Domain Sorunsalı Hakkında

hemanq

OpenCart-TR
İsim Tescil üzerinden satın almış olduğum domain konusunda sıkıntı yaşamaktayım. Hosting firmamın vermiş olduğu DNS bilgilerini girmiş olmama rağmen sitemi yönlendirmiş değilim. siteismim/ocart şeklinde siteme ulaşabilmekteyim. Yalnız direk olarak site adımı girdiğimde www.siteismim.com site açılmamakta. Sorum

-Yapmış olduğum DNS ayarları dışında farklı bir işlem uygulamam gerekli mi? Cpanel üzerinden de değişiklik yapmam gerekiyor mu?

Şimdiden konuyla ilgilenen herkese teşekkürler. Keyifli günler, bol kazançlar.

hemanq

OpenCart-TR
Sorun şirketle alakalı değil. Cpanel üzerinden düzenleme yapmam lazım. Bu konuda desteğe ihtiyacım var. Yoksa şirketim gayet başarılı bir yapıda.

semihtr

OpenCart-TR
Cpanel'den ayar lazım. Hemanq'ün dediği gibi. Belki bir yerde hata yapıyorsundur.

hemanq

OpenCart-TR
Cpanel üzerinden hiçbir işlem uygulamadım. Yardımcı olacak, bilgi sahibi arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.

muzorotti

OpenCart-TR
kolay gelsin kurulumunuzu ocart klasörüne yaptınız sonrasında siteisminiz/ocart yazmadan çıkması için config ayarlarını düzenlediniz mi? mağaza kurulumunda mağaza adresinizden ocart uzantısını sildiniz mi? ana dizindeki config php de ve admin klasörü içindeki config php deki ocart ların tümünü silmeniz gerek

hemanq

OpenCart-TR
Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. Bu konuda oldukça yeniyim. Bu nedenle de yönlendirilmeye ihtiyacım var. Öncelikle

- Mağaza kurulumunda mağaza adım siteismim/ocart olarak kayıtlı gözüküyor. Nasıl değiştirebilirim? Siteme uzun zamandır ürün giriyorum. Oldukça zahmetli umarım bu durumun kolay bir yolu vardır.

- İkinci olarak cpanel üzerinden yapacağım değişiklikler için hata olmaması adına daha detaylı bir anlatım yaparmısınız. Resimli bir anlatım benimle aynı sorunu yaşayan opencart kullanıcıları içinde faydalı olacaktır.

Tekrardan teşekkürler ve bol kazançlar.

Forbidden

direk site ismimi yazdığımda karşılaştığım hata mesajı

You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Hemanq önce ocart klasörü içindeki dosyaları bir üst dizine komple taşıyın.

Ardından siteadresi.com/config.php ve siteadresi.com/admin/config.php dosyalarında site adreslerini düzenleyin.

hemanq

OpenCart-TR
Cpanel üzerinden ocart klosörünü bir üst dizine kopyaladıktan sonra belirttiğiniz /config.php ve/admin/config.php dosyalarını buldum. Bu dosyaları tıkladığımda birlikte aç seçeneği çıkmakta. Dosya uzantısı .php olduğu için hangi aç seçeneğini kullanmam doğru olur. Son olarak da üst dizine taşıdığım ocart klosörünü yeniden eski yerine taşımam gerekli mi? Bu değişikliği yaptığım zaman mağaza adım da değişmiş olacak mı?

Teşekkürler ve bol kazançlar.

Tüm yorumlar için teşekkürler. Sorun çözüldü.