Hesabım bölümünde değişiklikler

calammare

OpenCart-TR
Selamlar, Biraz php bilsem belki bunları çözebilirdim ama maalesef, yardımlarınıza ihtiyacım var. 3 sorum olacak.

1.si hesabım bölümüne yeni bir satır ekledim ve buna tıklayınca kullanıcıların bir text belgesi okumalarını istiyorum. Bilgi sayfalarından link verip gösterebiliyorum ama o zaman soldaki bilgiler bolumunde de çıkıyor. Ben istiyorumki sadece kayıtlı kişiler okusun.
resim1

2.si hesap bilgilerim bölümünde kullanıcının düzenleyebildiği ad soyad telefon fax vs bilgileri var.Ben bu fax yazan yerin ismini değiştirdim. Bu bolume her kullanıcı için ayrı bir numara vereceğim ancak bu bölümün sadece okunur olması lazım.Şuanda ben adminden bir numara yazsamda kullanıcı değiştirebilir durumda.
resim2

3.si excel ile yaptığım hesaplama tablosunu opencartta entegre edebiliyormuyuz veya bildiğiniz bir hesaplama modulü varmı.

Çok teşekkurler

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
1:Konuyu inceleyiniz..
http://forum.opencart-tr.com/thread-484.html

2:catalog/view/theme/Kullandığın tema/template/account/edit.tpl Aç..

Bul..
Kod:
            <td><input type="text" name="fax" value="<?php echo $fax; ?>" /></td>

Değiştir..
Kod:
            <td><?php echo $fax; ?></td>

3:excel dosyasını link verip müşterilerine indirtebilirsin.. Hesaplama modulu derken ne hesaplayacak.. Hesap makinesi modulu görmüştüm bi yerde diye hatırlıyorum..

calammare

OpenCart-TR
Gerçekten teşekkur ederim. Söylediklerini uyguladım. Hesaplama ile ilgili şöyle bir şey var. Ben excel yaptım içinde toplama yapan yüzde alan. Aslında niyetim altalta girilen sayıları toplayan ve bu toplama belli sayıda komisyon ekleyen çıkan fiyatıda carta giren bir modul gibi birşey bulabilmek. Ama mümkün değil sanırım

calammare

OpenCart-TR
mirac' Alıntı:
1:Konuyu inceleyiniz..
http://forum.opencart-tr.com/thread-484.html

2:catalog/view/theme/Kullandığın tema/template/account/edit.tpl Aç..

Bul..
Kod:
            <td><input type="text" name="fax" value="<?php echo $fax; ?>" /></td>

Değiştir..
Kod:
            <td><?php echo $fax; ?></td>

3:excel dosyasını link verip müşterilerine indirtebilirsin.. Hesaplama modulu derken ne hesaplayacak.. Hesap makinesi modulu görmüştüm bi yerde diye hatırlıyorum..

Miraç selam,

2. sorumdaki fax yazan yere başka bir şey yazdım sadece okunur yaptım ancak müşteri benim buraya yazdığım bilgileri copy yaptığında ve devam tuşuna bastığında aşağıdaki hata oluşuyor ve bu yazılar kayboluyor.

Notice: Undefined index: fax in /home/ingilter/public_html/catalog/model/account/customer.php on line 20Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ingilter/public_html/index.php:92) in /home/ingilter/public_html/system/engine/controller.php on line 27

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Birinci sorun hakkında yeteri kadar php bilgim yok..

İkinci sorun sanırım dosyalarda yağtığın değişiklikleri utf8 bom olarak kayıt etmiyorsun ondan oluşuyor.. Değişiklik yaptığın dosyaları notepat++ Editör ile açıp biçim menüsünden UTF-8 BOM olarak işaretleyince sayfada türkçe karakter hataları oluşacak.. Tekrar düzeltip kayıt et sorun çıkmaması lazım..

calammare

OpenCart-TR
Hesap bilgilerim bolümünü guncelleyip devam dediğimizde hata veriyor, Sanırım bu bölümü bulmak lazım.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Deneyip kontrol etmek lazım ama yinede mirac dediği değişiklikten dolayı o hatanın çıkması zor gibi çünkü değişken ismi aynı sadece başındaki input kodları kaldırılmış. yaptığınız değişikliklere tekrardan göz atın isterseniz.

calammare

OpenCart-TR
Open cart edit.tpl dosyasını orjinali ile değiştirdim.Yani bir bakıma değişikliği geri aldım sorun düzeldi ancak bu bölüm yine kullanıcıya açık oldu.(Kayıt şeklini utf-8 bom yaptım) bu konuda önerebileceğiniz başka birşey var mı? tşk

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bende miracın dediği değişikliği yaptım ama sizin dediğiniz gibi bir hata almadım. O yüzden size yaptığınız değişiklikleri kontrol etmenizi önermiştim.