cURL Desteğim Yokmuş...

KARAZEYBEK

OpenCart-TR
Sitem İsimtescil sunucusunda standart paket te barınıyor opencart sıfır kurulum yapacağım ama cURL off durumda destek bölümünden yetkiliye bildirdim php.ini dosyamdaki kaldırılması gereken ; söyledim bana standart paketin cURL desteği olmadığını paketi yükseltmem gerektiğini söylediler,
1. si bu cURL off olarak olsa ne olur .
2. si benim kendi yöntemlerim ile bu php.ini dosyasına erişmem yada cURL yi bi şekilde on yapmam mümkünmü?

ateshb

OpenCart-TR
birçok sunucu da bir sürü eksiklikler var
size pm attım .msn imi ekleyin bakalımsunucunuzun ne ayarlar var hangisi yok

pm attım..

aLLy1

OpenCart-TR
Kardeş bende aynı isimtescilden standart windows hosting aldım aynı sorunu bende yaşadım. Eğer opencart'ı kurcaksan sisteme standart linux hosting ile değişsinler 1 saatte filan değişiyorlar (Değişim ücreti almıyorlar 1 kereleğine mahsus). Ve sorunsuz kurulum yapıonuz. Kolay gelsin.

KARAZEYBEK

OpenCart-TR
Sakın olun arkadaşlar isimtescil den hosting almayın ben aldım bin pişman oldum benim başım yandı sizin yanmasın o kadar para verdik sunucularında opencart desteği yok adamların...

aLLy1

OpenCart-TR
Demekki yanlız değilmişim vay bea karazeybek aynı saydıklarını bende yaşadım :). Bi yerden tanışıormuyuz ya..
Kaç gündür sinir stres sahibi yaptılar.. Sadece şirketin adı çıkmış o kdr...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Ben kendileri ile hiç çalışmadım ama isimtescil Türkiye'nin önde gelen firmalarındandır. Siz windows sunucu alarak baştan yanlış yapmışsınız zaten bunu isimtescil değilde başka bir yerde alsaydınız aynı sorunlarla %99 yine karşılaşacaktınız. Windows sunucular en iyi asp ile yazılım yazılarda verim alırsınız. php yazılım kullanacaksanız Linux sunucu almalısınız.

lopi03

OpenCart-TR
isimtescilin allah belasını versinnn...Curl destegini sadece Silver paket ve üst paketlerde veriolar bu durumda alt pakette olanlar open carttan yararlanamacaklar yada yeni bir hosta geçecekler

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
lopi03' Alıntı:
isimtescilin allah belasını versinnn...Curl destegini sadece Silver paket ve üst paketlerde veriolar bu durumda alt pakette olanlar open carttan yararlanamacaklar yada yeni bir hosta geçecekler

Burada bela okuyacağına cami'ye git dua et daha etkili olur lopi:)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu zaten paket özelliklerinde belirtilmiş. Nasıl bir bilgisayar alırken fiyat özellik gibi araştırma yapıyorsanız hosting alırken de kullanım amacınıza göre bir araştırma yapmalısınız.

ateshb

OpenCart-TR
mirac' Alıntı:
lopi03' Alıntı:

Burada bela okuyacağına cami'ye git dua et daha etkili olur lopi:)

:) miraç kesinlikle haklısın. :)

kesinlikle Linux Hosting ( PHP YAZILIMLAR İÇİN )

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba..Anlamadım arkadaşın standart dediği paket linuxmu windows mu? Windows ise curl olmaması normal ama linux ise olması gerekir bende İsimtescilde barındırıyorum sitemi www.teknopazaravm.com sorunsuz çalışıyor kurulumda da sorun çıkartmadı paketimde lite paket üstelik.. curl ne için aktif etmek istediniz yada kurulummu yapamadınız ?

denizutku35

OpenCart-TR
cURL Desteğim

cURL ve GD bu konularda bilgim yok maalesef okudum ama nasıl yapılacağını anlamadım.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara örnek olması amacıyla yazıyorum, amatör bir kullanıcıyım;

1.4.9.3 sürümü kurdum hata aladım, hosting paketimin 5 üstü sürümü desteklemediğimi düşünerek(amatörlüğümüzden) sonra 1.4.9.1 kurdum gene aynı hataları aldım,

Şölye bir durum söz konusu, daha önce bir arkadaşım için open-cart kurduk o zaman windows hosting natrodaydı. Şuan anadolu webte. Dün çoğu açıklamaları okudum forumdaki ve uyguladım. Fakat sorunları çözemedim. firmayla görüştüm bugün bana şöyle bir cevap geldi.

"IIS 6 üzerinde .htaccess dosyasını kullanamazsınız. Bu sebeple sihirli tırnak sorununu ini_set ile çözmeniz gerekiyor. Fakat curl linuxa özgü bir kütüphanedir. Bu nedenle windows sunucularda bulunmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için opencart forumlarını inceleyebilirsiniz."

Hataları Şöyle vereyim;

adminpanel.jpg

adminpanelayarlar.jpg

adminpanelkayit.jpg

şimdi benim problemim windows kullanmamı? daha öncedende windows kullanıyordum sorun yoktu!
forumda verilen .htaccess ve curl hakkındaki bilgileri windows olduğu için mi uygulayamıyormuyum?
curl hatası sadece "kontrol paneli" sekmesini tıkladığımızda geliyor ve bütün yazılar bozuk çıkıyor. ayarları kaydet dediğimizde başka bir hata ekranıyla karşılaşıyorum(3.resimdeki), bu hataya rağmen ayarları kaydetmesi durumu var.

sihirli tırnak sorununu ini_set ile çözün derken kasdettikleri, php.ini ayarlarıylamı çözmemiz gerekiyor?

Vallaha 1 gecede bu kadar bilgi yoğunluğu sonucu kafam çok karıştı, baştada dediğim gibi amatör olduğumdan iyice karıştırdım yani :)

Bu hatalar ileride sorun çıkartmayacak şeylerse bence hiç problem değil kalabilir :)

mehmet akif

OpenCart-TR
kardesim sakin ha sakin bi ust hostingede gecme domain al ama isim tescilden hosting alma ben bugun hala sorun yasiyorum 291 liraya aldim bak istersen e-ticaret hostingi 155 dolar aldigima alacagima pisman oldum mail bile gitmiyordu sitemde 1 haftada zorla actirdim simdide gelen odemelrime IPN bloke ediyor kaldirin dedim bana robot gibi cevaplar veriyorlar herzaman cevap su hostingde hicbir sorun yoktur. cvp yazdim ttm bende biliyorum sorun yok hosting calisiyor ben urun satiyorum odemelrim panelde gorunmuyor yani paypaldan gelen aninda odeme bildirimleri hasting bloke ediyor dedim ben urun satmak icin aldim satislarimi gormek icin acmaniz gerekiyor 2 haftadir mucadele veriyorum ama 291 lirayi aldilar 11 adaha 1 ay kullandim adamlar simdi bana cevap bile yazmiyorlar hadi bakalim kime anlatacan derdini. paylasiyorumki kimse kanmasin bu insanlara