Bu Soruyu Çözebilecek Yürekli Aranıyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vlknn

OpenCart-TR
Beyler Bayanlar Soru basit gibi ama zor, kısa gibi ama uzun :)

Ürünler sayfasında Önceki Ve Sonraki Ürünleri http://forum.opencart-tr.com/thread-30-post-17365.html#pid17365 "Debreli" kardeşimizin yöntemi kullanarak çalıştırabiliyoruz ancak sorun şurada bu uygulama siteye eklenme tarihine göre gezinti sağlıyor. Kategori atlamalarına sebep oluyor.

Sadece benzer ürünlerin içinde gezinti yaptırabilecek bir kod değişikliği yapmamız gerek.
SQL içinde product_related yani benzer ürünleri ayrıştırabilecek bir kod olmalı bu.
Bu sıkıntıyı yaşayan kimse mi olmadı bugüne kadar arkadaşlar?

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
Bu sorular BASİT!!!!!! sorular.Sen resim ekleme,flash ekleme ,yazı renginideğiştirme ,youtube ekleme gibi ağır süsleme sanatı soruları sormalısın . Böyle basitsorulara cevap veremeyiz!!!!!!!!

vlknn

OpenCart-TR
Evet arkadaşım yazdığım son derece açık,
Evet sormaya gelince basit ama çözümü zor,
Evet yazması kısa ama anlatması uzun.
Evet siteminde haklısın ama aynı şeyden bahsediyoruz zaten :)

Lütfen saldırmadan önce niyeti iyi anlayalım. Yardımcı olabilirsen dua alırsın birçok opencart kullanıcısıda bu paylaşımdan faydalanmış olur. Tekrar rica ediyorum, lütfen yargılamadan önce iyi niyetli yaklaşmayı bilelim.
Bunu hepbirlikte yapacağız sonuçta, Herkes birşeyler ekleyecek şöyle yapalım böyle yapalım diyecek. Ne var bunda?

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
Yazdıklarımdaki hicivi farkedememişsin. Saldırmak filan demişsin üzüldüm. Ben bu tür soruların aslında önemli ama forumdaki birçok arkadaşın bana göre gerekli gereksiz şeylerle uğraştıklalarını ima etmek için söylemiştim yanlış anlamışsın. Tekrar bi daha okursan (ünlemlere de dikkat ederek) saldırma olmadığını fark edersin. Sorunun cözümüiçin vaktim olduğunda ilk fırsatta sana yardımcı olmaya çalışacağım...

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. pm den de yazıştık gerci benim netimde sorun oldu giremedim..burada dikatinizden kaçan bir şey var benzer ürünlere gitmesini istmenizin dışında benzer ürünler, her ürün için adminden sizin tarafınızdan secilen ve belirlelen ürünler değilmi.. opc de sistem bu.. Şİmdi şöyleki siz o an ekranda acık olan ürünün benzer ürünler bölümünde gezinmek iztiyorsunuz doğrumu? anladığım öyle.. o zaman siz önce kendinize göre benzer ürünler grubu oluşturacaksınız yani bir ürün diğer ürünün bezer ürünler listesinde ise, diğer ürününde o ürün benzer ürünler listesinde olmalı yani ürün degiştikçe benzer ürünler sabit kalmalı.. çünki her ürün degiştikce o ürünün benzer ürünler listesi de kendine göre sizin adminden eklediğiniz ürünler olduğuna göre bu ilişkiyi kurmalısınız.. bunun en basit yoluda benzer ürünler değildir.. bir ürünün benzer ürünleri ne olabilir.. öncelikle aynı kategorideki ürünler değilmi? dolayısı ile sizin bence yapmanız gereken benzer ürünler degil de ürünün kategorisi içindeki ürünler içerisinde gezinmesidir ki zaten sistemde öyle çalışıyor...kısaca Benzer ürünler üründen ürüne farklılık gösterdigi için sizin istediginiz seyin kafanızdaki düşündüğünüz gibi olması çok zor bunu önce siz kendiniz oturup bütün ürünleri birbirleri arasında benzer ürün olarak ilişkilendirek aminden secmelisiniz..önce bu mantıgı oluştrmanız lazım...sonra ona göre kodlama yapılabilir.. yoksa kodlama yapılsada ürüne göre benzer ürün degişecegi için gene farklılık gösterecektir..

vlknn

OpenCart-TR
Öncelikle çok değerli vaktinizi ayırıp cevap yazdınız arkadaşlar çok teşekkür ediyorum. Yukarıda da paylaştığım modül bahsettiğiniz mantıkta çalışan güzel bir modül kurdum sorunsuz çalışıyor şuan. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum ilginiz ve vakit ayırdığınız için.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Modül eski konuya eklenmiştir. Bununla ilgili sorularınız olursa oradan devam ediniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...