ilginç bir sorun.

guvercinnn

OpenCart-TR
siteyi kurdum herşey yolunda. normal çalışıyor. ama google'dan "ozan yayıncılık" diye arama yaptırdığımda bizim siteyle ilgisi olmayan, opencart'la hazırlanmış ancak kurulumu tamamlanmamış başka bir site sürekli ilk sırada çıkıyor.

üst sırada çıkan site:
OpenCart-TR - Kurulum - 3 ziyaret - 19 Oca - [ Bu sayfanın çevirisini yap ]GNU GENERAL PUBLIC LICENSE. Version 3, 29 June 2007. Copyright © 2007 Free Software Foundation, Inc. <http://fsf.org/>. Everyone is permitted to copy and ...
www.goldenticaret.com/a/

Rapoloji

OpenCart-TR
arkadaşım bence admin panelinde sistem genel ayarlara bakmalısın... sanırım adresi yazarken adresden sonra /a/ koymuşsun sadece "/" koyacaksın. ona bir bakarsan

Dagger

OpenCart-TR
Dizindeki (a) klasörünü silermisiniz.Sanırım install klasörünü silmek yerine yedek kalsın diye buraya atmışsınız.

tckomutan

OpenCart-TR
Web sitesi
bios.com.tr
install dizini a olarak değiştirmiş
sitede:
<title>Arama - ozan yayıncılık</title>
olduğundan aramalarda ilk sırada geliyor

guvercinnn

OpenCart-TR
1- adresin sonunda /a/ yok. sadece / var.
2- dizinden install klasörünü herhangi biryere yedek almadan sildim.
3- benim sitem "http://www.goldenticaret.com/a/" değil;
www.ozanyayincilik.com
4- sanıyorum install dizininin yerdeğişimi bana ait olmayan sitede yapılmış ve benim sorunum bundan kaynaklanıyor gibi.

FatihKuLL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sifaeli.net
google ilk sırada çıkmak veya senin arama yaptığın kelimelerde senin sitenin üzerinde başka sitenin çıkması seo olayıdır. ozan yayıncılık kelimelerinin geçtiği bir kaç makale yazarak ve google webmaster araçlarında sitemap ekleyerek ve sitenle sürekli ilgilenerek mesela güncel tutarak google üst sıraya çıkabilirsin. senden önce çıkan site daha önceden yayıncılık işleri ile uğraşmış yada bu şekilde site içerinde kelime geçirdiği için ve ilgili kelimelerde herhangi bir rekabet ortamı olmadığı için üst sırada büyük ihtimalle. söylediklerimi yap ve bekle durum düzelecektir.

ayrıca siteni incelerken seo url aktif etmemişsin ilgili modülü çalıştırırsan daha kısa sürede yükselirsin.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
1. Bu konunun modüller ile ne ilgisi varda modüller bölümüne açıyorsunuz.
2. Google siz hemen üst sırada göstereceğini mi sanıyorsunuz. Google sizi üst sıralarda ve istediğiniz kelimelerde çıkmak istiyorsanız bunun üzerinde çalışmalısınız.
3. İstediğini sıralamaları da çıkmamanızı her hangi bir yazılıma yükleyemezsiniz. Bu sizin çalışmalarınıza ve sonucunda aldığınız trafiğe bağlıdır.
4. Bu size sorun gibi gözükebilir ama bu sorun değil bu sizin yaptığınız çalışmalara ve sitenize verdiğiniz önem ile ilgilidir.

[uyari]Konularınızı açtığınız bölüme ve konu başlıklarınıza dikkat ediniz. Forum kurallarına uygun bir şekilde yapınız.[/uyari]

guvercinnn

OpenCart-TR
konu yanlış yere açılmışsa kusura bakmayın. taşınabiliyorsa konuyu uygun alana taşımanızı rica ediyorum.
sorunla ilgili ise şunu söyleyebilirim.
www.ozanyayincilik.com yıllardır yayında olan ve google'da ozan yayıncılık şeklinde arama yapıldığında ilk sırada çıkan bir siteydi.
buradaki sorun ise bana şu gibi geliyor: benim sitem ve goldenticaret.com sitesi open cart'ta yapıldığı için google open cart'taki bir kodu buluyor ve golden ticareti ilk sırada çıkarıyor. teknik olarak saçma gibi duruyor olabilir ama bundan başka açıklama da gelmiyor aklıma.
bu arada şunu da ifade etmeliyim. golden ticaret kurulumu yarım kalmış bir site sahiplerini telefonla arayarak sorunu ilettim ama ne siteyi sildiler ne de tam kurulum yaptılar. sitenin kurulumunun tamamlanması ya da kaldırılması sorunu çözecek gibi ama bunun inisiyatifi site sahiplerinde galiba....

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
Ozan Yayıncılık 30 Mayıs 2002, Golden Ticaret ise 22 Kasım 2010 Tarihinde Kayıt Edilmiş Bir Domain.. Yani Oldukça Yeni..

Google Yeni Kayıt Edilen ve Arama Motoruna Indexlenmesi için Gönderilen Sitelere 15-20 Gün Kadar Bonus Verebiliyor, Yani Koşulsuz Şartsız Üst Sıralara Taşıyabiliyor..

Peki "neden ozan yayıncılık yazınca benim üstümde" Derseniz buda SEO ile Alakalı Bir Durum. Site Sahibi Daha Önce Sistemini Kurmuş ve "Ozan Yayıncılık" Kelimerini SEO Olarak Entegre Etmiştir. Artı Buna Google Bonusda Eklenince Birinci Sıra Pek Garip Değil..

Ayrıca Dileyen Dilediği Kelimeleri SEO Olarak Yazabilir.. Sizin Firmayı Aramanız yada Silin v.s Gibi Istekte Bulunmanız Doğru Değil.. Çünkü ben Google Ozan Yayıncılık Yazsam ilk Sırada Çıkan Siteye Değil Ozan Yayıncılık Sitesine Girerim Bunuda Aklınızda Bulundurun..

Siteniz ile İlgilenin, Canlı Tutun ve Bence Google Sıra Kaybı Yaşadığınız için de Kimseye Küsmeyin..

Bol Kazançlar...

guvercinnn

OpenCart-TR
mantıklı ve anlaşılır.
bir süre beklemekten başka çare yok gibi görünüyor.
ilgilenen herkese teşekkür ederim.