Gelişmiş Giriş Modülü - Advanced Login Module

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MagmaTR

OpenCart-TR
Çıkış Diyince Bir Hata Geliyor

Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 29Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 30Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 31Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 32Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 33Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 34Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 35Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 36Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 37Notice: Undefined index: token in /home/****/public_html/catalog/controller/module/account.php on line 57

gokhangunes

OpenCart-TR
ya hocam müşteri alanında girişler çakışması gerçekten çok kötü buna çözüm bulunabilirmi ? suan için farklı bir çözüm sunmussunuz ama :S

Dagger

OpenCart-TR
Üye girişi yapamıyorum

Arkadaşlar merhaba sitemde yeni olması dolayısı ile bir sorun farkettim ürünü sepete atıp kasaya git dediğimde kayıtlı müşteriyim panelinden giriş yapamıyorum (E-Posta Adresi ya da parolanız yanlış) diyor.Fakat aynı sayfada sağdaki üye panelinde giriş yapabiliyorum acaba sorun nedir?

dgdizayn

OpenCart-TR
RE: Üye girişi yapamıyorum

sagdakı uye panelı modulunu kaldır. Bazı versıyonlarında cakısma yapıyo

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
gokhangunes' Alıntı:
ya hocam müşteri alanında girişler çakışması gerçekten çok kötü buna çözüm bulunabilirmi ? suan için farklı bir çözüm sunmussunuz ama :S

Dagger' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba sitemde yeni olması dolayısı ile bir sorun farkettim ürünü sepete atıp kasaya git dediğimde kayıtlı müşteriyim panelinden giriş yapamıyorum (E-Posta Adresi ya da parolanız yanlış) diyor.Fakat aynı sayfada sağdaki üye panelinde giriş yapabiliyorum acaba sorun nedir?

dgdizayn' Alıntı:
sagdakı uye panelı modulunu kaldır. Bazı versıyonlarında cakısma yapıyo

Bahsettiğiniz durum için tek çözüm şuanlık alttaki mesajda anlatıanı uygulamak.. Zaten amaç üye girişi yaptırmak değilmi ve üe girişi yaparken login sayfasına yönlendirmiyormusunuz kullanıcılarınızı bunu bu modulu kurarak tüm sayfalarda block halinde göstereceksiniz bu şekilde ve login sayfasındaki girş bölümüne ihtiyacınız kalmayacak.. Şayet ben bu modulu kullanmak istemiyorum derseniz kaldıracaksınız şuan için başka çözümü yok..

http://forum.opencart-tr.com/thread-848-post-7235.html#pid7235

By_Surmeneli

OpenCart-TR
Web sitesi
www.kodcenneti.com
Hocam bunu kurdum Aşağıdaki hatayı verdi. eka7 hocamın dediklerini yaptımsada nafile

<b>Notice</b>: Undefined variable: information_sort_order in <b>/var/www/vhosts/kodcenneti.com/httpdocs/admin/view/template/module/account.tpl</b> on line <b>44</b>

Xonar

OpenCart-TR
Aynı sorunu bende yaşadım ve diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi default login sayfasını iptal ederek sorunun üstesinden geldim. İçerik kısmına da Kayıt ol, Parolamı unuttum linkleri ekleyip, "Lütfen sağ menüden giriş yapınız" yazısı ekledim. aşağıda paylaştığım kodlarda kendi sitemde olduğu gibi sağ menüde yazıyor, siz bloğu solda kullanıyorsanız

Kod:
<center>Giriş yapmak için sağdaki menüyü kullanınız.<br />
	<a href="index.php?route=account/create">Kayıt Ol</a> | <a href="index.php?route=account/forgotten">Şifremi Unuttum</a></center>

bulup sitenize göre yazıyı değiştirin. Ayrıca veri kaybını engellemek için default kodları silmeyip, yorum satırına aldım. herhangi bir sorunda yorum satırındakiler bir nevi yedek görevinde.

catalog/view/theme/default/template/account/login.tpl dosyası
Kod:
<?php echo $header; ?><?php echo $column_left; ?><?php echo $column_right; ?>
<div id="content">
  <div class="top">
    <div class="left"></div>
    <div class="right"></div>
    <div class="center">
      <h1><?php echo $heading_title; ?></h1>
    </div>
  </div>
  <div class="middle">
    <?php if ($success) { ?>
    <div class="success"><?php echo $success; ?></div>
    <?php } ?>
    <?php if ($error) { ?>
    <div class="warning"><?php echo $error; ?></div>
    <?php } ?><center>Giriş yapmak için sağdaki menüyü kullanınız.<br />
	<a href="index.php?route=account/create">Kayıt Ol</a> | <a href="index.php?route=account/forgotten">Şifremi Unuttum</a></center>
    <!-- <div style="margin-bottom: 10px; display: inline-block; width: 100%;">
      <div style="float: left; display: inline-block; width: 49%;"><b style="margin-bottom: 2px; display: block;"><?php echo $text_i_am_new_customer; ?></b>
        <div style="background: #F7F7F7; border: 1px solid #DDDDDD; padding: 10px; min-height: 210px;">
          <form action="<?php echo str_replace('&', '&', $action); ?>" method="post" enctype="multipart/form-data" id="account">
            <p><?php echo $text_checkout; ?></p>
            <label for="register" style="cursor: pointer;">
              <?php if ($account == 'register') { ?>
              <input type="radio" name="account" value="register" id="register" checked="checked" />
              <?php } else { ?>
              <input type="radio" name="account" value="register" id="register" />
              <?php } ?>
              <b><?php echo $text_register; ?></b></label>
            <br />
            <?php if ($guest_checkout) { ?>
            <label for="guest" style="cursor: pointer;">
              <?php if ($account == 'guest') { ?>
              <input type="radio" name="account" value="guest" id="guest" checked="checked" />
              <?php } else { ?>
              <input type="radio" name="account" value="guest" id="guest" />
              <?php } ?>
              <b><?php echo $text_guest; ?></b></label>
            <br />
            <?php } ?>
            <br />
            <p><?php echo $text_create_account; ?></p>
            <div style="text-align: right;"><a onclick="$('#account').submit();" class="button"><span><?php echo $button_continue; ?></span></a></div>
          </form>
        </div>
      </div>
      <div style="float: right; display: inline-block; width: 49%;"><b style="margin-bottom: 2px; display: block;"><?php echo $text_returning_customer; ?></b>
        <div style="background: #F7F7F7; border: 1px solid #DDDDDD; padding: 10px; min-height: 210px;">
          <form action="<?php echo str_replace('&', '&', $action); ?>" method="post" enctype="multipart/form-data" id="login">
            <?php echo $text_i_am_returning_customer; ?><br />
            <br />
            <b><?php echo $entry_email; ?></b><br />
            <input type="text" name="email" />
            <br />
            <br />
            <b><?php echo $entry_password; ?></b><br />
            <input type="password" name="password" />
            <br />
            <a href="<?php echo str_replace('&', '&', $forgotten); ?>"><?php echo $text_forgotten_password; ?></a><br />
            <div style="text-align: right;"><a onclick="$('#login').submit();" class="button"><span><?php echo $button_login; ?></span></a></div>
            <?php if ($redirect) { ?>
            <input type="hidden" name="redirect" value="<?php echo str_replace('&', '&', $redirect); ?>" />
            <?php } ?>
          </form>
        </div>
      </div>
    </div>
  </div> -->
  <div class="bottom">
    <div class="left"></div>
    <div class="center"></div>
  </div>

</div>
<script type="text/javascript"><!--
$('#login input').keydown(function(e) {
	if (e.keyCode == 13) {
		$('#login').submit();
	}
});
//--></script>
<?php echo $footer; ?>

MAXHBMAX

OpenCart-TR
RE: [MOD] Gelişmiş Giriş Modülü - Advanced Login Module

eka7a' Alıntı:
admin/view/template/module/account.tpl dosyasında

BUL
PHP:
$information_sort_order

DEĞİŞTİR
PHP:
$account_sort_order

arkadaşım login modülün 1.4.9.1 için olanı varmı sitede 16 olanı var ama uymuyor dediğin kodları uyguladım ama çalışmadı eğer yardım ederseniz esvinirim çalışmalarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim

FatihKuLL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sifaeli.net
[attachment=467]

loginjo.jpg

Arkadaşlar ben resimde ki gibi bir şey yaptım görünüm güzel ama hesap oluştur veya misafir alışverişi dediğimde
Kod:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/wwwsifa/public_html/catalog/language/turkish/account/login.php:1) in /home/wwwsifa/public_html/system/engine/controller.php on line 27
hatası alıyorum.

login.tpl dosyası aşağıda ki gibi.
Kod:
<?php echo $header; ?><?php echo $column_left; ?><?php echo $column_right; ?>
<div id="content">
  <div class="top">
    <div class="left"></div>
    <div class="center">
      <h1><?php echo $heading_title; ?></h1>
    </div>
  </div>
  <div class="middle">
    <?php if ($success) { ?>
    <div class="success"><?php echo $success; ?></div>
    <?php } ?>
    <?php if ($error) { ?>
    <div class="warning"><?php echo $error; ?></div>
    <?php } ?>
    <div style="margin-bottom: 10px; display: inline-block; width: 100%;">
      <div style="float: left; display: inline-block; width: 49%;"><b style="margin-bottom: 2px; display: block;"><?php echo $text_i_am_new_customer; ?></b>
          <form action="<?php echo str_replace('&', '&', $action); ?>" method="post" enctype="multipart/form-data" id="account2">
            <p><?php echo $text_checkout; ?></p>
            <label for="register" style="cursor: pointer;">
              <?php if ($account == 'register') { ?>
              <input type="radio" name="account" value="register" id="register" checked="checked" />
              <?php } else { ?>
              <input type="radio" name="account" value="register" id="register" />
              <?php } ?>
              <b><?php echo $text_register; ?></b></label>
            <br />
            <?php if ($guest_checkout) { ?>
            <label for="guest" style="cursor: pointer;">
              <?php if ($account == 'guest') { ?>
              <input type="radio" name="account" value="guest" id="guest" checked="checked" />
              <?php } else { ?>
              <input type="radio" name="account" value="guest" id="guest" />
              <?php } ?>
              <b><?php echo $text_guest; ?></b></label>
            <br />
            <?php } ?>
            <br />
            <p><?php echo $text_create_account; ?></p>
            <div style="text-align: right;"><a onclick="$('#account2').submit();" class="button"><span><?php echo $button_continue; ?></span></a></div>
          </form>
        </div>
      </div>
      <div style="float: right; display: inline-block; width: 49%;"><b style="margin-bottom: 2px; display: block;"><?php echo $text_returning_customer; ?></b>
          <form action="<?php echo str_replace('&', '&', $action); ?>" method="post" enctype="multipart/form-data" id="login">
            <?php echo $text_i_am_returning_customer; ?><br />
            <br />
            <b><?php echo $entry_email; ?></b><br />
            <br />
            <br />
            <b><?php echo $entry_password; ?></b><br />
            <br />
            <a href="<?php echo str_replace('&', '&', $forgotten); ?>"><?php echo $text_forgotten_password; ?></a><br />
            <?php if ($redirect) { ?>
            <input type="hidden" name="redirect" value="<?php echo str_replace('&', '&', $redirect); ?>" />
            <?php } ?>
          </form>
        </div>
      </div>
    </div>
  </div>
  <div class="bottom">
    <div class="left"></div>
    <div class="center"></div>
  </div>
<script type="text/javascript"><!--
$('#login input').keydown(function(e) {
	if (e.keyCode == 13) {
		$('#login').submit();
	}
});
//--></script>
<?php echo $footer; ?>

aynı zamanda dil dosyası olan login.php de ufak değişiklikler yapmıştım oda aşağıdaki gibi
Kod:
<?php
/* OpenCart 1.4.9 Turkish Ceviren eka7a - http://www.opencart-tr.com */

// Heading 
$_['heading_title']                = 'Oturum Aç';

// Text
$_['text_account']                 = 'Hesabım';
$_['text_login']                   = 'Oturum Aç';
$_['text_i_am_new_customer']       = 'Yeni Müşteriyim.';
$_['text_checkout']                = 'Alışveriş Seçenekleri:';
$_['text_register']                = 'Hesap Oluştur';
$_['text_guest']                   = 'Misafir Alışverişi';
$_['text_create_account']          = 'Yeni bir hesap oluşturabilir ve ayrıcalıklarından yararlanabilir ya da Misafir Alışverişi ile siparişinizi tamamlayabilirsiniz.';
$_['text_returning_customer']      = 'Kayıtlı Müşteriyim';
$_['text_i_am_returning_customer'] = 'Daha önce kayıt oldum.';
$_['text_forgotten_password']      = 'Parolamı Unuttum';

// Entry
$_['entry_email_address']          = 'Giriş Yapmak İçin Lütfen Solda ki Menüyü Kullanınız';
$_['entry_password']               = '>>>>>>';

// Error
$_['error_login']                  = 'Hata: E-Posta Adresi ya da parolanız yanlış';
?>

bu kodlardan fazla anlamadığım için sorunu çözemedim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kod:
http://www.sifaeli.net/index.php?route=account/login

------------------------------------------------------------------------------------------------

Kod:
hata kodu : Warning: Cannot modify header information - headers already sent by

Düzenleme Sonucu Yapılan bir hataymış !

/home/wwwsifa/public_html/catalog/language/turkish/account/login.php

1 satırında <?php taglarında sorun varmış ve diğer bir kısım 

hata veren dosya Notpad ++ ile açılıp UTF-8 olan UTF-8 BOMSUZ a dönüştürüp kayıt edlirse sorun çözülüyor 

bu hatayı alan arkadaşlar çözüm budur....

şeklinde bir çözümü varmış kullanmak isteyen ve sorunla uğraşmak istemeyenler için :D

Ekli dosyalar

• login.JPG
    login.JPG
    43.9 KB · Görüntüleme: 4

Tufan

OpenCart-TR
box ismi başındaki resim

Merhaba biliyorsunuz ki box isimleri başında kucuk icon simgeler var login modulu kurdum ve box ismi basında sadece üye girisi yazıyor basına resim koymak istiyorum diğerleri gibi birde misafir alışverişi çalışmadı bu üye giris modulunu kurunca forumda okudum bi kac cozum var fakat suanda sorunsuz sekilde kullanabileceğimiz bir modul mevcutmudur. 1.4.9.1 kullanıyorum

melek44

OpenCart-TR
arkadaşlar bende 1.9.4 sürümü kullanıyorum bunun gibi bir modül varmıdır acaba kullanacağımız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...