Fiyat + KDV

gokhangunes

OpenCart-TR
fiyat + kdv olayı

Merhabalar arkadaşlar http://forum.opencart-tr.com/thread-229.html linkteki konuda olaya en son çözüm getirildi şimdi ürün detaylarına girince + kdv li ve kdv siz fiyatı gösteriyor bu tarafa kadar herşey harika şimdi ürün detaylarına girmeden önce ürünü görüyosunuz altta fiyatı var şimdi benim sistemde oradaki fiyat + kdv li olarak gözüküyor ben oradaki fiyatı kdv siz olarak göstermek istedim sagolsun bir arkadaş yardımcı oldu buda çözüldü şimdi ben indirimli ürünler ve markalar kısmına tıklandıgında gözüken ürünler kısmında da + kdv siz fiyat göstermek istiyorum üstteki konudan yola cıkarak katagorilerde + kdv siz olarak gösterildigi gibi indirimli ürünler ve markalar kısmında da + kdv siz nasıl yapabiliriz bu konuda yardımcı olmanızı bekliyorum.

ender66

OpenCart-TR
Selam arkadaşlar anlattığınız herşeyi uygulamaya çalıştım fakat +KDV olayını sadece Anasayfadaki yeni ürünlerde gösteriyor kategorilere girilince diğer ürünlerde +KDV görünmüyor.

Ayrıca bir ürün ilk girilirken Katolog>>ürünler>> Ekle sekmeleri izlenip ürün girilirken Vergi Oranı: Kısmı varssayılan olarak Yok ayarlı bunu KDV olarak nasıl varsayılan ayarlayabiliriz...

gokhangunes

OpenCart-TR
Kipto35 isimli üyenin son yazdıgı mesaja bak çözüm orda kardeşim...

+ olarak kdv olayı nasıl eklenir forumda araştır.

ender66

OpenCart-TR
Uygulamasını yaptım +kdv gösterebiliyorum ama sadece anasayfadaki yeni ürünlerde oluyor diğer ürünlere girdiğim zaman olmuyor...

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Alttaki mesajda açıklamasını yaptım dikkatli okursan yaparsın sanırım..

http://forum.opencart-tr.com/thread-229-post-7194.html#pid7194

ender66

OpenCart-TR
Miraç arkadaşım anltım çok güzel yaptım ama latest_home.tpl tamam ama home.tpl den bahsemişsin bu dosya yani home.tpl dizinde yok versiyon 1.4.9.2

Ayrıca bir ürün ilk girilirken Katolog>>ürünler>> Ekle sekmeleri izlenip ürün girilirken Vergi Oranı: Kısmı varssayılan olarak Yok ayarlı bunu KDV olarak nasıl varsayılan ayarlayabiliriz... Bu konuda yardımcı olursan sevinirim

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Arkadaşım \catalog\view\theme\default\template\module klasörünün içindeki _home.tpl ile biten dosyalarda diyorum.. 4 tane dosya var _home.tpl ye benzer dosyalar bunların hepsinde aynı değşikliği yapacaksınız..

special_home.tpl
featured_home.tpl
bestseller_home.tpl
latest_home.tpl

ender66

OpenCart-TR
Olmadı miraç arkadaş neyse yine de sağol diğer dediğimi yaparsak daha sevinirim...

>>Ayrıca bir ürün ilk girilirken Katolog>>ürünler>> Ekle sekmeleri izlenip ürün girilirken Vergi Oranı: Kısmı varssayılan olarak Yok ayarlı bunu KDV olarak nasıl varsayılan ayarlayabiliriz... Bu konuda yardımcı olursan sevinirim

gokhangunes

OpenCart-TR
Merhabalar ;

konu içinde yapmış oldugum işlemlerde katagoriler ve vitrinlerde kdv'yi göstermedim fakat incele dediginde kdv tutuarını gösterme işlemini yaptım şimdiki sorunum ise.İndirimli ürünler, Özel Ürünler , ve En son Sık Görüntülenler kısmında + kdv li olarak gösterme sorunu benim istedigim olay yine bu saydıklarım bölümlerde de ürünler + kdv siz olarak gözüksün fakat incele yada sepete at denildiginde + kdv gözüksün istedim kafası karışan var ise benim yazıdıgım bu konudaki devamı okuyabilir yardımlarınızı acil bekliyorum... Teşekkürler.

SiuBa

OpenCart-TR
Ben yapamadım konu çok dağılmış herkes bir kodu farklı bir sayfada paylaşmış.Ben +KDV oalyını her sayfada göstere bildim fakat KDV li fiyat giremiyorum hiç bir şekilde KDV lide KDV sizde aynı fiyat görünüyo konuyu toparlaya bilecek bir arakdaş varmı eceba allak bullak oldum bu saatte :) size zahmet olacak

costantin

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
\catalog\view\theme\default\template\module klasörünün içindeki _home.tpl dosyalarında

BUL
Kod:
<?php echo $products[$j]['price']; ?>

Kod:
<?php echo $products[$j]['special']; ?>

Sonunlarına +KDV ekle
Bunu yaptım yalnız ben anasayfa dışında diğer kategorilerdede kdv dahil yazmasını istiyorum bunun için hangi dosyalarda oynama yapmam gerekiyor..

Şimdiden Teşekkürler..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
değişikliği catalog\view\theme\default\template\product içindeki tpl dosyalarında yapınız

drscatris

OpenCart-TR
Arkadaşlar selamlar bu vergi dahil sistemi üç dilde yayınlamak istiyorum. ilgili dilin dosyasındaki
PHP:
$_['text_price']          = 'KDV Dahil:';
kısmının altına
PHP:
$_['text_tax']          = '+ KDV :';
veya ilgili dilde vergi ismini yazdım
ayrıca

PHP:
<tr><td><b><?php echo $text_price_exvat; ?></b></td><td><?php echo $price_exvat; ?> <b><?php echo $text_tax; ?></b></td></tr>
ekledim
Fakat hata verdi.. Ben her dildeki vegiyi ilgi dildeki dosyasından alamıyorum yardımcı olursanız sevinirim..
Nerde hata yaptım.. acaba?

Ayrıca ürünü indirime soktuğumda text_price_exvat hatası alıyorum..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
text_price_exvat dil değişkenini eklememişsiniz konudaki mesajları tekrar inceleyiniz

drscatris

OpenCart-TR
eka7a teşekkürler indirimli ürün hatasını düzelttim.Fakat benim istediğim şey şu her dilde fiyat ardında + KDV çıkıyor.. Ürün inigilcede ve diğer ülkelere göndrildiğinde KDV nin anlamı yok +Tax şeklinde vergi yazsın istiyorum o yüzden her dil dosyası için değişken tanımlamaya çalışıyorum. Değişkenin ismini de "price_tax " koydum fakat bunu farklı dillerde gösterme olayını her dilin altına ekledim configuration.php de de +KDV yazan yere değişkeni yerleştirdim fakat hata verdi. Bu konda yardım istiyorum

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
değişkenin ismini değiştiemeyeceksin değişkene karşılık gelen anlamı(+KDV) değiştireceksin. KDV yerine başka bir isim yazman zaten saçma olur çünkü vergini Türkiye ye ödüyorsan site ingilizce olsa da KDV yazmak zorunda

opencartta configuration.php diye bir dosya yok.

meteakmaz

OpenCart-TR
Arkadaşlar anasayfa da nasıl gösterebiliriz bunu
Yani
ürün fiyatı +KDV
Kdvli fiyatı
İndirimden sonraki fiyatı şeklinde
örnek:
2vvkj9x.jpg

http://i54.tinypic.com/2vvkj9x.jpg

liberti

OpenCart-TR
meteakmaz' Alıntı:
Arkadaşlar anasayfa da nasıl gösterebiliriz bunu
Yani
ürün fiyatı +KDV
Kdvli fiyatı
İndirimden sonraki fiyatı şeklinde
örnek:
2vvkj9x.jpg

http://i54.tinypic.com/2vvkj9x.jpg

evet ya ana sayfada böyle görünmesini istiyoruz yol gösterne olacakmı ..Şimdin Tşr. Ederim..

yunus707

OpenCart-TR
herşey iyi güzelde ürünü kampanyalı yapınca eski fiyatların üstü çizilmiyor yeni fiyatlar direk yanında yazıyo birde bunu modul olarak yapsa bir arkadas tam super olcak :D