Hesabım bölümüne yeni bölüm ekleme

calammare

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba,

Sayenizde opencart'ı çözmeye çalışıyorum.Joomladan sonra biraz zor gibi görünüyor. Benim size sorum, müşteri hesabına girdikten sonra ekrana gelen HESABIM bölümünde bulunan heap bilgilerim, parola değiştir. Adres defteri gibi özelliklere başka ekleme yapılabilirmi.Mesela bunların altına sadece benim açıklama yazıp müşterininde sadece görüntüleyebileceği bir satır yazılabilir mi?

tşk

Hesabım

Hesap bilgilerimi düzenle
Parola değiştir
Adres defterlerini değiştirin
Yeni sekme(açıklama)

Siparişlerim

Sipariş geçmişimi göster
Haberci

Yeni ürünler habercisine abone ol / aboneliği kaldır.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
catalog/view/theme/temanız/template/account/account.tpl
catalog/controller/account/account.php dosyalarını düzenleyerek ekleyebilirsin.

calammare

OpenCart-TR
teşkkur ederim ilgine, kendi denemelerimden o bölüme birşeyler ekledim.bunu yaparken address dosyasını kopyaladım ve sonra kopyaladığım o dosya ve onunla ilgili diğe yerleri değiştirdim. Sonuçta tıklanabilir bir öğe oluşturabildim. Ama sonunda aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaştım.Ben o bölmeye müşterinin müdahele edemeyeceği ancak mutlaka bilmesi gereken birşeyler yazacağım. Sizin bahsettiğiniz şekilde deneyeceğim birde.Teşekkürler

Fatal error: Class 'Controlleraccountukaddress' not found in C:\Program Files\EasyPHP-5.3.2i\www\system\engine\front.php on line 44

Pyrotoxin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.firatozpinar.com
değiştirme yaprken Controlleraccountukaddress bu fonksiyonun işlemesi gereken veriyi silmiş yada değiştirmişsiniz bu yzdende böle bir hata alıyorusunuz. size tavsiyem tpl dosyasından sadece link verin oluşturmak istediğinzi ek yetenekleri ayrı bir php dosyasında oluşturup o şekilde cağırın

calammare

OpenCart-TR
Selam, Aynen öyle olmuş controllerın içerisinde hatayapmışım. YAlnız şunu belirtmek isterim. Ben address üzerinden kopyalama yapıp çalıştığımdan ikinci dosya içinde database'de bir yer oluşturmak gerekiyor. Aksi taktirde databasede ilgili tablonun olmadığına dair bir hata veriyor. Hatalı anlattıysam lütfen düzeltin. Teşekkür ederim.

calammare

OpenCart-TR
Pyrotoxin' Alıntı:
değiştirme yaprken Controlleraccountukaddress bu fonksiyonun işlemesi gereken veriyi silmiş yada değiştirmişsiniz bu yzdende böle bir hata alıyorusunuz. size tavsiyem tpl dosyasından sadece link verin oluşturmak istediğinzi ek yetenekleri ayrı bir php dosyasında oluşturup o şekilde cağırın

Peki bu hesabım bölümüne yeni bir satır ekleyip ve buna tıklandığında üyelere salt okunur bir metin'i nasıl gösterebilirim.Yani kişilerin kendi hesap bölümüne girip orada kendilerine özel bir yazı görmelerini istiyorum. ilginize teşekkur ederim

grafikes

OpenCart-TR
Arkadaşlar ben müşterileri siteye üye ederken kullanıcıları Kişisel Ayrıntılarınız bölümüne ekstra satır alanları açmak istiyorum yukarıdaki işlemleri yaptığımda olmadı

kozmetik sitesi için kişiler üye olurken özel bilgilerinide istiyorum
Örn :
Cilt Tipi : kuru , ıslak , Normal, karma ,yağlı bu şekilde combo box özelliğinde olabilirse gelişmiş bir model olacak...