Genel Bölge ve KDV Vergi Oranı Ekleme

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
1- Genel bölgelerden Türkiye için bir genel bölge ekleyin.

2- Vergi Oranlarından KDV vergi oranın ekleyin ve Genel bölge olarak Türkiye'yi seçin.

Bu yöntem ile ülkelere şehirlere ayrı ayrı vergi oranı belirlemenizi sağlar.

Bu işlemlerden sonra ürün ekleme sayfasında da vergi oranı olarak KDV seçiniz.

dangerous34

OpenCart-TR
1.4.9.1 de kdv sorunu

Merhaba ben 1.4.9.1 versiyonunu indirdim ama kvd sorunu var ürüne kvd eklemiyor neden olabilir pakette kdv diye bişey yoktu ben eklemeye çaliştim ama yapamadım heralde genel ayarlarıyla beraber bana yardımcı olursanız sevinirim

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: Genel Bölgeler ve KDV Vergi Oranı ?

Bu bir sorun değil. Vergi oranı olarak KDV i ekleyeceksiniz.

copen

OpenCart-TR

sanki bu bir sorun gibi aslinda admin panelden genel secenekler kısmına gidip vergi oranlarını gösterme diyorsunuz akabinde urunun içine gidip daha onceden ve yukarıda arkadasımızın acıkladığı gibi önceden belirlediginiz kdv ya da tax kısmını ekliyorsunuz fakat sitede septime urun attığınızda urunu kdv ve ara toplam olarak gostermiyor halbuki sistem hiyeraşisi buna uygun olarak yapılmış ben hem admin panelinden hemde yeni db kurmak dahil olarak her yontemi denedim. Ama nafile asla yapmıyor

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Bu sizin özel sorununuz genel bir sorun değil. Yazılım da bununla ilgili bir sorun yok kendi ayarlarınızı ve yaptığınız değişiklikleri kontrol ediniz.

SiuBa

OpenCart-TR

Merhaba arkadaşlar bu konuda bilginizi ve yardımınızı paylaşırsanız sevinirim

KDV dahil fiyatı göstermek için

Vergi Oranları nu seçip Ekle dediğimiz zaman orda yapılması gereken ayarlar nelerdir aceba

* Vergi Oranı Adı : ********
* Açıklama : ********

Genel Bölge: * Açıklama: * Vergi Oranı: * Öncelik:

Yıldızlarla belirtmiş olduğum bölümlere ne yazmam gerekiyo +KDV li fiyatları göstermek için

Arkadaşlar sizden yardım istemiştim ama yanıma bir arakadşaım geldi murat tepeli adında çok yardımı dokundu Ayaları yaptık birlikte belki bu konuda sorun yaşayan arkadşalarım vardır bende paylaşayım dedim

* Vergi Oranı Adı: İstediğiniz Bir ad[/color
* Açıklama: Kendinie göre bir açıklama

Genel Bölge:
belirlediğiniz bir bölge

* Açıklama:
VAT 18%

* Vergi Oranı:
18.0000

* Öncelik:
ben kendime göre 1 yaptım burayı

Tabi siz daha iyi bir yöntem biliyosanız paylaşabilirsiniz biz acemice bişeyler taptık

Rapoloji

OpenCart-TR

copen' Alıntı:
sanki bu bir sorun gibi aslinda admin panelden genel secenekler kısmına gidip vergi oranlarını gösterme diyorsunuz akabinde urunun içine gidip daha onceden ve yukarıda arkadasımızın acıkladığı gibi önceden belirlediginiz kdv ya da tax kısmını ekliyorsunuz fakat sitede septime urun attığınızda urunu kdv ve ara toplam olarak gostermiyor halbuki sistem hiyeraşisi buna uygun olarak yapılmış ben hem admin panelinden hemde yeni db kurmak dahil olarak her yontemi denedim. Ama nafile asla yapmıyor

Arkadaşım güzel hoş ayarını yaptım diyorsun da acaba ürünün kdv sini açtın mı :D

attalias

OpenCart-TR

1 x ürün xxx

Ara Toplam: 10.00TL
Kdv 18%: 1.80TL
Kdv 18%: 1.80TL
Toplam: 13.60TL
Sepetim | Kasaya Git

ya bunu anlayamadım 2 defa kdv ekliyor neden ?

copen

OpenCart-TR

evet ürünün kdv sini actim. Admin panelindeki kdv gosterimi ile ilgili gerekli ayarlamaları yapıyoruz. Siz bunun sorun oldugunu kabul etmiyorsunuz ama forumda bir suru kişi bunun calışmadığını soyluyor. Ayarlamaları yapıyorum hem server hemde admin panelindeki kullanım ayarlamalarını forumda tarif ettigi sekilde yapıyorum hatta defalarca yeniden kurdum ama sepette ara toplam ve kdv gostermiyor.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

O zaman yapmayı bilmiyorsunuz.
http://forum.opencart-tr.com/thread-2466-post-14246.html#pid14246

karadamla

OpenCart-TR
Arkadaşlar bütün forumları araştırdım fakat bulamadım.Ben 1,5.x sistemi kullanıyorum.Kdv oranını yüzde 8 ( yani 8.0000) olarak ayarladığımda bütün ürünlerde 0,44 yüzde 18 (yani 18.0000) olarqak ayarladığımda bütün ürünlerde 0,90 olarak hesaplıyor.Acaba proplem nedir.Bildiğim bütün ayarları kurcaladım fakat bir şey bulamadım. Buradaki yazdığınız ayarların hepsi doğru fakat yinede düzgün hesaplamıyor.

polat_yener

OpenCart-TR
ben birşey sormak istiyorum ben türkiye nin ankara için vergi oranı %10 istanbul %20 erzurum içinde %15 yapmak istiyorum böyle birşey mümkün mü

onuk2941

OpenCart-TR
iyi Günler ben genel ayarlamaları yaptım kdv eklıyor ama fazla eklıyor 4 tl +kdv = 5 tl oluyor 18 kdv fazla eklıyor