Haber/ Blog Modulü

attalias

OpenCart-TR
Haber ve Blog yayınlamak için Kullanışlı bir modül.15.x versiyonları için.

phpMyAdmin
1)Kullandığınız Datebase'de aşagıdaki sorguyu çalıştırın.

Kod:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `news` (
  `news_id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `image` varchar(255) COLLATE utf8_bin DEFAULT NULL,
  `parent_id` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
  `top` int(1) NOT NULL,
  `column` int(3) NOT NULL,
  `sort_order` int(3) NOT NULL DEFAULT '0',
  `status` int(1) NOT NULL,
  `date_added` datetime NOT NULL DEFAULT '0000-00-00 00:00:00',
  `date_modified` datetime NOT NULL DEFAULT '0000-00-00 00:00:00',
  PRIMARY KEY (`news_id`)
) ENGINE=MyISAM  DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin AUTO_INCREMENT=60 ;

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `news_description` (
  `news_id` int(11) NOT NULL,
  `language_id` int(11) NOT NULL,
  `name` varchar(255) COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT '',
  `description` text COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `meta_description` varchar(255) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  `meta_keyword` varchar(255) COLLATE utf8_bin NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`news_id`,`language_id`),
  KEY `name` (`name`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin;

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `news_to_layout` (
  `store_id` int(11) NOT NULL,
  `layout_id` int(11) NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`news_id`,`store_id`)

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `news_to_store` (
  `store_id` int(11) NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`news_id`,`store_id`)

2) admin/view/template/common/header.tpl

BUL:

Kod:
<li><a href="<?php echo $download; ?>"><?php echo $text_download; ?></a></li>
<li><a href="<?php echo $review; ?>"><?php echo $text_review; ?></a></li>

DEVAMINA EKLE:

Kod:
<li><a href="index.php?route=catalog/news&token=<?php echo $this->session->data['token'];?>">Haber/Blog</a></li>
3) Admin Bölümünden Mödülü Kurun.Daha SonraKullanıcı Gruplarından İzin Verin.

latest-news.jpg

Ekli dosyalar

• upload_of_news_extension.zip
    24.6 KB · Görüntüleme: 405

sahara

OpenCart-TR
merhaba modülü kurdum yetkileri verdim fakat yine iznizin yok diye hata vermektedir acaba nerede yanlış yaptım yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Dosyalar eklenmiştir.. Test etmedim google kaynaklarından bakarak mesajı güncelledim uygulayanlar bilgilerini paylaşırsa modul geliştirilebilir..

mbilken

OpenCart-TR
Error: Table 'bilen.news' doesn't exist
Error No: 1146
SELECT * FROM news c LEFT JOIN news_description cd ON (c.news_id = cd.news_id) WHERE c.parent_id = '0' AND cd.language_id = '1' ORDER BY c.sort_order, cd.name ASC

ben yüklerken bu hatayı aldım ne demek acaba

margenprice

OpenCart-TR
Web sitesi
www.3boyutlugozluk.com
merhaba, lütfen yardım edermisiniz bu modülü kurmayı çok istiyorum fakat 1)Kullandığınız Datebase'de aşagıdaki sorguyu çalıştırın. kısmını anlayamadım nereden yapacağız bunu??

Bu işte yeni olmama rağmen birçok modülü başarıyla kurdum siteme fakat bu sorgu işini anlayamadım yardımcı olursanız minnettar kalacağım

biocyn

OpenCart-TR
margenprice' Alıntı:
merhaba, lütfen yardım edermisiniz bu modülü kurmayı çok istiyorum fakat 1)Kullandığınız Datebase'de aşagıdaki sorguyu çalıştırın. kısmını anlayamadım nereden yapacağız bunu??

Bu işte yeni olmama rağmen birçok modülü başarıyla kurdum siteme fakat bu sorgu işini anlayamadım yardımcı olursanız minnettar kalacağım

Kullandığınız database nedir şöyle anlatalım. Örneğin localhostta işlem görüyoruz. Yani sitenizi http://localhost/sitenizinadi/ url sinde çalıştırıyorsunuz. Bunun için PhpMyAdmin kurmanızgerekmektedir. ki bunun adresi de şudur genelde http://localhost/phpMyAdmin/index.php buradan msql veri tabanına giriş yaparsınız. Bütün bu databesi, kurup da ne olduğunu bilmiyorsanız bilmeden bir tarif ile kurdunuz demektir ki muhtemelen kullanıcı adınız localhost olacaktır. şifre de boş olarak gçilecektir. Tabi eğer siz başka kullanıcı adı ya da şifre belirlemedi iseniz. Bunların dışında yapılması gereken şudur:

1 -
23566706.jpg

2-
48006899.jpg

Bu şekilde sorgunuzu çalıştırıyorsunuz ve veritabanınızda haber bloğunuz için ilgili alanlarda tablolar oluşuyor. Takıldığınız bir yer olursa daha da ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışırım. Şimdilik kolay gelsin...

margenprice

OpenCart-TR
Web sitesi
www.3boyutlugozluk.com
ilgili sorguyu belirtilen şekilde çalıştırdım(bu konuda yardımcı olan arkadaşıma çok teşekkür ederim) dosyaları atıp ilgili satırı ekledim. modülü kurmak için admin sayfamdan eklentiler/modüller kısmına giriş yapmaya çalıştığımda şu hatayı aldım "Error: Could not load language module/news!"
Dillerden ingilizce yi kaldırmıştım acaba o yüzden mi yaşıyorum bu sorunu?? ne yapabilirim??
Yardımınızı bekliyorum yedeklemeyi unutmuştum acilen çözmem lazım bu sorunu :(

attalias

OpenCart-TR
database ie uğraşamam diyenler yada yeni başalayanlar için daha pratik bir haber modülü veriyorum.

Ekli dosyalar

• haber1.5.0-5.zip
    21.8 KB · Görüntüleme: 48
  • haber1.5.1-1.zip
    21.5 KB · Görüntüleme: 220

biocyn

OpenCart-TR
margenprice' Alıntı:
ilgili sorguyu belirtilen şekilde çalıştırdım(bu konuda yardımcı olan arkadaşıma çok teşekkür ederim) dosyaları atıp ilgili satırı ekledim. modülü kurmak için admin sayfamdan eklentiler/modüller kısmına giriş yapmaya çalıştığımda şu hatayı aldım "Error: Could not load language module/news!"
Dillerden ingilizce yi kaldırmıştım acaba o yüzden mi yaşıyorum bu sorunu?? ne yapabilirim??
Yardımınızı bekliyorum yedeklemeyi unutmuştum acilen çözmem lazım bu sorunu :(

Şimdi dillerden ingilizceyi kaldırdım derken komple ingilizce dil dosyasını mı sildiniz? Silmeseydiniz daha iyi olurdu. Sorununuz ilgili modüldeki değişkenler ile ilgili dil karşılığının bulunmamasından kaynaklanıyor gibi geldi bana. Ekte daha önce verilen modül dosyasından dil dosyalarını yeniden yüklemeyi deneyiniz... Muhtemelen o şekilde düzelecektir.

margenprice

OpenCart-TR
Web sitesi
www.3boyutlugozluk.com
Hayır sadece yönetim panelinden ingilizceyi kaldırmıştım.
Burda sonradan verilen dosyayı üzerine yazdırdım artık tekrar modüller kısmına ulaşabiliyorum. oradan haber blog modülünü etkinleştirdim. yeni bir blog eklemeye çalıştım fakat aşağıdaki hatayı verdi

"Error: Unknown column 'title' in 'field list'
Error No: 1054
INSERT INTO news_description SET news_id = '65', language_id = '1', title = '3d gözlükler hakkında', meta_description = '3d gözlükler hakkında', description = '<p>\r\n <strong>3d g&ouml;zl&uuml;kler hakkında</strong></p>\r\n' "

biocyn

OpenCart-TR
Databasete blogunu saklayacak alana ulaşamıyor. Databasete news_description alanını gözden geçiriniz. Ya da ben bişey düşünüyorum. En iyisimi size sıfır kurulum yapalım.

firstmoon

OpenCart-TR
Modulu bende kurdum hiç hata almadım. Ancak sayfada gösteremiyorum? Nereden ulaşacağım blog'a?

adobe

OpenCart-TR
ben anladım olayı ama hata veriyor bazı kısımlarda

firstmoon

OpenCart-TR
Dil seçeneklerinden dolayı hata veriyor olabilir yada database olarak başına bir eklenti yaptıysanız kurarken onun yüzünden de verebilir. BEn hatasız kurdum ancak nasıl yayınlayacağımı bulamadım. Bir türlü sayfada göremiyorum

adobe' Alıntı:
ben anladım olayı ama hata veriyor bazı kısımlarda

1 Kişi kurupta çalıştıramadı mı bu modülü?