Havale Modülüne Nasıl İndirim Uygulayabilrim?

dogan.sahin

OpenCart-TR
Havale İndirimi ?

Merhaba ,

Havale ile alimlarda urunlere %3-5 indirim yapabilen arkadasim varmi ?
Buldum ama Parali asagidaki sitede isimize yarayacak bircok modul de var ayrica. Opencart.com uzerinde oldukca etkili bir isim ve modul yazan birisi ayrıca.

Asagidaki modulun en guzel yanı odeme yonteminiz ne olursa olsun indirim uygulayabilmek.

http://theqdomain.com/ocstore/payment_type_fee?_route_=payment_type_fee

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: Havale İndirimi ?

Ayrıca site sahibi OpenCart geliştiricilerinden birisidir ;) Yani opencart ile ilgili modül alacaksanız en doğru yerdir :)

gokhangunes

OpenCart-TR

şimdi bunu satın almamız mı gerekiyor arkadaslar forumda yapabilen yapabilecek kimse yokmu acaba.

gokhangunes

OpenCart-TR

TECHNOLOG' Alıntı:
modül olarak değilde elle yani manuel eklemek mümkün.

Bu Dedigini nasıl yapabiliriz arkadaşım.Teşekkürler

mirac' Alıntı:
gokhangunes' Alıntı:
şimdi bunu satın almamız mı gerekiyor arkadaslar forumda yapabilen yapabilecek kimse yokmu acaba.

Yapan yapmış zaten para kazanmak için bazen para harcamakta gerekiyor..:)

Mirac paramız olsa :d paralı e-ticaret yazılımı alırdık ama parası olan degil hastası olan kullanır opencartı ondan para harcamak istemiyoz maksat biz gelişelim biz ögrenelim gelsin burda millet ücretsiz paylassın amaç o :D

gokhangunes

OpenCart-TR
havale ile indirim modülü aldım fakat ?

merhaba arkadaslar havale ile indirim modulu aldım kurdum herşey harika banka havalesi kısmında havale ile indirim bölümü gözüküyo 5.00 TL olarak düş olarak ayarladım ama bu + olarak ekliyo ne iş anlamadım satın aldıgım modul aşagıda

http://theqdomain.com/ocstore/payment_type_fee

-5.oo ekleyince oldu sorun çözüldü :D

Ekli dosyalar

• screen.png
    screen.png
    189.4 KB · Görüntüleme: 335

bgurses

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba,

Bu modülü bende satın aldım. Opencart v.1.4.9.1 kullanmaktayım modülü kurdum fakat bir türlü çalıştıramıyorum. Ben havale ile yapılan tüm alışverişlerde %2 indirim olsun istiyorm fakat nereye ne değer gireceğimi bulamadım. Bir arkadaş -5.00 yapınca oldu demiş ama ben onuda yapamadım.. Hiç bir yerde indirimle ilgili bir yazı göremiyorum alışveriş yaparken.. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

selcukt

OpenCart-TR
banka havalesi indirim modülünde hata

havalede indirim modülü yükledim fakat eklentilerin altında sipariş toplamında Error: Could not load language total/payment_type_fee! hatayı alıyorum. modul yüklemesini tarif edildiği gibi admin ve catalog dosyalarını kopyalayacak yaptım. yükleme yaptığım admin ve catalog dosyasının haricinde license , Readme_PaymentTypeFee ve soft isimli dosyalar var bunları atmam gerekiyorm yardımcı olursanız sevinirim. saygılar.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Dediğiniz dosyaları atmanıza gerek yok. İngilizce dil klasörlerini kopyalayın ve ismini turkish olarak değiştirin sonra tekrar yükleyiniz.

selcukt

OpenCart-TR
teşekkür ederim modülü kurmayı başardım. ama bir sorunum daha cıktı :) ödeme kısmına gelince

Alt-Toplam: 84.00TL
Ücretsiz Kargo: 0.00TL
Payment type fee -8.40TL
Toplam: 75.60TL şeklinde cıkıyor.

payment type fee yazan kısmı havale indirimi olarak değiştirme imkanım varmı acaba??

bgurses

OpenCart-TR
bgurses' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Bu modülü bende satın aldım. Opencart v.1.4.9.1 kullanmaktayım modülü kurdum fakat bir türlü çalıştıramıyorum. Ben havale ile yapılan tüm alışverişlerde %2 indirim olsun istiyorm fakat nereye ne değer gireceğimi bulamadım. Bir arkadaş -5.00 yapınca oldu demiş ama ben onuda yapamadım.. Hiç bir yerde indirimle ilgili bir yazı göremiyorum alışveriş yaparken.. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

Merhabalar,

Bir süre önce bu modül ile ilgili bir sorunum vardı. Şu anda halen bu modülü aktif olarak kullanamıyorum. Bu tam olarak nasıl çalışıyor modülü kurduktan sonra ne yapmam gerekiyor ?

chaqal_karloos

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar,

Bu konu biraz sıkıntılı bir konu gibi görünüyor fakat gözden kaçan birkaç detay işi bulandırıyor.

Şimdi size yapmanız gerekenleri kısaca anlatıcam.

Öncelikli olarak bu modulu satın alıyorsunuz.

Modulu indirim gerekli dosyaları gerekli klasörlere upload ediyorsunuz.
Türkçe versiyonda çalışmasını istiyorsanız.Languge vb. english klasörler altına atılan dosyaların aynısını aynı tipdeki turkce altındaki klasörlerede atıyorsunuz.

Devamınında Admin panel menuden sipariş toplamı menusüne gidip oradan yeni modulu aktif ediyorsunuz.Aktif ederken dikkat etmeniz gereken en büyük özellik,

" If subtotal less than this amount: " bu yazının karşınısa yazmanız gereken rakam çok önemli..Buraya bu indirimin uygulanmasını istediğiniz en yüksek rakamı yazıyorsunuz.

mesala buraya 1.000 yazarsanız bu indirim 1000 tl altında yapılan işlemlerde görünecek demektir.Üstünü aşan yani 2000 tl lik bir alış verişte görünmez. Bu detay mühim.Bunu gözden kaçırırsanız niye çalışmıyor diye ugraşır durursunuz.

2. olan indirim miktarı : bu miktarı -5.00 gibi girmeniz gerekiyor.

Önemli bir ayrıntı daha vermek istiyorum, modulun index sırası ara toplam'ın index sırasından sonra gelmesi gerek.

Diger ayarlar zaten basit.Hangi ödeme metotuna uygulamak istiyorsanız işaretleyin

işlemi bitirin.. kolay gelsin

Ben denedim çalışıyor.

Saygılar.

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Bu modülü kurdum ve sorunsuz çalışıyor fakat satılan ürün üzerinden % indirim yerine bizim belirlediğimiz TL. bazında sabit indirim yapıyor. Yani müşteriye havale ile öde %5 indirim yapıyoruz diyemiyoruz. Bunun yerine havale ile öde 5 tl. indirim kazan gibi bişey oluyor. aldığı ürün bedeli üzerinden % indirimi yapılamıyor. % üzerinden indirim yapan bir modül varmı? Yanılıyorsam lütfen düzeltin.

Sanırım aşağıdaki linkte satın alınan modül benim istediğim modül olsa gerek...
http://forum.opencart-tr.com/thread-3258.html

byduman

OpenCart-TR
admira' Alıntı:
Bu modülü kurdum ve sorunsuz çalışıyor fakat satılan ürün üzerinden % indirim yerine bizim belirlediğimiz TL. bazında sabit indirim yapıyor. Yani müşteriye havale ile öde %5 indirim yapıyoruz diyemiyoruz. Bunun yerine havale ile öde 5 tl. indirim kazan gibi bişey oluyor. aldığı ürün bedeli üzerinden % indirimi yapılamıyor. % üzerinden indirim yapan bir modül varmı? Yanılıyorsam lütfen düzeltin.

Sanırım aşağıdaki linkte satın alınan modül benim istediğim modül olsa gerek...
http://forum.opencart-tr.com/thread-3258.html

Yanılıyorsun.

Fee:
(value or %) yazan yerin karşısına %-5 yaparsan indirim gerçekleşiyor.. bende deneme yöntemiyle buldum ve paylaşmak istedim uzun zaman olmuş gerçi ama belki lazım olan olur ;)

afroma

For a good time, one night only
Web sitesi
meettomy.site
Bir arkadaş sayesinde kurdum gayet iyi çalıştı. Ancak, ben bunu ürün detay sayfasında göstermek istiyorum bunu nasıl yapabileceğimiz hakkında bilgisi olan var mıdır ?

sizenet

OpenCart-TR
Afroma arkadaşımın yazdığına bende aynen katılıyorum. Gayet iyi çalıştı ancak, ben bunu ürün detay sayfasında göstermek istiyorum bunu nasıl yapabileceğimiz hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Buyrun İstediğiniz Ödeme Metodlarına İndirim Uygulamanız İçin Bir Modüldür !!!

http://theqdomain.com/ocstore/payment_type_fee

sizenet' Alıntı:
Yardımcı olabilecek kimse yok mu