iframe tarzı modul arıyorum

uyekurdu

OpenCart-TR
selamlar,

baştan belirteyim reklam olması için sormuyorum arkadaşlar

joomla da JFusion özelliği herkesin bildiği IFRAME ve FRAME nin joomla için olan sistemidir.

bende kendi sitem ve müşterimin siteleri için OpenCart kullanıyorum ve kendi hostingimde birde forumum var fakat bu forumu Opencart içindeymiş gibi nasıl göstericem bilmiyorum

bu joomla için dediğim örneği www.ccback.com dan bakarak üstten forum linkine tıkladığınızda nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

aynı şekilde opencarttada böyle bir özellik varsa paylaşırmısınız
teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
iframe olarak göstermek yerine forumunuzun ve opencart sitenizin tasarımını aynı yapınız. bu şekilde daha sağlıklı olacaktır. Aynısı bu forumda da kullanılmıştır. Wordpress ile mybb tasarımları birbirene uyarlanmıştır.

İlla iframe yapacağım diyorsan forum adında bilgi sayfası oluşturup iframe kodunu ekleyebilirsin ve menüye eklersin.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba..
Eka7 nın dediği gibi yapabilirsin evet ancak üyelikler farklı olacaktır bu forumda aynı teknik kullanılmıştır wp ye üyelik kapatılmış üyelikler mybb foruma olunmaktadır sizde ise hem opencart a hemde foruma ayrı üyelik olmak zorunda bildigim joomla da ki forum entegrasyonunda oldugu gibi opencart ile bir forumun üyeliklerini birleştirici bir modül yada eklenti yok..en güzel çözüm Eka7a nın önerisi.. opencarta sadece alışveriş yapan üye olsun...

Ayrıca isteginizla alaklı degil belki ama forumunuz hakkında yapıcı bir eleştiri
Toplam Mesaj Sayısı: 46
Toplam Konu Sayısı Toplam Konu Sayısı: 20
bu kadar konu var ama mybb vbulletn smf tarzı bir çok forum kurmuş coğu Cms sistemnin kullanmış ve kurulumunu yapmış olan ben forumunuza gittigimde baktım kaldım ne nerededir diye sanırım anladığım kadarıyla içerik oyunla ilgili.. tema renginiz bir oyun sitesi için uygun ama tasarımınız çok karışık geldi bana.. naçizane bildirmek istedim ziyaretçielriniz içeriklerinize ulşamkta epey zorlanır bilginiz olsun...

uyekurdu

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Merhaba..
Eka7 nın dediği gibi yapabilirsin evet ancak üyelikler farklı olacaktır bu forumda aynı teknik kullanılmıştır wp ye üyelik kapatılmış üyelikler mybb foruma olunmaktadır sizde ise hem opencart a hemde foruma ayrı üyelik olmak zorunda bildigim joomla da ki forum entegrasyonunda oldugu gibi opencart ile bir forumun üyeliklerini birleştirici bir modül yada eklenti yok..en güzel çözüm Eka7a nın önerisi.. opencarta sadece alışveriş yapan üye olsun...

Ayrıca isteginizla alaklı degil belki ama forumunuz hakkında yapıcı bir eleştiri
Toplam Mesaj Sayısı: 46
Toplam Konu Sayısı Toplam Konu Sayısı: 20
bu kadar konu var ama mybb vbulletn smf tarzı bir çok forum kurmuş coğu Cms sistemnin kullanmış ve kurulumunu yapmış olan ben forumunuza gittigimde baktım kaldım ne nerededir diye sanırım anladığım kadarıyla içerik oyunla ilgili.. tema renginiz bir oyun sitesi için uygun ama tasarımınız çok karışık geldi bana.. naçizane bildirmek istedim ziyaretçielriniz içeriklerinize ulşamkta epey zorlanır bilginiz olsun...

yorumunuz için teşekkür ederim yanlış anlayacak yaşlarda değiliz tabiki

evet ccback.com oyun için ben onu sadece smf forum olarak kurmuştum

wachter nıcklı arkadasta joomlada bır tema beğenmış onuda kurduk halıyle dedıgınız gıbı joomladakı uyelık sıstemını kapadık ve sadece forumda uyelık soz konusu ben ınceleyebılmenız ıcın

login : demo
pass : demo

şeklinde bir hesap actım mısafıre ayrı uyeye ayrı gozuken alanlar soz konusu bır oyun oynuyoruz ve bırlık ıcı ıslerını halledebılmenın en kolay yolu malum ınternet ustunden yayınlananlar

bu tarz bı seyı kendı sıtem olan muratkahraman.com.tr de uygulamak ıstıyorum evet benım sıtemde de uyelık kapalı alıs verıs soz konusu deıl tanıtım sıtesı seklınde yaptım opencartı sızlerınde dedıgı gıbı bılgısayfası olarak ekleyecem sanırım baska yol gozukmuyor yenıden tesekkur ederım yardımlarınız ıcın

aklıma gelmısken en yukardakı menular varya

* ANA SAYFA * HAKKIMDA * RESiMLERiM * REFERANSLARIM * iLETiSiM * SiTE HARiTASI

bunlar sola dayalı cıkıyo css den left ı center yaptıgımda ana sayfanın sol tarafında | cızgı cıkmıyor tabı hos durmuyor oraya bunu nasıl ayarlayabılırız

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
osdem66' Alıntı:

bunlar sola dayalı cıkıyo css den left ı center yaptıgımda ana sayfanın sol tarafında | cızgı cıkmıyor tabı hos durmuyor oraya bunu nasıl ayarlayabılırız

Bunu tam anlayamadım link verseniz bakarız..

tamam tamam muratkahraman.com.tr adresinden bahsediyorsunuz sanırım menulerin css sinde border-left ve border-right degerleri verilmiş border-leftler beyaz renk border-right lerde siyah renk ayarlanmış dolayısı ile soldan ilk ve sagdan son menu öğrelirinizin birinin solundaki border digerinin sagındaki border olmayacaktır buda normal bir menu öğesinin soluna hem siyah hem beyaz border cizgisini aynı anda tek tag içerisinde koyamazsınız.. onun için her menu öğesinin araya bir div tagı ekleyin ve o cizgileri o div taglerinde oluşturun...umarım anlatımım karışık olmamıştır...kolay gelsin...

uyekurdu

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
osdem66' Alıntı:

Bunu tam anlayamadım link verseniz bakarız..

tamam tamam muratkahraman.com.tr adresinden bahsediyorsunuz sanırım menulerin css sinde border-left ve border-right degerleri verilmiş border-leftler beyaz renk border-right lerde siyah renk ayarlanmış dolayısı ile soldan ilk ve sagdan son menu öğrelirinizin birinin solundaki border digerinin sagındaki border olmayacaktır buda normal bir menu öğesinin soluna hem siyah hem beyaz border cizgisini aynı anda tek tag içerisinde koyamazsınız.. onun için her menu öğesinin araya bir div tagı ekleyin ve o cizgileri o div taglerinde oluşturun...umarım anlatımım karışık olmamıştır...kolay gelsin...

teşekkür ederim soldaki çizgilerde siyah istediğim gibi oldu