Kategori ve Ürün Ekleme

amca

OpenCart-TR
Web sitesi
www.efecam.org
Kategori ve ürün ekleme

Arkadaşlar nokia isimli Bir kategori ekledim ve bu kategoriye ürün ekledim anasayfadan nokie kategorisine tıkladığımda

Bu kategoride ürün bulunamadı. sayfası çıkıyor

Ayrıca samsung adında bir kategori oluşturdum ve bu kategoriye ürün ekledim anasayfadan samsung kategorisine tıkladığımda Hata! Bu bağlantı bozuk. sayfası açılıyor

Kategori eklmeyi ve bu kategorilere ürün ekleyip göstermeyi anlatırmısınız.

kurtcobani

OpenCart-TR
Re: Kategori ve ürün ekleme

öncelikle kategori olşturmak için şunları yapabilirsin.
1- admin panele gir
2-katolog menü altında kategoriler seç
3-ekle seç
4-resim ve açıklama hariç diğer yerleri doldur (buarada sadece türkçe olacaksa admin panelden diğer dilleri sil)
5-kaydet tıkla kategorin hazır.

ürün eklemek içinde şunları yapabilirsin
1- admin panele gir
2-katolog menü altında ürünler seç
3-ekle seç
4-genel sekmesindeki yerleri doldur veri sekmesine geç
5-veri sekmesinde dikkat etmen gereken bölüm alt sıralardaki kategoriler bölümü
orada daha önceden oluşturduğun kategori veya kategorileri göreceksin ürünün hangi kategoriye aitse o kategorinin kutusuna tik at
6-diğer sekmeleri kullanmak istemezsen kaydet de olay tamamdır.

inşallah yardımcı olabilmişimdir bende yeni kurdum ve kullanıyorum şayet eksik bir yanım varsa arkadaşlar düzeltsin lütfen
hepinize kolaygelsin.

amca

OpenCart-TR
Web sitesi
www.efecam.org
Re: Kategori ve ürün ekleme

Teşekkürler arkadaşım emeğinize sağlık

regal2

OpenCart-TR
yeni ürün

Siteyi kurdum. Çok hoş . Default teması bile harika. Belki çok basit olduğu için kimse sormamış.
Sorum şu: Örneğin, SON ÜRÜNLERDE , iPod Classic var. yeni ürünü, onun yerine, koyacağım. Bunu nasıl yapacağım. yeni ürünün muhtelif resimlerini tek tek ftp ye mi yüklemeliyim.iPod Classic e ait resimleri de ftp de tutmak istemiyorum.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Soru sormadan önce arama yapınız.

Basit bir soru ama sizin gibi bilmeyenler tabiki var. Sorun bilmemekte değil aslında herşeyi hazır beklemek nasıl bir telefon, bilgisayar aldığınız kurcalayarak öğreniyorsunuz bu da öyledir kurcalayarak öğreneceksiniz. Bozacaksınız, yeniden kuracaksınız, yine bozacaksınız yine kuracaksınız ama başkalarının anlatığı bilgiye göre sizin kendi öğrendiğiniz bilgi daha kalıcıdır.

Önce sitedeki ürünleri kategorileri sil ve kendi isteyin doğrultusunda yenilerini ekle. Nasıl ekleneceği üst mesajda yazıyor. Resimler ürün eklerken ya da direk ftpye de atabilirsin. image/data içinden logo.png ve cart.png dışında kalanları silebilirsin.

regal2

OpenCart-TR
image/data içinden logo.png ve cart.png dışında kalanları silebilirsin.
yukarıdaki bu konu ile ilgili verilen cevapta bu kısmı yoktu., fırça atarakta olsa, verdiğin cevap için teşekkür ederim.

emine

OpenCart-TR
selam sitemde nulunan kategori grubu silip yenisini eklemel istedim ama site komple gitti

Haber: Undefined index: / home product_data / wwwotoiz / public_html / katalog / model / modül / webme_recently_viewed.php hat 38Warning Doğum: / home) (foreach için / wwwotoiz verilen Geçersiz değişken / public_html / katalog / denetleyici / modül / webme_recently_viewed. line 47 php

bu hatayı alıyorum

xromantikmen

OpenCart-TR
selam arkadaşlar ürünlerde ürünü ekledim ürün yuklendi resim çıktı kaydeet diyorum resim çıkmıyor resmim yuklu gibi gözüküyor ama resim neden görünmez

kursadberkkan

OpenCart-TR
Peki alt kategori nasıl oluşturuluyor?

Forumda kategorilere resim ekleme gibi konular işlenmiş, sıkıntımı çözecek bi açıklama bulamadım, sitede ki bölümü kurcalayarakta uğraştım ama olmadı! Alt kategori nasıl ekleniyor acaba?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Alt Kategori eklemek için Kategoriler > Ekle > Veri > Ana Kategori seçip kaydediniz.

kursadberkkan

OpenCart-TR
Ana Kategori
Seo Kelimeleri
Resim
Sıralama

Sırayla bunlar var Ana kategori yazan açılır kutudan ana kategoriyi işaretliyorum ve sonra kaydet diyorum ve genel yazan bölüme yönlendiriyor ardından;

Uyarı: Kategori Adı en az 2 en fazla 32 karakterden oluşmalı!

diye bir yazı çıkıyor? Sanırım hata yapıyorum doğrusu için yardımcı olurmusunuz?

Deneme yanılma yöntemi ile sorunumu hallettim TEŞEKKÜRLER...

bozkurtum

OpenCart-TR
Ana kagaori oluşturuyorum ama alt katagori için mevcut ana katagori gözükmüyor seçmem için ancak katagori adına ana katagoriyi tekrar yazdığımda o zaman alt katagori olarak çıkıyor