Forumda arama yapmak hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

boransal

OpenCart-TR
Forum nasıl kullanılır ne zaman ne şekilde destek alırım gerçekten biliyorum, yönetilerimizinde yaptığı işin ne kadar önemli ve zor olduğunun farkındayım,

Ancak şu arama yapmadan konu açmayınız konusu gerçekten abartlıyor, benim sorduğum bir soru var onda da aynı tavır var başka birisinin açtığı bir konuda da aynı tavır var

http://forum.opencart-tr.com/thread-3666.html aynı tavır sergilenmiş

benim anlatmak istediğim aramalarda bulmamızın imkanı olmayan konuların bize aramıyorsunuz diye döndürülmesi

"MOD Ürün Resimi Üzerine Gelindiğinde Önizleme"

bana yaptığınız da ayrı bir konu,

Arama yapmadan konu açma (+4 puan) 28-02-2011, 04:29 AM 30-03-2011, 04:29 AM eka7a bunu yazmadan önce bana gönderdiğiniz linki nasıl bulduğunuzu bi anlatın, ayrıca girdiğim entry de silinmiş

benim sorduğum sorunun karşılığı forumda yok, yazdığım soruda modül başlıklarında türkçe karakter sorunu idi, siz bana tutmuş

"CSS Box İsimleri - Modül Başlıklarını Küçük Harf Yapmak " bunu gönderiyorsunuz, ben bunu nasıl arayıp bulacağım söylermisiniz, benim sorduğum küçük harf yapmakmı, türkçe karakter problemi ve ben aramalarımı buna göre yaptım, sonra arama yapmadan konu açma diye not vermişssiniz, ha bu beni çok mu üzdü hayır,

orjinal sitede zaten böyle tavırlar olmuyor, burada ne hikmetse ağzımızı açınca bu davranışlara uğruyoruz, klasik forum ağalığı ilk günlerden beri var bizim memlekette, yurt dışında üye bile olmam gerekmiyor bilgiye ulaşmak için.

ilk mesajımda bana takındığınız tavır çok hatalı, konumu silmek, arama yapmadan konu açmak gibi komik bir ceza, niyetiniz bizleri kazanmak ve opencartı tanıtmak ise, hatta 3-5 para kazanmak ise, tutumunuz hatalı

daha ılımlı olmalı ve benden başka bilen yok bu işi ben en birinciyim gibi tavırlardan vazgeçmelisiniz,

Yazım biraz uzun oldu ama üşenmeden yazdım, sıkıntılarımı anlattım, yaşım deneyimimin ve bilgim bunları yazdılaracak kadar fazla, umarım sizde bu yazdıklarımı aynı tavırlarla silmez ve düşünür irdelersiniz

Saygılarımla

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Önce arama yapmak istediğiniz konuyu hangi kelimeler ararsam sonuç alabilirim onu düşünmeniz gerekir. Düşündüğünüz kelimelerin eş anlamlı ya da benzer kelimeleri de aramanız gerekebilir. Bir cümle aramak yerine sonuca ulaşacak kelimeleri arayınız

Aramayı "Resim önizleme "Ürün resim önizleme" hata sadece "önizleme" gibi kelimelerle yaptığınızda gayet net bir şekilde karşınıza çıkmaktadır.

Modül başlıklarında Türkçe karakter hatası yok. Sadece CSS olarak başlıklardaki karakterler büyütüldüğü ve bu şekilde yapıldığında Türkçe karakterler desteklenmediği için bu size hata gibi geliyor. Belirtilen konuda da bunun nasıl düzenlemeniz gerektiği yazıyor. Ama siz konuyu dikkatli okumadığınız için ya da anlatılanları tam olarak kavrayamadığınız dolayı ne anlatıldığının farkında değilsiniz.

Yıllarca windows kullanan biri olarak 4-5 aydır Windows ile birlikte Linuxta kullanıyorum (Kısmet ederse yeni alacağım laptopa da sadece linux kuracağım.) ama bu zaman kadar linux ile ilgili ne ingilizce sitelerde ne de Türkçe siteler bir soru sormadım. Çünkü sormaya gerek yok arayarak tüm sorularımın cevabını buluyorum.

Ama

Türk insanın büyük bir çoğunluğu bunları yapmaktan yoksun. Hep hazırcılık peşinde başkası bulsun önüme koysun

Okumuyor çünkü biliyorum.
Forumdaki herhangi bir konuda ilk mesajda ya da devamındaki mesajlarda cevabı yazılı olmasına rağmen hala konu ile soru soruluyor. Hata kendi mesajının üstünde soracağı soru cevaplanmış olsa bile hala aynı soru soruluyor.

Araştırmıyor çünkü biliyorum.
Açtığını konu başlığının aynısını site ya da google arasa karşısına bir çok konu çıkacak ve cevabını büyük ihtimal bulacak ama nedense bunu yapmak yerine hemen konu açılıyor. Hem kendi zamanını hem başkasının zamanını hemde konu kirliliği yapmaktan başka birşey yapmıyor.

Paylaşmıyor çünkü biliyorum
Birisinin açtığı konu altında ben çözdüm deyip ortadan kayboluyor. Ben uğraştım ve yaptım. Millette uğraşsın yapsın mantığı ile hareket ediyor.

Diğer Türk forumlarında da ne yazık ki durum böyle

Türk insanı okumayı, araştırmayı ve bilgisini paylaşmayı ne zaman öğrenirse forumlardaki bu şekildeki tavarlarda o zaman sona erer.

boransal

OpenCart-TR
Öyle bir cevap ki tam size yakışacak bir cevap, ben yazdım ettim ama sizin gibi düşünen birisinin zaten anlamasını beklemiyorum, imamları siz olarak moderatörlerinizde öyledir mutlaka, polemikse çabanız alın size polemik
ben diyorum ki daha ilk mesajım, size türkçe karakter hatası olarak gelmese bana öyle geldi, dosyaları ansi olarak mı atıldı acaba diye tekrar kontrol ettim

hatta bunun için sshtan utf 8 e hepsini birden çeviren bir komut kullandım, ardından elle language dosyasından oranın sorununu bulmaya çalıştım en son geldim buradan sorunuma bir cevap isteme hatasında bulundum, arama yapmamışım gibi bir tavırla "al lan cevabı burada" gibi düşük seviyeli bir cevap aldım, sonrada ceza verilmiş, güldüm geçtim.

"Modül başlıklarında Türkçe karakter hatası yok. Sadece CSS olarak başlıklardaki karakterler büyütüldüğü ve bu şekilde yapıldığında Türkçe karakterler desteklenmediği için bu size hata gibi geliyor. Belirtilen konuda da bunun nasıl düzenlemeniz gerektiği yazıyor. Ama siz konuyu dikkatli okumadığınız için ya da anlatılanları tam olarak kavrayamadığınız dolayı ne anlatıldığının farkında değilsiniz."

Siz ananızın karnında öğrendiniz open cart css php hepsini, kusura bakmayın ben daha öğrendim diyemem, her gün yeni birşey öğreniyorum, sizin kadar süper değilim.

Biri türkiyede esx makinada 6 sunucum, iki tane hollandada iki tane ingilterede olmak üzere bir çok dedicated makinam var, kendi işim için, opencart ı bana ait amatör bir sitede kullanıyorum, centos windows olmak üzere işletim sistemi, directadmin plesk ve cpanel panellerim var, hepsini ben kurup yönetiyorum

Konuların sorulmasının sebebi sizin mantaliteniz, size göre soru bir şekilde soruluyor ve idda ettiğiniz türkçe karakter problemi yok, bana karakter problemi gibi geldi,

ayrıca madem destek veriyorsunuz, madem tr sürüm yayınlıyorsunuz, kategoride bulunan kötü durumu düzeltip öyle sürüm yaparsınız, çok mu güzel duruyor o SIPARIŞ yazısı, kimsenin mi gözüne batmıyor, bence çok kötü bir TÜRKÇE KARAKTER problemiydi, bende o doğrultuda soru sordum, sizin böyle bir tavırda olacağınızı aklımdan bile geçirmeden

Ben hala idda ediyorum, benim sorumun cevabı forum yok, başka bir isimde olabilir ama sorumun karşılığı değil, silmekte hatalısınız, bunu kabul etmez bu kafa ile devam ederseniz, insanlar size göre aramadan soru soracaklar, eğer insanlar aynı konuda bir kaç kez soru sormuş ve siz bana gönderdiğiniz gibi alakasız bir başlıktaki cevabı kopyalayıp yapıştırdıysanız, bu soru sorulmaya devam edecektir

Ben sorumu net olarak sordum, kategorilerde türkçe karakter sorunu var diye, siz de bana bambaşka bir başlık gönderdiniz, bunun yorumunu benim gibi kullanıcılara bırakıyor ve sizede biraz sakinlik ve anlayış diliyorum

Herkesi aynı kefeye koymayın lütfen, opencartı desteklemek yeni kullanıcılara biraz daha iyi yaklaşmaktan gelir, ben sizin tavrınızı tekrar gözden geçirmeniz gerektiğine inanıyorum

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Ben Türk internet kullanıcısının büyük bir çoğunluğunun durumundan bahsettim siz yazılanları kişiselleştiriyorsunuz.

Ben kimseyle lanlı manlı konuşmadım siz yazılanları(arama yapmadan konu açmayınız->al lan cevabı burada) nasıl algılamak istiyorsanız algılayabilirsiniz.

Benim davranışlarıma önce kızan sonra teşekkür eden çok kişiyle karşılatığım için davranışlarımı kimseye beğendirme gibi bir çabam yok. Herkesin beğenmesini de beklemiyorum.

Siz istediğinizi idda edebilirsiniz, hakkımda istediğinizi düşünebilirsiniz. Sizinle polemiğe girip tartışmayacağım.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. Bizim insanımın bu tip bir işe başlarken genelde bir program yapmaz, araştırmaz, bu nedir ne yapılabilir, nasıl bir şeydir, Bununla ben ne yapabilirim gibi bir çalışma yapmadan aminaye tabirle bodozlama dalar işin içine ve varsa Türkçe destek forumunun kapısını çalar üye olur şöyle bir foruma bakayım inceleyim ön bilgim olsun demeden direk indirir scripti başlar ne yaptığını bilemeden kurlumla uğraşmaya :) genelde ilk denemede yapamaz sonra döner yazar foruma bu nasıl kuruluyor:)) , sonra örnekleri görür hoşuna gider kendi sitesine yapmak ister ama onun ne oldugunu yada o eklenti yada modülü hangi isimle arama yapacagını bilemez, düşünemez neden çünki daha öncesinde hiç bir planı araştırması ve elindeki ile neler yapabileceginni farkında degildir. Halbuki foruma üye olduktan sonra bu forumda ana başlıklar neler konular neler şöyle bir baksa incelese ki bu forumda geyet düzgün bir şekilde scriptin bölümleri hakkında destek bölümleri başlıklar halinde açılmış.. çokmu zor arayarak bulamıyorsanız örneğin modüller konusu ac tek tek incele ac oku hemde öğren be kardeşim.. öğrenirkenden hoşuna gidenleri kendi sitene uygula yapamazsan aynı konu altında destek talebinde bulun emin ol hemen cevablanacak neden arama yapmadın diyede serzenişte bulunulmaycaktır... ama derseniz hangi birisini okuyayım bir sürü konu var eee işte aramadan konu acanlar neticesinde aynı konu ile ilgili en az 100 tane başlık var e birde siz acarsanız ettimi 101:) bulamazsın tabiki aradığını... Bu yazdıklarım kişisel olarak hiç kimseye yönelik degildir sadece genel anlamda coğu forumda yaşanan bir durumu konuyu okuyunca bende irdelemek istedim..sadece bu forumda degil bir çok forumda sorun aynı, sadece forumda degil haytta da bu böyle Armut piş ağzıma düş:::))) Afiyet olsun....

Bu forumdaki eksikliklerden birisidE, Forumun admin yada moderatörleri dışında hiç bir üye (bir kaç üye hariç) yapılan yardım taleplerine cevab vermiyorlar bakıyorum genelde eka7a,mirac,saert,derbeli gibi görevli kişiler ve bir kaç üye yardım taleplerini cevablıyor.. niyeki?

boransal

OpenCart-TR
Gerçekten polemiğe girmeyelim birbirimizle, kısa kesildiği için konu bende kısa kesiyorum,

Ufak bir not, benim sitem çalışıyor, hatta ücretli bir kaç eklentide alıp kurdum, armut piş ağzıma düş yapmıyorum, zaten bu yüzden zorlandığım yerde soru soruyorum

Teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...