Bu modulu nerden bulabilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tufan

OpenCart-TR
http://www.sanliurfabilisim.com.tr/ bu sitedeki kategorilerde kullanılan modul her kategorinin altı cizgili ve buton şeklinde birtane buldum ama o değil çok dalgalanıyor geçiş yaparken bu gayet güzel yardımcı olabilirmisiniz ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
O modül buradaki modüldür. CSS üzerinde oynanmıştır. Sizde css düzenleyerek kendi istediğiniz şekille sokabilirsiniz.
http://forum.opencart-tr.com/thread-50.html

kripto35

OpenCart-TR
technolog biraderim sitendeki header menüyü nasıl yaptığını anlatabilirmisin acaba ? Bende aynen öyle birşey istiyorum ama bir türlü başaramadım. en son yanlış hatırlamıyosam mirac arkadaşın paylaştığı header üzerinde değişiklik yapmaya çalıştım sadece kategoriler değilde snn yaptığın gibi daha fazla bilgi eklemeye çalıştım ama yetersiz php bilgim yüzünden başaramadım :( Rica etsem bi yardımcı olabilirmisin acaba ?

bu arada ellerine sağlık opencart tasarımın çok güzel olmuş ancak boyutlandırma da % kullanmadığından 1024 e 768 çözünürlükte site kayma yapıyor. o çözünürlüğü pek kullanan kalmadı aslında ama genede gözleri yorulduğu için arada kullananlar mevcut örneğin ben :)

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
valla Kripto35 kardeş, nasıl yaptım bilmiyorum çünkü çok kafamı uğraştırdı. ama yakında temayı paylaşmayı düşünüyorum.

ayrıca sayfanın genişliği de 1200px olarak ayarladım. 1024 çözünürlükte sıkıntı çekenler oluyor ve öneride de bulunanlar da var sizin gibi. ancak sizinde dediğiniz gibi artık 1024 çözünürlük kullananda yok denecek kadar az.

kripto35

OpenCart-TR
hmm tmm kardeşim bende temayı paylaşacağın zamanı beklerim :) ama bnm için bayağı sabırsız bir bekleyiş olucak :) Para olsa aslında satılık temalarda var bu şekil header menüler ama öğrenci adamız 3-5 liramız gitse bile canımız yanıyo :)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
TECHNOLOG' Alıntı:
valla Kripto35 kardeş, nasıl yaptım bilmiyorum çünkü çok kafamı uğraştırdı. ama yakında temayı paylaşmayı düşünüyorum.

ayrıca sayfanın genişliği de 1200px olarak ayarladım. 1024 çözünürlükte sıkıntı çekenler oluyor ve öneride de bulunanlar da var sizin gibi. ancak sizinde dediğiniz gibi artık 1024 çözünürlük kullananda yok denecek kadar az.

Ben 1024 e 768 çözünlüğün kullanılmasından yanayım. Bana göre bu çözünürlüğün üstüne çıkmak için 1 ya da 2 yıl daha var.

Örnek vermek gerekirse OpenCart-TR ye giren ziyaretçilerin

% 22,67 - 1280x800
% 19,95 - 1024x768
% 15,10 - 1366x768
% 12,01 - 1280x1024
Geriye kalan yüzdelerde farklı çözünürlükler mevcut.

Yani 1024x768 çözünürlük yine pastanın büyük bir bölümünü oluşturuyor.

2. basit bir örnek 1 gün içinde girdiğiniz sitelerin kaç tanesi 1024x768 çözünürlükten yüksek bir çözünürlüğü desteklemektedir. Ben pek karşılaşacağınızı sanmıyorum.

Büyük siteler neden bu çözünürlüğün üstüne çıkmıyorlar.
hepsiburada, gittigidiyor, ebay, facebook, yahoo ve daha fazlası. Çünkü çoğunluğa göre değil herkese göre hareket ediyorlar.

sabitertan

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
Büyük siteler neden bu çözünürlüğün üstüne çıkmıyorlar.
hepsiburada, gittigidiyor, ebay, facebook, yahoo ve daha fazlası. Çünkü çoğunluğa göre değil herkese göre hareket ediyorlar.
Hepimizin kontrol etmesi gereken bir özellik bu nedenle yerel sunucumdan(ubuntu server) ağ yayını yapıp masaüstü bilgisayarımda(windows yüklü) internet explorer ve 1024x768 çözünürlük te nasıl görünüyor diye mutlaka kotrol ediyorum.
Her tasarımcı mutlaka buna dikkat etmeli eka7a üstadın vurguladığı gibi çoğunlukçu değil "Çoğulcu" olmaya özen gösterin.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...