Kimlik doğrulama ve mail gönderme

daygrameon

OpenCart-TR
Merhaba arkadaslar..

1.4.6 kullanıyorum. SMTP ayarlarımı tamamladım ama şöyle bi durum var.. Hosting firmam natro. Bunların smtp mail göndermek icin kimlik doğrulaması isteyen bi sistemleri var.. Danıştım ettim arkadaşlara ama bana verdikleri cevap;

-------------------

SMTP Mail sistemini kullanabilirsiniz. Ancak bunun için SMTP Kimlik Doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

-------------------

Bende konu hakkında yardım istedim arkadaslardan ama buseferde böle bi cevap geldi;

-----------------

SMTP Kimlik Doğrulaması için bir mail fonksiyonuna ihtiyacınız var. Size örnek bir kod gönderebilirim. Bunu mail.php (ya da gönderi dosyanız hangisi ise) entegre ederseniz sorununuz çözülmüş olacaktır.

-----------------

Bende dedimki ben entegre mentegre anlamam arkadas göndereyim dosyayı siz edin:d onada dedilerki biz böyle bi hizmet veremeyiz..

Bende kendi çabalarımla uğraştım ettim ama olmadı artık sizden yardım istiyorum :)

Forumdada aradım bulamadım gerçi varsada kusura bakmayın.. Simdi ben bu kimlik doğrulamasını nasıl yapacam ? Sitede hata raporlarına baktığım zaman sürekli

2010-04-10 12:30:10 - PHP Warning: mail() [<a href='function.mail'>function.mail</a>]: Failed to connect to mailserver at "85.59.66.12" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in

şeklinde hatalar var. Tabi bu daha uzun ama uzununu yazmıyım dedim birazcık başından aldım koydum :d mail.php de line 148 de hata felan diyo..

Yardımlarınızı bekliyorum:)

dogan.sahin

OpenCart-TR
Merhaba ,

Oncesinde mail serverlerin calismasina kisa bir bakis yapalim .

Bir client e-mail gonderirken ki bu konu icerisinde opencart smtp de ayni konumda oluyor , ilk once smtp portunu tetikler bu port genel de 25 olmasina ragmen son yapılan TTNET SPAM engelleme çalışamlarında tum servis saglayici veya adsl veya hosting firmalarindaki SMTP sunucularinin portu 587 ye gore bind edilmis durumdadir.

Tetiklenen porttan kisa bir konusma ile ;

hosgeldin
hosbulduk
mail gondericektim
gonderebilirsin ama sen kayitli bir kullanicimisin
evet
ver bakalim kullanici adini parolasini
buyurun
ok dogru mail atabilirsiniz

ve devamı gelir.

hosting i olan arkadaslarimizin opencart uzerindeki ayarlari asagidaki sekilde olmalidir.

smtp host : mail.alanadiniz.com
smtp kullanici adi : epostaismi@alanadiniz.com
smtp parola : epostaisminize ait olan sifreniz
smtp port : 25 uzerinden deneyin eger olmaz 587 den

Lutfen dikkat : alan adiniz natroda olmak zorunda degildir. Herhangibir mail server uzerinde olabilir.

Bir ipucu : gmail.com adresiniz var ise bunu test etmek icin kullanin.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Hatada yazan mail sunucusu 25. porta bağlanmıyor. 587 nolu portu deneyin.

Birde bu konuyu inceleyin belki yardımcı olur.
http://forum.opencart-tr.com/thread-188-post-2176.html#pid2176

daygrameon

OpenCart-TR
zaten 587de.. 25te yaptım ölede olmadı :( msnde destek verebilcek birisi varmı ?:s

fikretba

OpenCart-TR
fikretba' Alıntı:
aynı sözü natroda bana söyledi o kadar modlarla uğraştım opencart kimlik doğrulamasını desteklemiyor mu? peki bu konuda ne yapabiliriz? sunucumda verdiği dosya ile denedim gerçekten sorun vermedi hatta asp'de mail gönderme dosyası yapıp onuda denedim gene sorun vermedi ama ama opencart ile toplu mail attığımda veya yeni üye kaydı yaptığımda hep başarılı yanıt alıyorum ama mail gelmiyor

natronun gönderdiği dosya
http://www.upload.gen.tr/d.php/www/l048rg6a/php_mail.rar.html
bunu nasıl mail.php dosyasına entegre edebiliriz.
tşkler

hosting firmasıyla görüştüm sorun dosyaların windows serverda olmasından kaynaklanıyormuş

adobe

OpenCart-TR
ben hiç bu şekilde yapmadım hiç ellemedimde kendi kendine php mail den gidiyor her türlü mail ve spama düşmüyor bence sizde kurcalamayın :S

sguven

OpenCart-TR
bende natro hostta maıl sorunu yasıyorum çözen oldumu?? admın yardım et
yardım edene %5 indirim kuponu basıcam :DD

natronun verdiği dosya çözmek için mühendislik bitirmek gerekiyor

http://www.maxisepet.net/PhpYeniMail.rar
şu anki durum smtp ye ayarlı
Error: MAIL FROM not accepted from server! hatası veriyor .

http://www.maxisepet.net/mail.phpp

mail.php yi inceleyebılırsınız.

adobe' Alıntı:
ben hiç bu şekilde yapmadım hiç ellemedimde kendi kendine php mail den gidiyor her türlü mail ve spama düşmüyor bence sizde kurcalamayın :S

keske oyle olsa turkıyenın en ıyı sunucusu sıstemını deıstırmıs entegre etmekten baska sansımız yok

acaca

OpenCart-TR
birebir aynı sorunu yaşıyorum natro hostingden aldım bende

adobe

OpenCart-TR
ne varki natroda anlamadım fiyat uygun dicem değil linux vps den aşağı satmıyorlar gidin turhosttan yada başka yerden alın ben dandik bi yerden alıyorum hiç sorun çıkmıyo mesela :D

acaca

OpenCart-TR
adobe' Alıntı:
ne varki natroda anlamadım fiyat uygun dicem değil linux vps den aşağı satmıyorlar gidin turhosttan yada başka yerden alın ben dandik bi yerden alıyorum hiç sorun çıkmıyo mesela :D

yaptık bi hata kardeş

acaca

OpenCart-TR
hala bu sorunu yaşayan varsa yardımcı olabilirim arkadaşlar benim sorun çözüldü

atmel

OpenCart-TR
aynı sorun ile başım belada gece saatlere kadar uğraştım natro destek servisine ağzımdan gelen gitti yardım edin arkadaşlar kafayı sıyırmadan

hayri

OpenCart-TR
Ya hiç sormayın Toplu mail gönderimi için GraphicMail le anlaştık ettik. Gönderimlerden önce bi spf ve dkım kaydı denilen bişi lazımmış. Natroya yazdık adamlar bir kaydedemedi gitti arkadaş. bir ay git gel konya 6 saat yaptık resmen... :(

bozkurtum

OpenCart-TR
yahu çözüm bülmüşsunuz ama nasıl bir onu yazmamışınız.bende yöncü den host almıştım..bana iletişim ve mail.php diye dosya gönderdiler ama bir türlü olmadı göndermed
i