CSS Destekli Header Menü

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
opencart_default_menu_uste.png

Opencart ın default üst menüsünden sıkılanlar için sayfanın en üstünde aşağı doğru sarkmış gibi gözüken menüyü eklemek için alttaki işlemleri yapalım..:)

catalog\view\theme\Kulandığınız Tema\template\common\header.tpl Aç..

Bul..
Kod:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/theme/default/stylesheet/stylesheet.css" />

Altına Ekle..(default bölümünü temanıza göre düzenleyiniz..)
Kod:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/theme/default/stylesheet/menu.css" />

Bul..
Kod:
<body>

Altına Ekle..
Kod:
	  	  <div id="topbg" align="center">
<div id="topwrapper"><div class="wrapper">
	<div id="nav"><div class="bgleft"><div class="bgmiddle">
    <ul class="menu">

<li><a href="<?php echo str_replace('&', '&', $home); ?>" id="tab_home"><?php echo $text_home; ?></a></li>
            <li><a href="<?php echo str_replace('&', '&', $login); ?>" id="tab_login"><?php echo $text_login; ?></a></li>
            <li><a href="<?php echo str_replace('&', '&', $account); ?>" id="tab_account"><?php echo $text_account; ?></a></li>
			<li><a href="<?php echo str_replace('&', '&', $cart); ?>" id="tab_cart"><?php echo $text_cart; ?></a></li>
			<li><a href="<?php echo str_replace('&', '&', $checkout); ?>" id="tab_checkout"><?php echo $text_checkout; ?></a></li>
      </ul>
      </div></div></div>

catalog\view\theme\Kulandığınız Tema\stylesheet\stylesheet.css Aç..

En alta ekle..
Kod:
#wrapper_fluid, .wrapper_fluid{text-align:left; width:95%;}
#wrapper_fixed, .wrapper_fixed, #wrapper, .wrapper{text-align:left; width:960px;}
#topwrapper{background:url(../image/topbg.gif) top left repeat-x; padding-bottom:20px;}
#headerwrapper{ padding-top:10px; }
#logo{font-size:30px; font-weight:bold; color:#000000; font-family:Helvetica, Arial, sans-serif;}
#logo a{color:#000;}
#logo a:hover{ text-decoration:none;}
#logowrapper .bgleft{padding-left:50px;}
#logowrapper .bgright{padding:10px 50px 10px 0;}
#topright{padding-top:10px;}

Ekteki dosyayı temanızın içerisine atınız..

Ekli dosyalar

• Temanizin_icine_atilacak.zip
    6.5 KB · Görüntüleme: 273

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Hmm güzelmiş. Şöyle bir gözümde canlandırdım bir an değişik güzel temalar yapılabilir :D

tolga35

OpenCart-TR
Başarılı
Denedim sorunsuz çalışıyor . . .
Teşekkürler Mirac

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
eka7a' Alıntı:
Hmm güzelmiş. Şöyle bir gözümde canlandırdım bir an değişik güzel temalar yapılabilir :D

Evet farklı bir üst menü hemde text olarak.. Belki bu sayede smrel temadan birazcık kurtulup farklı tasarımlar çıkar ortaya..:) smrel sakın yanlış anlamayasın ama.. Kayda değer güzel bir çalışma çıkarttın ortaya ama artık kabukları kırmak girek biraz..:)

tolga35' Alıntı:
Başarılı
Denedim sorunsuz çalışıyor . . .
Teşekkürler Mirac

Rica ederim güle güle kullan..

Ademix

OpenCart-TR
@Mirac; default temadaki mevcut menüyü çoğaltma şansımız varmı? Anasayfa,Oturum Aç, Hesabım, Sepetim, Kasaya Git bunların yanına yani v ekstradan 3,4 menü daha eklersek logoda kayma olurmu ? Ne şekild eyapmam gerekiyor ? Şimdiden teşekkürler

Serseri03

OpenCart-TR
s.a
öncelikle header da bu satırı bulamadığımı belirteyim.
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/theme/default/stylesheet/stylesheet.css" />

ve bu menüde ana sayfa üye girişi dışında başka sayfalarında linklerini koyabilirmiyiz? hangi satırı nasıl değiştirmeliyiz?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Serseri03' Alıntı:
s.a

ve bu menüde ana sayfa üye girişi dışında başka sayfalarında linklerini koyabilirmiyiz? hangi satırı nasıl değiştirmeliyiz?

default <head> tagı içine bakın göreceksiniz..
Link eklemeyi biliyorsan satırları çoğaltarak ekleyebilirsin..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Serseri03' Alıntı:
s.a

css dosyasını mirac söylediği yere ekle

Forumu ya da diğer linkleri bu şekilde ekleyebilirsin.
<li><a href="link">Forum</a></li>

dangerous34

OpenCart-TR
vimjo daki gib bir menü yapabilirmiyiz Kadın Ürünleri Erkek Ürünleri Anne & Bebek
bu tarz bir acılır menü yü katagoriyi üste taşıyıpta bu tarz acılır bir hale getirebilirmiyiz?

Serseri03

OpenCart-TR
Ben bunu yapamadım yaa,
Temanın içine atılcakları attım, o 2 dosyayı da editlemeye çalıştım attım ama hiç bir değişiklik olmadı.
header.tpl ve stylesheet.css dosyasını bu şekilde editleyebilir mi biri ? :$

yok abi olmuyor bu yaa :S sürüm farkı olabilri mi? deniyorum deniyorum sayfada bozukluk falan da olmuyor :S ama böyle bir menü ekleyemedim. bir yerde yanlışlık olabilir mi?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Anlatıldığı gibi default temaya uyguladım hiçbir sorun çıkmadı. İlk mesaja bakabilirsin. Versiyonla ilgilisi yoktur. Yanlış yapıyorsunuzdur ya da temanız da aynı sınıflar mevcuttur.

Serseri03

OpenCart-TR
valla bilmiyorum ilkinde linkleri editlediğim için tekrar deneyim dedim ne varsa aynı şekilde değiştirip attım ama bir değişiklik olmadı.
default yerine php echo falan yazıyordu onu default olarak deneyim dedim ama yine olmadı bi de şöyle bişi var stylesheet.css'de
Kod:
body {
	margin: 0px;
	padding: 0px;
	text-align: center;
}
body, td, th, input, textarea, select, a {
	font-size: 12px;
}
<body> yok sadece bunlar var nereye eklemeliyim linkleri?
yanlışlık var ise bi burda vardır, başka da sanmıyorum hani adım adım hepsini birden fazla denedim...
yardımlarınızı bekliyorum...

tussunami

OpenCart-TR
Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler. Css menuyu kategoriler kısmına nasıl ekleyebiliriz? Ordaki yazı şeklindeki menuyu değiştirmek istiyorum. Html modulunu kurdum orada denedim ama üstte ve altta büyük boşluklar oldu, hoş gözükmedi yardımcı olursanız sevinirim.

Serseri03

OpenCart-TR
çok şey istiyorum ama :) sayın mirac :)
ortalama imkanımız var mı bunu?
linklerine önüne ve <ul>'nin önüne center koydum ama işe yaramadı.
Ortalanıyor ise nereye koymayalım?
+Türkçe karakter sorununu çözme ihtimalimiz var mı?
ben bunu footer'a nasıl ekleyebilirim, boyutları falan herkeste standart olacak şekilde tabi link yerinede solda site ismim sağda OC yazıcak şekilde...

Serseri03

OpenCart-TR
ortalama sorunu halledildi...
türkçe karakter sorunu var şimdilik ı yerine i kullanıyorum pek bi sorun yok ama çözümü var ise iyi olur...
footer'e de eklemek isterim sizlerinde yardımıyla...

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Googlede jquery menu örnekleri olarak aratırsanız bir çok model bulabilirsiniz.. Uygulamaları genelde açıklama sayfalarında yazıyor.. Takıldığınız yerde yardım edebiliriz ama tutupta vimjo daki menüyü kopyalayıp yada aynısı gibi bir menü yapacak kadar zamanımız ben dahil bir çok kimsenin olacağını sanmıyorum..