Bir çaylaktan destek mektubu

thondras

OpenCart-TR
Katılım
1 Nis 2010
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Merhabalar.

Open Cart'ı dün gece geç saatlerde keşfettim ve hemen denemeye karar verdim.
ancak elbette ki her çaylak gibi benim de çok ciddi sorunlarım var.

sorunlarımı burada yazacağım, eğer bir kullanıcı bana yardım eder de, dertlerime derman olursa, çok büyük sevap bonusları kazanacak...

sorun 1- yeşil temayı yükleyemiyorum... bir türlü bir değişiklik olmuyor. hatta o kadar olmuyor ki, forumdaki kullanıcıların belirttiği o "yazıların tamamen silinmesi durumu bile oluşmuyor.
temayı şu adrese yükledim: catalog- view- theme

(wamp serverde localhost'a kurdum. theme klasörüne theme2 adıyla klasör açıp içine kopyaladım dosyaları)
acaba yanlış bir yere mi yükledim?

sorun 2- anaysayfada flash ile görüntü geçişinin nasıl yapıldığını hiç mi hiç anlamadım. bazı kısımların kodlarının değiştirilmesi gerekiyor, onu farkettim, ama ne yaptıysam olmadı, olamadı.

sorularımı inanın forumu taradıktan sonra soruyorum. eğer "zaten bunun cevabı forumda var" diye düşünüyorsanız, anlamamışımdır, ondan soruyorumdur.

soru3- (kızma hakkınızın bulunduğu soru- düpedüz beleşçilik yapacağım..) bu temayı ve flashlı geçişi sağlayacak bir sistemi ayarladıktan sonra zip içinde bana mailleyecek biri var mı? her ne kadar hazıra konmaya çalışıyormuşum gibi görünse de, gerçekten de anlayamadım işleri.

cevaplarınız için çok teşekkürler.

not: sevap bonusları tek kişiye dağıtılmayacak. ilgilenen herkesin duacısı olunacaktır.

not2:1.4.5 kullanıyorum.
 

mirac

OpenCart-TR
Katılım
7 Şub 2010
Mesajlar
1,383
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
43
Konum
Beykoz____
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Hoşgeldin diyelim öncelikle o zaman..

1. Sistemini sıfırdan kur.. Konu linkte mevcut.. Localhost'a Wamp server kurulumu..

2. Temayı indir ve www klasörünün içine kurduğun içerisinde admin, catalog, system klasörlerinin bulunduğu bölüme zipli paketten çıkartıp at.. Dosyalar değiştirilsinmi diye uyarı verecek sana.. Tümüne evet de..
Sonra admin bölümünden Login olup (system)Sistem / (setings)Genel ayarlara tıkla açılan sayfada (store)mağaza ya tıkla tema seçmek için bölüm var.. default olması gerekir sen açtığında smrel i seç kayıt et.. Mağazanın görünümü artık smrel in temasına dönecektir..

3. Eğer anasayfanda flash görünümü gelmezse konuyu incele.. Gerekli ayarlamalar için anadizindeki data.xml dosyasından faydalanabilirsin..
 

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
13 Ağu 2009
Mesajlar
3,200
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
38
Konum
Bursa
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bunlara ek olarak tema veya modül olsun yüklemek istediğin zaman theme2, 3 gibi klasör acmana gerek yok. miracın dediği gibi zipten çıkar dosyaları kopya ana dizine üzerine yazılsın mı? diyecek evet diyeceksin. Tema yüklemesi konusunda buraya bakmadıysan burayı oku.
 

thondras

OpenCart-TR
Katılım
1 Nis 2010
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
0
her ikinize de çok teşekkürler. siz bu mesajı yanıtlamadan oturup sıkı bir çalışma sonrası kurulumu başarıyla tamamladım. yine de çok teşekkürler.

(ancak yine de hazır paketler yapmamızın, iyi olacağını düşünmekteyim. temaların modüllerin hazır ekli olarak dağıtıldığı bir paket iyi olurdu)
 

yresul

OpenCart-TR
Katılım
21 Nis 2010
Mesajlar
17
Tepkime puanı
0
Puanları
0
ben ilgili linkleri tıkladığımda bana izin vermiyor
 
Üst