Facebook hesabını kullanarak giriş yapma?

rocknarena

OpenCart-TR
Herkese kolay gelsin.

Bazı alışveriş, forum, bloglarda gördüğümüz gibi facebook veya gmail hesaplarımızı kullarak üye olmadan siteye giriş yapabiliyoruz.
Bunun opencart versiyonu varmıdır?

Ben uğraşmaya başladım umarım olabilecek bir şeydir.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Şuan için ücretsiz olarak böyle bir modül yok. Ücretli versiyonunu almayı düşünürseniz. http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=211
Ama fiyatı bana göre bu modül için pahalı sonuçta tema veya ödeme modülleri gibi çok gerekli birşey değil. Tabi ki modül yazarının kendi takdiri istediği fiyatı istemekte özgür.

rocknarena

OpenCart-TR
Aynı şekilde sana katılıyorum 40$ baya pahallı bir rakkam.
Kendim entegre etmeye çalışıyorum bakalım olacakmı?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Bu uygulama fazla bir işe yaramıyor arkadaşlar bence ve ayrıca çok gereksiz.. Mynet.com yaptı 1 hafta önce şuan oda kaldırmış şuan.. Gereksiz olduğu için kaldırmıştır diye düşünüyorum..

Sonuçta ad soyad ve email adresi ni çekiyor facebook'un veri tabanından.. Bunu yapabilmesi içinde facebook hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor ve uygulamaya izin vermek gerekiyor..

Şahsen ben kullanıcı olarak sitenize girip üye olurken bu eklentiyi kullanmak yerine girerim adımı soy adımı ve mail adresimi üye olurum..:) Zaten facebooktaki mail adresleri güncel değildir diye düşünüyorum.. Farklı sıradan bir mail adresi ekler genelde.. Bkz. ben..:)

Demo..
http://cart.jeuxtuencadres.fr/index.php?route=account/login

Facebook oluşturduğu eklentileri yayınlayabilmek ve sosyal ağını genişleterek bir nevi reklam yapmak için zaten her türlü imkanı sağlıyor bilgi veriyor kullanımını anlatıyor..

Facebook eklentilerini incelemek için;
http://developers.facebook.com/plugins

cherokhe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.teknodia.com
aslında benim istediğim OpenID bir yapı...
yani kişi kayıt olmaksızının kendi diğer id leri ile sitede alışveriş yapabilmeli gibi..Misafir oturumlar alternatif bir yönetem

barisekici

OpenCart-TR
Bunu yaptim ama siteye ek yuk disinda bir getirisi olmuyor o yuzden kaldirdim bende

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
cherokhe' Alıntı:
aslında benim istediğim OpenID bir yapı...
yani kişi kayıt olmaksızının kendi diğer id leri ile sitede alışveriş yapabilmeli gibi..Misafir oturumlar alternatif bir yönetem

Opencart Fransa Destek Sitesinde OpenID Facebook Google Bu tarz sistemler ile giriş için güzel bir eklenti paylaşmışlar. inceleyip detaylı konu açılabilir.

Link :