Konu Açmadan Önce Forum Kurallarını Okuyunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
13 Ağu 2009
Mesajlar
3,200
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
38
Konum
Bursa
Web sitesi
www.opencart-tr.com
 1. Yeni bir başlık açarken "Lütfen Yardım", "Acele Yardım" gibisinden konunun içeriğiyle alakasız başlıklar açmak yasaktır. Lütfen mesaj içeriğini anlamlı bir şekilde özetleyebilecek kısa bir cümle kullanarak konu başlığını belirtiniz.
 2. Başlıklarda ve mesajlarda Caps Lock kullanarak büyük harflerle; ayrıca font boyutunu ve font rengini abartıp mesajlar göndermek yasaktır. Unutmayın ki büyük harfle yazmak bağırmak anlanına gelmektedir.
 3. Başlık açmadan önce düşünerek konu içeriğinin en uygun olabileceği foruma başlık açınız. Alakasız forumlara başlık açarsanız, açtığınız başlık silinebilir.
 4. Forumun resmi dili Türkçe'dir ve yazacağınız mesajlarda konularda Türkçe uygun bir biçimde yazmaya özen gösteriniz. Sohbet(chat), msn dili yazım tarzı kullanmadan sade bir dille sorununuzu ya da mesajınızı yazınız. Aksi takdirde yazdıklarınızdan bir şey anlaşılmayabilir ve dolayısıyla size yardım etmekte güçlük çekebiliriz yada yardım edemeyebiliriz.
 5. Avatarlar ve imza resimleri, forum düzenini bozacak boyutlarda ve ahlaka, etik kurallara aykırı olmamalıdır.Bu tarz resimleri kullanan kullanıcıların avatar veya imza kullanma izinleri yasaklanır.
 6. Kullanıcılar imzalarında, mesajlarında ya da profil bilgilerinde kendilerine veya başkalarına ait mp3, w a r e z, c r a c k, e r o t i k, p o r n o v.b. yasa dışı sitelere ait ya da bu özelliği taşıyan dosyalara linkler veremez. Ayrıca ticari amaç taşıyan mesajlar göndermek ve başlıklar açmak yasaktır. Bu kuralı ihlal eden kullanıcılar derhal siteden uzaklaştırılacaktır.
 7. Konu açmadan önce mutlaka arama yapınız. Açmak istediğiniz konu ya da benzer bir konu daha önceden varsa sorunuzu o konu altında devam ediniz.
 8. Yeni üyelerin konu açabilmeleri için kayıt tarihinden 30 gün geçmesi ve 3 mesajının olması gerekmektedir. Bu süre zarfında arama yaparak var olan konulara göz atabilirsiniz.
 9. Yeni konu açarken alt tarafta size açmak istediğiniz konu başlığına benzer konuları listeleyecek konunuzu açmadan önce bu konulara göz atınız.
 10. Ücretli kurulum, güncelleme, eklenti, tema, modül desteği verilir şeklinde konu açmak yasaktır. Ücretli istekleri takip ederek istekte bulunan kişilere yardım edebilirsiniz.
 11. Ücretli modifikasyon konusu açmak yasaktır. Konu açanlar 3 ay uzaklaştırma alacaktır. Ücretli modifikasyonlarınızı resmi opencart sitesindeki eklenti bölümünde yayınlayabilirsiniz.
 12. Powered By OpenCart-TR linkini nasıl kaldırabilirim veya değiştirebilirim gibi istekte bulunmayınız. Eğer böyle bir konu açarsanız konunuz kilitlenecektir ve bir süre sonra çöp kutusuna taşınacaktır.
 13. Eğer ücret karşılığı birşey yaptırmak istiyorsanız konunuzu sohbet bölümüne açınız ve ilgilenen arkadaşlar ile ö.m ile iletişime geçiniz.
 14. Her ne olursa olsun Refli(Referans) linki bağlantılar içeren konular ve mesajlar yazmak yasaktır, mesajlarınızda kesinlikle telefon numarası, cep telefonu vb yani size ait herhangi bir irtibat bilgisini açıkolarak paylaşamazsınız, bu tür isteklerinizi ö.m bölümünden ilgili kişi ile yazışarak yapınız.
 15. Birden fazla kullanıcı adı açmayınız. Açtığınız taktirde eski kullanıcı adınız dışındakiler silinir ve ceza alırsınız.
 16. Kullanıcı adınızı ahlaka uygun bir şekilde seçiniz. Aksi taktirde silinecektir ve kullanıcı adınız ile e-posta adresiniz kara listeye alınacaktır.
 17. Forum içinde profilde yada eklenmiş olarak din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz !!! Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır.
 18. Hiçbir şekilde şahsa, firmaya ya da markaya aşağılayıcı, hakaret ya da küçük düşürücü şekilde mesaj ya da özel mesaj yazılmaz.
 19. Yazılan konulardan, mesajlardan vb şeylerden yazan kişi mesuldür. Bu yüzden yöneticiler sorumlu tutulamaz.
 20. Tüm kayıtlı kullanıcıların IP adresleri kayıt altına alınmaktadır. Yetkili merciler tarafından istenildiği taktirde kullanıcının IP adresi yetkililere verilecektir.

Kopyala yapıştır yapanlar bunlar bizim kurallarımız üşenmedik ve yazdık size de kendi kurallarınızı üşenmeden yazınız.

Kurallara uymayan kullanıcıları alabileceği uyarı seviyeleri

5% 3 Gün yeni mesajları yönetilir
10% 1 Hafta yeni mesajları yönetilir
20% 2 Hafta yeni mesajları yönetilir
30% 3 Hafta yeni mesajları yönetilir
40% 1 Ay yasaklı grubuna alınır (Banlı Üye)
50% 6 Hafta yasaklı grubuna alınır (Banlı Üye)
60% 2 Ay yasaklı grubuna alınır (Banlı Üye)
70% 10 Hafta yasaklı grubuna alınır (Banlı Üye)
80% 3 Ay yasaklı grubuna alınır (Banlı Üye)
90% 5 Ay yasaklı grubuna alınır (Banlı Üye)
100% 10 Ay yasaklı grubuna alınır (Banlı Üye)

Kullanıcının alacağı uyarı seviyesi yöneticinin kendi insiyatifine kalmıştır. Bu seviyelerin dışında Özel sebep ve Sürekli olarak Yasaklı üye(Banlı üye) de yine yönetici tarafından uygun gördüğü durumlarda uygulanabilir. Kullanıcının aldığı cezalar hakkında hiçbir şekilde itiraz hakkı yoktur.

Bu kuralları foruma üye olan, okuyan ya da okumayan herkes kabul etmiş sayılır ve bu kurallara uymak zorundadır.

Kurallar zaman içinde değiştirilebilir ya da yenileri eklenebilir. Değişen ya da eklenen kuralları okumasanız da kabul etmiş sayılırsınız. Bu kuralları takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. O yüzden kurallara ara sıra göz atmanız tavsiye edilir.

Yönetimin gözünden kaçmış olabilir. Eğer sizde yukarıdaki kurallara uymayan herhangi bir şeye rastlarsanız yönetime bildiriniz.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst