Kargo Modülü - Sabit fiyat, limiti geçince bedava

byyakamoz

OpenCart-TR
bu kargo modülünü hazırlayan arkadaş, senin gibi üyelere ihtiyacı var bu forumun. benim sitede hem sabit kargo hemde ücretsiz kargo çıkıyordu bazen müşteri dalgınlıktan sabit kargoyu işaretli geçiyordu Allah razı olsun arkadaşım sayeden de çözdüm.

beyazcennet

OpenCart-TR
modül için tşk ,
bu modül bende de Kargo yönetiminde beyaz sayfaya neden oluyor,ne olabilir arkadaşlar sorun ?

ademaltan

OpenCart-TR
beyazcennet' Alıntı:
modül için tşk ,
bu modül bende de Kargo yönetiminde beyaz sayfaya neden oluyor,ne olabilir arkadaşlar sorun ?

Aynı sorun bende de var. Fikri olan?

santor

OpenCart-TR
çalışmayan bir modül boşuna denemeyin 1.5.3.1 için beyaz sayfa hatası ..

erg_turkuaz

OpenCart-TR
Teşekkürler 1.5.5.1 de çalıştı sadece catalog\language\turkish\shipping\kargo dosyasındaki açıklamayı düzeltmek gerekiyor unun dışında kdv hariç kısma göre sorunsuz çalışıyor.

slaytanic

OpenCart-TR
Dagger' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler bir kaç eksik ve hata vardı düzelttim

catalog/language/turkish/shipping/kargo.php yoktu (eklendi)
admin dil dosyası turkish klasörüne ekleniyordu (düzeltildi)

Düzenlediğin için teşekkürler ilk eklenen dosya sanırım hatalıydı,kargo metodunda boş satır çıkıyordu,bunda ise bir sorun olmadan hem sabit hemde belli miktar üzeri ücretsiz kargo görünüyor.Tek küçük sorun ödeme alanında yazan 75 TL ve üzeri yazısı onuda
catalog/language/turkish/shipping/kargo.php dosyasının içinde 75 yazan yeri kendinize göre değiştirebilirsiniz.

barut38

OpenCart-TR
bu kargoyu açtım zaman sipariş kargo metoduna geçmiyor.

cihanphlvnlr

OpenCart-TR
yukledım calısıyor fakat onceden kurdugum sabıt kargo fıyatı da degısıor nedenı nedr

jet737

OpenCart-TR
1.5.5.1 sürümünde stabil olarak çalışıyor mu? herhangi bir sorun yaşayan oldu mu?. Yanlış anlamadıysam son hali ile; verilen limitin altında ayrıca belirtilen sabit kargo bedeli çıkıyor, verilen limitin üzerinde ise doğrudan ücretsiz kargo çıkıyor, sabit kargo seçeneği çıkmıyor. Doğru değil mi?

Kanunlar gereği fiyatların KDV dahil olarka verilmesi gerekli. O yüzden KDV hariç fiyat yerine KDVli fiyatı hesaplaması daha uygun olurdu ama eğer opencart'ın altyapısı müsade etmiyorsa yapacak birşey yok. Aslında asıl olması gereken, ürün açarken yazdığımız fiyattan kdv oranını düşmesi, eklemesi değil.

absorbe

OpenCart-TR
ben 1.5.6 da bunu yükledim ve bu uyarıyı aldım

Notice: Error: Could not load template /var/www/vhosts/kelebekmarket.com/httpdocs/admin/view/template/shipping/kargo.tpl! in /var/www/vhosts/kelebekmarket.com/httpdocs/system/engine/controller.php on line 90

ihsangunes

OpenCart-TR
Arkadaşlar bende az önce yükledim. Çalışmadı ama kontrol ettiğimde dosyaları klasör yerlerine yanlış atıyor onları düzeltince oluyor. Örneğin admin/view/templates/shipping/kargo.tpl ye atıyor. Ama aslında admin/view/template/shipping/kargo.tpl olacak. Buna benzer birkaç hata daha var. Bilginize

AlperJk

OpenCart-TR
ihsangunes' Alıntı:
Arkadaşlar bende az önce yükledim. Çalışmadı ama kontrol ettiğimde dosyaları klasör yerlerine yanlış atıyor onları düzeltince oluyor. Örneğin admin/view/templates/shipping/kargo.tpl ye atıyor. Ama aslında admin/view/template/shipping/kargo.tpl olacak. Buna benzer birkaç hata daha var. Bilginize

Aynen admin klasöründe "templates" klasörü diye atıyor onu düzeltince sorun kalmıyor.

Ayrıca arkadaşlar bu sistemde sabit bir yazı var 75 tl üzeri alışverişte kargo ücretsiz diye bunu sizin girdiğiniz fiyata göre yazmasını istiyorsanız 2 dosyada ufak bir değişiklik yapmalısınız.

1. "catalog\language\turkish\shipping" klasöründeki kargo.php dosyasını açıp içerisindeki "$_['text_title']" şöyle düzenleyin;
$_['text_title'] = 've Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsizdir';

2. "catalog\model\shipping" içerisindeki kargo.php dosyasını açıp "$method_data = array(" aratın bunu bulunca hemen üzerine

PHP:
$kargo_uyari_fiyat = $this->config->get('free_flat_cost');
$kargo_uyari_yazi = $this->language->get('text_title');

$kargo_uyari_son = '<strong><font color="#630101">'.$kargo_uyari_fiyat.' ₺ '.$kargo_uyari_yazi.'</font></strong>';

kodlarını yapıştırın ve 'title''ın karşısına " $kargo_uyari_son," değişkeni ni yazın.

Artık sizin admin panelinden belirlediğiniz fiyat otomatik olarak görünecek.

Resmi Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

osenol

OpenCart-TR
Teşekkürler. Güzel bir düzenleme oldu.

Bir_ihtimaL

OpenCart-TR
AlperJk' Alıntı:
ihsangunes' Alıntı:

Aynen admin klasöründe "templates" klasörü diye atıyor onu düzeltince sorun kalmıyor.

Ayrıca arkadaşlar bu sistemde sabit bir yazı var 75 tl üzeri alışverişte kargo ücretsiz diye bunu sizin girdiğiniz fiyata göre yazmasını istiyorsanız 2 dosyada ufak bir değişiklik yapmalısınız.

1. "catalog\language\turkish\shipping" klasöründeki kargo.php dosyasını açıp içerisindeki "$_['text_title']" şöyle düzenleyin;
$_['text_title'] = 've Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsizdir';

2. "catalog\model\shipping" içerisindeki kargo.php dosyasını açıp "$method_data = array(" aratın bunu bulunca hemen üzerine

PHP:
$kargo_uyari_fiyat = $this->config->get('free_flat_cost');
$kargo_uyari_yazi = $this->language->get('text_title');

$kargo_uyari_son = '<strong><font color="#630101">'.$kargo_uyari_fiyat.' ₺ '.$kargo_uyari_yazi.'</font></strong>';

kodlarını yapıştırın ve 'title''ın karşısına " $kargo_uyari_son," değişkeni ni yazın.

Artık sizin admin panelinden belirlediğiniz fiyat otomatik olarak görünecek.

Resmi Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Hocam konu biraz karıştı.
Bahsettiğiniz düzenlemeyi yapmamız için yönlendirdiğiniz klasörde kargo.tpl bulunmuyor.
Sizden ricamız, sizin de belirttiğiniz gibi admin paneline yazılacak üst limite göre modülü düzenleyip tek dosya halinde sunmanızdır.
Bu sayede karışıklığın önüne geçilerek modülünüzden herkes faydalanmış olacaktır.