Error: Could not load controller module/login! ve language module/login!

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Arkadaşlar admin panelim normal fakat mağazaya gittğim zaman bu hatayı alıyorum.. Nereyi bozduk acaba...

Error: Could not load controller module/login!

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com
Re: Error: Could not load controller module/login!

admira' Alıntı:
Arkadaşlar admin panelim normal fakat mağazaya gittğim zaman bu hatayı alıyorum.. Nereyi bozduk acaba...

kardeşim sanırım sayfadan giriş modülünü yükledin sitende tema yüklümü harici eğer yüklü ise tema dosyasının içerisinede atmalısın default temasının içerisine attıklarını.

bu şekilde yapılırsa düzelir umarım :)

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com

Üstadım tema kullanıyorum fakat neyi nereye atacam biraz daha açıklayabilirmisin... :?:

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com

admira' Alıntı:
Üstadım tema kullanıyorum fakat neyi nereye atacam biraz daha açıklayabilirmisin... :?:

kardeşim sen şimdi login modulu yükledin şimdi bildiğim kadar anlatayım kardeşim

modülün içerisinde sırayala

catalog/view/theme/default - klasörünü aç içerisinde bulunan iki adet klasörü

sitende sırayla catalog/view/theme/default değilde diğerinin içerisine at yani hangi temayı kullanıyorsan onun içerisine atacaksın umarım olur.

MAXHBMAX

OpenCart-TR
Error: Could not load controller module/mymodule4!

merhaba arekadaşlar webteki sitemi locale taşıdım sql lerini aynen attım kurulumunuda web teki şekline uygun olarak yaptım ama konu başlığındaki hata verdi sebebi ve nasıl düzeltilebileceği hakkında bana yardım edermisiniz lütfen

FatihDora

OpenCart-TR
RE: Error: Could not load controller module/login!

öz_ak' Alıntı:
admira' Alıntı:

kardeşim sen şimdi login modulu yükledin şimdi bildiğim kadar anlatayım kardeşim

sitende sırayla catalog/view/theme/default değilde diğerinin içerisine at yani hangi temayı kullanıyorsan onun içerisine atacaksın umarım olur.

bu hatayı bende alıyorum :( dediklerinizi yaptım fakat çözemedim yardımcı olurmusunuz???

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR

module/login! hatası için

1- catalog/language/turkish/module/ içinde o modülün dil dosyası varmı ?

Not : Böyle Durumlarda Hatayı Hangi Dizinde Alıyorsanız O dizinin Eksik Dosyalarını Yüklemeniz Sorunu Çözer

FatihDora' Alıntı:
öz_ak' Alıntı:

bu hatayı bende alıyorum :( dediklerinizi yaptım fakat çözemedim yardımcı olurmusunuz???

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org

Login modülünüze ait dosyları tekrar yükleyin Gökhan kardemişimizn dedigi gibi..özellikle controller/module/login.php varmı bir bakın...

FatihDora

OpenCart-TR

Yorum için teşekkürler ama yapamadım:( login.php var ve çalışıyor dosyaları değiştiriyorum, login gitsede bu kezde language hatası veriyor :S

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR

FatihDora' Alıntı:
Yorum için teşekkürler ama yapamadım:( login.php var ve çalışıyor dosyaları değiştiriyorum, login gitsede bu kezde language hatası veriyor :S

Fatih beyle iletişime geçip sorunun çözümünü sağladık sorunu diğer mesajımdada bahsettiğim

dil dosyası problemi idi

turkish/module/login.php dosyası varken
english/module/login.php dosyası sitesinde mevcut değildi şuan aktif

kendileriyle tanıştıgıma çok memnun oldum iyi bir opencart kullanıcısı olma gayretindeler.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org

Gökhan TAYLAN' Alıntı:
FatihDora' Alıntı:

Fatih beyle iletişime geçip sorunun çözümünü sağladık sorunu diğer mesajımdada bahsettiğim

dil dosyası problemi idi

kendileriyle tanıştıgıma çok memnun oldum iyi bir opencart kullanıcısı olma gayretindeler.

Merhaba Bu hatanın dil dosyasındna kaynakaldıgından eminmisiniz? böyle bir hata söz konusu modül dosyasının catalog/controller/module klasörü içerisindeki php dosyasının bulamadıgı için yükleyemedginde alınan bir hatadır..dil dosyasında olmuş olsa böyle bir hata vermemesi gerekmezmi? isterseniz bahsettigim klasör içerisindeki herhangi bir modülün php dosyanın adını degiştirin deneyin nasıl bir hata alıyorsunuz? Yanılıyormuyum...?

FatihDora

OpenCart-TR

Evet çok teşekkür ederim :) çok yardımcı oldunuz Sorunum halloldu ilginiz ve hızlı cevaplarınız için minnettarım:))

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR

osdem hocam sorunu şöyle anlatayım kısaca :

iki şekilde karşılaşırsınız 1. dil dosyanızdaki login.php , 2. controller / module içindeki login.php dosyanız eksikse

fakat ikisindede fark var eğer siteye giriyor ve çeviri yaptıgınızda site hata veriyorsa bilinki dil dosyası yani 1. şık

ama site açmıyorsa direk yani çeviri yapmanıza dahi imkan vermiyorsa bariz controller dosyasının içindeki yani 2. şıktan dolayı hata veriyordur .

kesin ve net sonuçtur. saygılarımla .

osdem66' Alıntı:
Gökhan TAYLAN' Alıntı:

dil dosyası problemi idi

Merhaba Bu hatanın dil dosyasındna kaynakaldıgından eminmisiniz? böyle bir hata söz konusu modül dosyasının catalog/controller/module klasörü içerisindeki php dosyasının bulamadıgı için yükleyemedginde alınan bir hatadır..dil dosyasında olmuş olsa böyle bir hata vermemesi gerekmezmi? isterseniz bahsettigim klasör içerisindeki herhangi bir modülün php dosyanın adını degiştirin deneyin nasıl bir hata alıyorsunuz? Yanılıyormuyum...?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

osdem66 demek istediği sanırım şu

Error: Could not load controller module/login! hatası modül kontrol dosyası eksik olduğu da çıkan hata dil dosyası eksik olsaydı altaki hatayı vermesi gerekirdi

Error: Could not load language module/login!

demek istiyor sanırım ben öyle anladım :)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org

eka7a' Alıntı:
osdem66 demek istediği sanırım şu

Error: Could not load controller module/login! hatası modül kontrol dosyası eksik olduğu da çıkan hata dil dosyası eksik olsaydı altaki hatayı vermesi gerekirdi

Error: Could not load language module/login!

demek istiyor sanırım ben öyle anladım :)

Evet aynen öyle:) birinde dil dosyası birinde modülün kendisinden bahsediliyor bu konu başlığıda bu olduguna göre:)
modülü yükleyemediginden bahsediliyor degilmi?

Gökhan Kardeşim!
Merhaba Dostum tabiki öyle niyet samimi olunca no problem..
ancak bu konun başlığı bu
ve bu hatada dil dosyası degil controller dosyasında hata eksik vs oldugunda verilen hatadır..yani ben öyle biliyorum bizzat tecrübe ettim acaba yanılıyormuyum diye ancak sizin yardımcı oldugunuz arkadaş language hatası alıyorduda hata mesajının birbirine benzerliğindne dolayı dikkat etmeden bu konu altına yazdıysa mesajı arkadaşın hatası language hatası olabilir cünki arkadaş hatasını yazmamış bende bu hatanın aynısını alıyorum demiş.. ben o mesajımı konu baslıgından yola cıkarak yazdım.. selametle pm nizde Saygılar demişsiniz.. Saygı benden Size olsun çünki sizi izledigim kadarıyla Bu forumun en efendi saygılı dürüst üyelerinin en başındasınız ben öyle düşünüyorum.... görüşmek üzere..

ultimax

OpenCart-TR
Arkadaşlar Ben Tema Kurarken Veriyor Bu Hatayı İngilizce Olan OpenCart Sürümünde Sorun Yok Ama Türkçe'de Bu Hatayı Veriyor Nasıl Çözebilirim

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
aldıgınız hatayı buraya yaın yardımcı olalım. büyük olasılıkla modüllerinizden birisinin Türkçe dil dosyası eksik..

ultimax

OpenCart-TR
Hemen Tekrardan Kuruyorum Silmiştim Kurup Yazacagım

ugurusta

OpenCart-TR
Admin panel adresini yazdığımda "Error: Could not load language common/login!" şeklinde hata alıyorum.

Konu içinde okuduklarımdan da pek bir şey anlayamadım, sorun nedir acaba ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Language içinde login dosyasını bulamadığı şeklinde bir hata olarak belirtmiş arkadaşlar.