitenizdeki error_log dosyalarında mevcuttur. Bu dosyadaki hataları sunucunuza bildiriniz. Sorunu büyük ihtimalle çözeceklerdir.

katrankor

OpenCart-TR
ilginiz için çok teşekkür ederim,
başarılar dilerim,hemen sunucuma başvuracağım.

aristor

OpenCart-TR
Mail Gönderimi

merhaba arkadaşlar...

1.4.9.1 versiyonunu kurdum ve üyelik formunu doldurduktan sonra onaylayınca mail göndermesi lazım ama aşağıdaki hatayı alıyorum... sorun ne olabilir acaba?

Warning: mail() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/xxxx.com/httpdocs/system/library/mail.php on line 151Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/xxxx.com/httpdocs/index.php:92) in /var/www/vhosts/xxxx.com/httpdocs/system/engine/controller.php on line 27

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: Mail Gönderimi

Dil dosyalarında değişiklik yaptıysanız alttaki konuyu inceleyiniz..

http://forum.opencart-tr.com/thread-50-post-8511.html#pid8511

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
aristor' Alıntı:
merhaba arkadaşlar...

1.4.9.1 versiyonunu kurdum ve üyelik formunu doldurduktan sonra onaylayınca mail göndermesi lazım ama aşağıdaki hatayı alıyorum... sorun ne olabilir acaba?

Warning: mail() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/xxxx.com/httpdocs/system/library/mail.php on line 151Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/xxxx.com/httpdocs/index.php:92) in /var/www/vhosts/xxxx.com/httpdocs/system/engine/controller.php on line 27

eka7a' Alıntı:
Mail gitmeme gibi sorunlar sunucunuzdan kaynaklanan bir durumdur. Her ne kadar bunu sorduğunuz da size sorunun yazılımdan kaynaklandığını söyleseler de sorun %98 sunucu taraflıdır. Sebebi ise ya uğraşmak istemezler ya da yaptıkları işte acemi oldukları için sorunun nedenini çözemezler ve bu şekilde cevap alırsınız.

İki farklı sunucu üzerine kurulumdan sonra yaptığım denemeler de birinde maillerin gitmediğini fark ettim. Bunu sunucuya bildirdik ve sorunumuzu hallettiler.

Aldığınız hatada 587. porta bağlanamadığı yazıyor. Mail bilgilerinizi sunucunuzdan isteyin. Sunucunuzun kullandığı port farklı olabilir.

Aldığınız hatalar sitenizdeki error_log dosyalarında mevcuttur. Bu dosyadaki hataları sunucunuza bildiriniz. Sorunu büyük ihtimalle çözeceklerdir.

[uyari]Konu açtığınız bölümlerin kurallarına dikkat ediniz. Bölümde kural yoksa genel kurallar geçerlidir.[/uyari]
Yukarıda yazılanlara ek olarak mail ayarlarını ve girdiğiniz parametreleri kontrol ediniz. mail.php 151. satırda parametre değişkeni mevcut.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
sitenize adresiniz@hotmail.com gibi e-posta adresleri yazarsanız mail gitmez.çünkü kullandığınız hotmail in gelen ve giden servis ayarlarını microsoft vermiyor. en basit örneği bu hotmail, msn gibi adresleri outlook ta kullanamamızdır. nedeni ise microsoft belirli bir ücret karşılığında alınan hesaplarda böyle bir servis vermesidir. yani microsoft şirketi ücretsiz olarak açılan hotmail, msn, windowslive gibi hesapları outlook vb. program ve yazılımlarda kullanımını kısıtlamasıdır.

ayrıca neden bu adresleri kullandığınızı da pek anlamış değilim. eğer kendinize ait bir e-ticaret siteniz varsa neden o siteye özgü bir eposta adresi kullanmıyorsunuz anlamıyorum.

msn adresimde tonla arkadaş, müşteri vs. var ama ben yine sitemde daha yakışıklı ve akılda kalıcı görünmesi için siteme ait e-posta adresini kullanıyorum.

buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler.

boyoz

OpenCart-TR
Warning: mail() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts

merhaba,

PHP Warning: mail() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/reklamizmir.net/httpdocs/system/library/mail.php on line 153

sanırım bu hata yüzünden müşterilerin iletişim kısmından yazdıkları bana ulaşmıyor.
ancak müşteri siparişleri geliyor. ayarlarda bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
yardım edebilirseniz sevinirim.

saygılarımla..

yineBEN

OpenCart-TR
İletişim formu boş geliyor

admin panelinden mail gönderme ve şifremi unuttumda sıkıntı yok ama iletişim formundan mesaj gönderildiğinde benim posta kutuma yeni posta olarak geliyor ama içeriği boş geliyor. forumda okuduğum kadarıyla benzer sorunlar yaşayanlar olmuş ama herhengi bir cevap verilmemiş acaba bu sorunu yaşayıp çözebilen oldu mu? yada çözümü bilen var mı?

ilk çalıştığım firmada hiç bir mail aracı çalışmıyordu. farklı bir hosting firmasıyla çalışmaya başladım. burada da ben mail gönderebiliyorum. kayıp şifre müşteriye ulaşıyor ama iletişim formundan yazılan mesaj bana geliyor ama boş olarak geliyor.

viphayat

Embrace the freedom of casual encounters on the be
Web sitesi
meettomy.site
bu siteden cevap alacağını sanmıyorum yöneticiler dahil herkes birbirinden medet umuyor

bir kaç dosya var indireyim sitene atayım deme çöker

chawbella

OpenCart-TR
arkadaşlar buna benzer bir sorunda bende var . mail ayarlarımı doğru yaptığımı sanıyorum . hiç bir şekilde hata almıyorum . müşterilere toplu mail yolladığım zaman " Mesaj başarılı bir şekilde gönderildi! " yanıtını alıyorum ama mailler müşterilere ulaşmıyor . bunun dışında kayıt olan müşterilerin yada iletişimden bana yazan müşterilerinde " Mesajınız başarıyla gönderildi!

En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır. " yazısı görünüyor ama atılan mesaj yine hiç bir şekilde benim mail kutuma düşmüyor , forumda arattığım kadarıyla hostunuzdan kaynaklı olabilir deniyor ama bir yandanda host firması genelde hatayı yazılımdan bulduğu için kabul etmiyor . mail ayarlarım aşşağıdaki gibi :

E-Posta Protokol: PHP mail
Posta Parametreleri: " burayı boş bıraktım "
SMTP Host: smtp.gmail.com
SMTP Kullanıcı Adı: smgsistem@gmail.com
SMTP Parola: " buraya gmail şifremi yazdım "
Yeni Sipariş Uyari E-Postası: evet şeçili
Yeni Hesap Uyari E-Postası: evet seçili
İlave Uyarı E-Postalar: " burayıda boş bıraktım "

yazdığım kısımlardamı bir yanlışlık var yoksa sorun başka bir yerdenmi kaynaklı onu bir türlü çözümedim . bu arada oc Version 1.4.9.4

yardımcı olacak arkadaşlar bekliyorum . ilginiz için şimdiden teşekkür ederim ustalarım

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
boyoz' Alıntı:
merhaba,

PHP Warning: mail() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/reklamizmir.net/httpdocs/system/library/mail.php on line 153

sanırım bu hata yüzünden müşterilerin iletişim kısmından yazdıkları bana ulaşmıyor.
ancak müşteri siparişleri geliyor. ayarlarda bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
yardım edebilirseniz sevinirim.

saygılarımla..

Hatayı sunucunuza bildiriniz.

chawbella' Alıntı:
arkadaşlar buna benzer bir sorunda bende var . mail ayarlarımı doğru yaptığımı sanıyorum . hiç bir şekilde hata almıyorum . müşterilere toplu mail yolladığım zaman " Mesaj başarılı bir şekilde gönderildi! " yanıtını alıyorum ama mailler müşterilere ulaşmıyor . bunun dışında kayıt olan müşterilerin yada iletişimden bana yazan müşterilerinde " Mesajınız başarıyla gönderildi!

En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır. " yazısı görünüyor ama atılan mesaj yine hiç bir şekilde benim mail kutuma düşmüyor , forumda arattığım kadarıyla hostunuzdan kaynaklı olabilir deniyor ama bir yandanda host firması genelde hatayı yazılımdan bulduğu için kabul etmiyor . mail ayarlarım aşşağıdaki gibi :

E-Posta Protokol: PHP mail
SMTP Host: smtp.gmail.com
SMTP Kullanıcı Adı: smgsistem@gmail.com
SMTP Parola: " buraya gmail şifremi yazdım "

yazdığım kısımlardamı bir yanlışlık var yoksa sorun başka bir yerdenmi kaynaklı onu bir türlü çözümedim . bu arada oc Version 1.4.9.4

yardımcı olacak arkadaşlar bekliyorum . ilginiz için şimdiden teşekkür ederim ustalarım

Gmail in sistemini kullanacaksanız öncelikle gmail ayarlarınızdan buna izin vermelisiniz. Bunun nasıl yapılacağını google arama yaparak bulabilirsiniz. Belki Gmail kendi sayfasında yazıyordur.

Ancak yukarıdaki ayarları PHP mailde yapmanıza gerek yoktur. Boş bıraksanız da olur. PHP mail de sıkıntı yaşıyorsanız sunucunuzun phpmail ayarlarında sorun olabilir.

Gmail ayarlarını kullanmak için smtp protokolünü seçmelisiniz.

chawbella

OpenCart-TR
Gmail in sistemini kullanacaksanız öncelikle gmail ayarlarınızdan buna izin vermelisiniz. Bunun nasıl yapılacağını google arama yaparak bulabilirsiniz. Belki Gmail kendi sayfasında yazıyordur.

Ancak yukarıdaki ayarları PHP mailde yapmanıza gerek yoktur. Boş bıraksanız da olur. PHP mail de sıkıntı yaşıyorsanız sunucunuzun phpmail ayarlarında sorun olabilir.

Gmail ayarlarını kullanmak için smtp protokolünü seçmelisiniz.

üstadım öncelikle ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim dediğiniz gibi php kısmını smtp yaptım yarı yarıya düzeldi . aslında amacım servan@smgsistem.com mailini kullanmak aşşağıda yazdığım şekil yaptım . ben müşterilere toplu e posta yolla dan mail yollayabiliyorum , ulaşıyor . fakat müşteriler iletişim kısmında bana mesaj attıkları zaman

Mesajınız başarıyla gönderildi!

En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

yazısı çıktığı halde mail bana ulaşmıyor . bu durumda aşşağıdaki tabloda düzeltmem gereken bir kısım varmı yada ne yapabilirim . ilginiz ve alakanız için tekrardan çok teşekkür ederim .

saygılar

E-Posta Protokol: SMTP mail
SMTP Host: mail.smgsistem.com
SMTP Kullanıcı Adı: servan@smgsistem.com
SMTP Parola: " buraya şifremi yazdım "

denediğim ayarlar yukarıdaki gibi

djdersah

OpenCart-TR
Yeni Üye Olduğunda Mail Gelmiyor

mrb arkadaşlar benim konu başlığında belirttiğim gibi bir problemim var

denizkilic

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar..

Kullanıcı mailleri ulaşmıyor yardımcı olursanız sevinirim..

E-Posta Protokol: SMTP mail
SMTP Host: mail.parfumtester.com
SMTP Kullanıcı Adı: info@parfumtester.com
SMTP Parola: " şifremi yazdım "
Yeni Sipariş Uyari E-Postası: evet
Yeni Hesap Uyari E-Postası: evet

müşteri mailleri hotmail adresime de gelse olur fakat
E-Posta Protokol: PHP mail ' seçip hotmail adresimi verdiğimde de mailler ulaşmıyor..
bir çözüm yolu varsa ve yardımcı olursanız ÇOK sevinirim

oxgurunal

OpenCart-TR
hiç cpanelden girip direk yazdıgın ınfo adresınden mail atmayı denedin mi? atıyormu bir kontrol et derim sonra tekrar bakarız.