Hangi OpenCart Sürüm Daha Sağlıklı

th3abdo

OpenCart-TR
tum surumlerde farkli farkli hatalar ve cozumler var benim sormak istedigim hem tema ve modul yonunden iyi olan hemde az hata veren opencart surumu hangisi acaba?

tesekkurler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Farklı farklı hatalar var diyorsunuz ama bu hatalar opencart ile ilgili değil kullanıcıların kendi yaptığı hatalardır.

Sürümünüz ile uyumlu modül/tema yüklemez iseniz hata alırsanız
Yanlış/bilinçsiz değişiklik yaparsanız hata alırsınız.
Yaptığınız değişiklikler hakkında bilginiz yoksa hata alırsınız.
Yüklemeleri eksik ya da yanlış yapıyorsanız hata alırsınız.
Sunucunuz opencart ya da ekledikleriniz özelliklerin gereksinimlerini karşılamıyorsa hata alırsınız.

Her yazılımda olduğu gibi opencart sürümlerinde ufak defek kendi kodsal hatalar da mevcuttur. Bunların düzeltmesi de yayınlanmaktadır.

Diğer türlü sonradan eklediğiniz özelliklerin ve bilinçsizce yapılan değişiklerin oluşturduğu hataları OpenCarta bağlayamazsınız.

Ben şuana kadar opencart sürümlerinde modül tema vs kullandığım ya da denediğim hiçbir şeyde kullanıcıların bahsettiği hataların %95 ile karşılaşmadım. Hataların çoğu bilinçsizce yapılan eklemeler ve değişiklikler sonucu oluşmaktadır.

th3abdo

OpenCart-TR
super bi aciklamaydi hocam, tesekkurler

birsey daha sormak istiyorum opencart icin en iyi host firmasi hangisidir cunku bazilarinda promlemler cikiyor gene soyluyorum opencarttan kaynakli degil sunucudan kanynakli, bu yuzden eger onerebileceniz varsa memnun olurum.

(godaddy tarzi buyuk firmalar tercihimdir)

th3abdo

OpenCart-TR
eyvallah sagolasin hocam...
iste bu mirac kardesim!! turhost gibi bi host gormedim abi herkese tavsiye ediyorum!her sey icin sagolun..

msdursun

OpenCart-TR
arkadasın sorduğu soruyu ben şöyle tekrarlayayım
hangi sürüm için daha çok tema eklenti vb bulabiliriz
hangi sürümü kullanmayı daha çok tercih edersiniz

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
1.4.9.x için daha çok tema eklenti vs bulabilirsiniz ama yakın zaman da 1.5.0 içinde bir çok tema modül piyasaya çıkar. Daha yeni bir sürüm. Hangisini kullanacağınız sizin isteklerinize göre seçiminizi yapmalısınız. Sıfırdan bir site kuracaksanız benim tavsiyem 1.5.0 olur tabi seçim sizindir.

msdursun

OpenCart-TR
merhaba biraz önce 1.5.0.3 modülünü kurdum
sanırım birseyler yüklemeden eklenti vs
nasılsa temada iyi duruyor
ürünleri buna eklemeyi düsünüyorum simdilik