Bir resim yükleme hatası ve çözümü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmet_helvaci

OpenCart-TR
Ben PHP web yazılımcısıyım. Müşterilerimden yoğun şekilde e-ticaret istekleri çoğalmıştı. Bende çözüm arıyordum. Opencart sağolsun yetişti. Beni bi eticaret sistemi yazmaktan kurtardı. Şimdi eksiklerini kapatarak müsterilerime sunuyorum.

Neyse geçelim soruna ve çözümüne.

Genelde müşterilerim ürün fotoğraflarını piyasada satılan küçük boyutlu yüksek Megapikselli fotograf makinalarda çekip önce kendi bilgisayarlarında bir miktar küçülttükten sonra sitelerine yüklüyorlardı. Fakat yüklenen fotoğrafların uzantıları büyük harfli olanları sistem görmüyordu. Tabi müsteri bu sorunu anlayamıyor ve site çalışmıyor diye bana geri dönüşte bulunuyorlardı.

bi miktar inceledikten sonra sorunu buldum.

Geçelim şimdi çözüme:

Hata [ana_klasor]/admin/controller/common/filemanager.php dosyasının 84. satırında

Kod:
$files = glob(rtrim($directory, '/') . '/*.{jpg,jpeg,png,gif}', GLOB_BRACE);

bu kısımı

Kod:
$files = glob(rtrim($directory, '/') . '/*.{jpg,jpeg,png,gif,JPG,JPEG,PNG,GIF}', GLOB_BRACE);

bu şekilde düzeltince çözüldü.

Alıntı : http://www.helvaci.biz/2010/02/20/opencartta-resim-yukleme-hatasi-ve-cozumu/

camlicaakvaryum

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ferahakvaryum.com
ahmet kardeş bu güzel paylaşımın için teşekkürler...opencartı kurdugumdan beri en büyük sorunum buydu.aynen dediğin gibi kendi özel makinamla çektiğim mb yüksek resimleri upload edemiyordum.daha doğrusu yüklendiğini söyleyen yazıyı görüyor ama resmi göremiyordum..sitedede (opencart) bir çok kişi sağolsun değişik açıklamalarda bulunmuş ama hiç biriside bu soruna çözüm olmamıştı..aynen dediklerini yaptım ve şimdi rahatlıkla mb yükset boyutlardaki resimlerimi atabildiğimi gördüm...sırf bu sorun yüzünden sitemi düzenlemiyordum kurdugumda beri..ben ve eminim diğer bu konudaki yardım isteyenlerin bu sorununa çözüm getirdiğin için çok çok teşekkürler kardeşim...Allah razı olsun..bu konudan sıkıntı yaşayanlara aynen dediğin şekilde değişiklik yapmalarını tavsiye ederim...

ahmet_helvaci

OpenCart-TR
Yorumlar için teşekkür ederim. Sayın eka7a ve camlicaakvaryum arkadaşlarıma, dediğim gibi ben bu sistemi kullanıyorum. Elimden geldiğince gördüğüm hataları ve çözümlerini burada yayınlamak sizlerin istifadesine sunmak istiyorum.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu konuyu inceleyiniz. Yazma izinlerinizi kontrol ediniz
http://forum.opencart-tr.com/thread-225.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...