Bilgileri Altta ya da Üste Tarafta Göstermek

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
catalog\controller\common\footer.php

BUL
PHP:
$this->id = 'footer';

catalog\controller\common\header.php

BUL
PHP:
$this->id = 'header';

ÖNCESİNE EKLE
PHP:
		$this->load->model('catalog/information');
		$this->load->model('tool/seo_url');
		$this->data['informations'] = array();

foreach ($this->model_catalog_information->getInformations() as $result) {
      		$this->data['informations'][] = array(
        		'title' => $result['title'],
	    		'href'  => $this->model_tool_seo_url->rewrite(HTTP_SERVER . 'index.php?route=information/information&information_id=' . $result['information_id'])
      		);
    	}

catalog\view\theme\your theme\template\common\footer.tpl ya da header.tpl

Göstermek istediğiniz konuma ekeyin.
PHP:
<?php foreach ($informations as $information) { ?>
     <a href="<?php echo str_replace('&', '&', $information['href']); ?>"><?php echo $information['title']; ?></a>
      <?php } ?>

burcakyakin

OpenCart-TR
yalnız ben bunu css menu olarak siteye koymak istiyorum onu ne şekilde yapabilirim tam olarak php değişkenlerini bilemiyorum kodlarda çok fazla olunca ne nedir anlamam baya zor oluyor. Elimde css menü var. onu header.tpl içinde istediğim yere koydum ama linklerini veremiyorum bir türlü. önceki mesajımda da söylediğim gibi mirac arkadaşımız css destekli header menu örneği vermişti daha önce o şekilde olmasını istiyorum en azından ama css kodlarını php ve tpl dosyalarını nasıl entegre edeceğimi bilemedim

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Bu dediğiniz biraz css bilgisi gerektiriyor css destekli header menunun css inceleyerek faydalanabilirsiniz ancak genede biraz css bilmeniz lazım ki o css kodları anlayabilesiniz....

size kısaca bilgi vereyim css menu içerisinde ul tagı menunun bütün ogelerini kapsayan ana tag dır , li etiketi ul tagı içindeki bir tane menu ogesini kapsar, a tagı ise li tagı icerisindeki link i sekillendirir..umarım yardımcı olur bu....

burcakyakin

OpenCart-TR
osdem66 yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim ancak ben yeterli css bilgisine sahibim bilgi eksikliğim php de o nedenle yapamıyorum şimdilik uğraşıyorum ama yine de yardımcı olabilecekleri bekliyorum

sanırım tam olarak istediğimi anlatamadım örnek vereyim
http://forum.opencart-tr.com/thread-2153.html
bu konu başlığındaki menünün aynısını yapmak istiyorum sadece yani en azından mantığı aynı olacak ama kategoriler değil de bilgiler bölümü olacak. ya da daha ayrıntılı anlatayım: ben bilgiler bölümünü teknik adı altında yeni bir modül haline getirdim ve bu modülün linklerini aynı yukarıda olduğu gibi css menü haline getirmek istiyorum. Aynı o şekilde teknikmenu dosyalarımı oluşturdum gerekli yerlere attım. moduller kısmında da teknikmenu modülüm görünüyor ancak php kodlarındaki gerekli düzenlemeleri yapamadığım için siteye css menü olarak entegre edemiyorum bir türlü sorunum header.php ve header.tpl içindeki kodları düzenleyememem. Sanırım bu biraz daha anlaşılır oldu. Bir şey daha : eğer yukarıdaki menü haline getirebilirsem sonrasında elimde mevcut olan başka bir css menü ile css kodlarını değiştirecem ama yukarıdaki örnekteki gibi olsada işimi görür gerisini ben yapabilirim sanırım.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. header.php ve header.tpl içine eklenmesi gereken kodlar yukarıda verlmiş... siz header tpl içine eklemeniz gereken kodları, elinizdeki css menuyu header a aklediyseniz o menunun ul tagleri arasına uygun yere yerleştireceksiniz php ile alakası yok.. CSS bigliniz var ise bunu kolaylıkla yapabilmeniz lazım...

Bu şekilde eklemeyi deneyin css ile de ul li ve a taglerini sekillendirin...

Kod:
<ul>

<li><a href="<?php echo str_replace('&', '&', $information['href']); ?>"><?php echo $information['title']; ?></a></li>
        <?php } ?>
  	</ul>

burcakyakin

OpenCart-TR
evet sanırım yapabildim dediğim gibi php kodlarını yerleştirmekle alakalıymış:
Kod:
<div id="navigation">
   <ul>
   <?php foreach ($tekniks as $teknik) { ?>
   <li>
   <a class="menu" href="<?php echo str_replace('&', '&', $teknik['href']); ?>">
   <b class="snazzy"><span class="boxcontent yellow"><?php echo $teknik['title']; ?>
   </span>
   <b class="b4 standart"></b>
   <b class="b3 standart"></b>
   <b class="b2 standart"></b>
   <b class="b1 standart"></b>
   </b>
   </a></li>
   <?php } ?>
   </ul>
   </div>
şeklinde istediğim menüyü yaptım yalnız bir sıkıntım var boxcontent classı ile kullanılan birkaç tane class var. bunlar yanyana duran butonların farklı renklerde olmasını sağlıyordu. Ancak ben kodları yukarıdaki gibi php ile birleştirince haliyle classlar devredışı kaldı. Yani menü butonlarım tek renge düştü .yellow classı neyse o. Ben php kodu ekleyerek tekrar renkli hale nasıl getiririm hani mesela php ile bir döngü oluştursam buton sayısı kadar dönse içinde her seferinde boxcontente ayrı class atasa gibi mesela nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek varmı acaba

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Güzel sorunu çözemene sevindim dediğiniz gibi php kodlarını yerleştirmekle alaklıymış sayenizde bende öğrendim.. kolay gelsin...

alavrez

OpenCart-TR
teşekkürler opencart-tr ekibine

machine

OpenCart-TR
.css dosyasından yapabilirsin. İnformation veya attığın bölümü ara front-size: olacaktır oradan yanlış hatırlamıyorsam.

webmerkez

OpenCart-TR
Bilgi sayfaları için menü

merhaba arkadaşlar mevcuttaki bilgi syfalarını ana sayfada header kısmında yanyana sıralamak istiyorum
Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Teslimat Koşulları
gibi html olarak yapıp link verebilirim ama bilgi syfaları kısmına yeni bir sayfa açıldığında oradada direk görünmesini istiyorum bunu nasıl sağlarım yardımcı olursanız sevinirim

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
RE: Bilgi sayfaları için menü

PHP:
<?php
$this->language->load('module/information');
$heading_title = $this->language->get('heading_title');
?>

<ul >
<?php
$this->load->model('tool/seo_url');
$this->load->model('catalog/information');
$output = '';
$results = $this->model_catalog_information->getInformations();
foreach ($results as $result) {
$output .= '<li >';
$new_path = $result['information_id'];
$unrewritten = HTTP_SERVER.'index.php?route=information/information&information_id='.$new_path;
$rewritten = $this->model_tool_seo_url->rewrite($unrewritten);
$output .= '<a   href="'.str_replace('&', '&', $rewritten).'">'.$result['title'].'</a>';
$output .= '</li>';
}
echo $output;
$text_contact = $this->language->get('text_contact');
$text_sitemap = $this->language->get('text_sitemap');

?>
<li ><a href="<?php HTTP_SERVER ?>index.php?route=information/contact"><?php echo $text_contact ?></a></li>
<li><a href="<?php HTTP_SERVER ?>index.php?route=information/sitemap"><?php echo $text_sitemap ?></a></li>
</ul>
</ul>

Bu kodu menu olarak göstermek istedigin yere <div></div> taglerinin içine yerleştir daha sonra div,ul ve li ve a tag lerini css ile şekillendir.. kolay gelsin..

craunes

OpenCart-TR
eka7a her zamanki gibi züpersin:) senin yaşlanmaya niyetin yok galiba :)

euro1453

OpenCart-TR
Merhaba,

Bilgi sayfalarına yeni sayfa ekledikçe, aşağıya doğru liste uzuyor, dolayısı ile, sitenin alt kısmında (footer alanında) görüntü kirliliği oluşuyor..
Footer Bilgiler alanında listelenen menüleri 4 adet ile sınırlamak ve listenin kalanını, bilgilendirme modülü içinde listelemek mümkün mü?
1.5.1.3.1 sürümünü kullanıyorum..

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
euro1453' Alıntı:
Merhaba,

Bilgi sayfalarına yeni sayfa ekledikçe, aşağıya doğru liste uzuyor, dolayısı ile, sitenin alt kısmında (footer alanında) görüntü kirliliği oluşuyor..
Footer Bilgiler alanında listelenen menüleri 4 adet ile sınırlamak ve listenin kalanını, bilgilendirme modülü içinde listelemek mümkün mü?
merhaba;

tabiki yapabilirsin footer.tpl dosyasını açınız, bilgiler kısmını bulup, oradaki linkleri istediğiniz linkler ile sınırlandırınız.
Örnek : www.ondermedikal.com

euro1453

OpenCart-TR
BLaDe' Alıntı:
euro1453' Alıntı:
Merhaba,

merhaba;

tabiki yapabilirsin footer.tpl dosyasını açınız, bilgiler kısmını bulup, oradaki linkleri istediğiniz linkler ile sınırlandırınız.

Teşekkür ederim yanıtınız için... Ben sitenizi inceledim.. Yapmak istediğim tam da bu!.. Ancak, footer.tpl dosyasındaki bilgiler kısmında, linkleri nasıl bunu sınırlandıracağız? Bu konuda da yardımcı olursanız, makbule geçecek..
Bilgilendirme alanına yeni eklediğimiz tüm sayfalar, footer.tpl dosyasında :

<div id="footer">
<div class="column">
<h3><?php echo $text_information; ?></h3>
<ul>
<li><a href="<?php echo $information['href']; ?>"><?php echo $information['title']; ?></a></li>
<?php } ?>
</ul>
</div>

bölümünde listeleniyor...

Ben, Bilgiler bölümünde :
Hakkımızda
Teslimat Bilgileri
Gizlilik İlkeleri
Şartlar & Koşullar sayfalarının linklerinin kalmasını, sonradan eklediğim sayfaların linklerinin ise, sizin sitenizde olduğu gibi, Bilgilendirme modülünün menüsünde listelenmesini istiyorum..

Bunu nasıl yapacağım?

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
euro1453' Alıntı:
BLaDe' Alıntı:
merhaba;

Teşekkür ederim yanıtınız için... Ben sitenizi inceledim.. Yapmak istediğim tam da bu!.. Ancak, footer.tpl dosyasındaki bilgiler kısmında, linkleri nasıl bunu sınırlandıracağız? Bu konuda da yardımcı olursanız, makbule geçecek..
Bilgilendirme alanına yeni eklediğimiz tüm sayfalar, footer.tpl dosyasında :

<div id="footer">
<div class="column">
<ul>
<li><a href="<?php echo $information['href']; ?>"><?php echo $information['title']; ?></a></li>
<?php } ?>
</ul>
</div>

bölümünde listeleniyor...

Ben, Bilgiler bölümünde :
Hakkımızda
Teslimat Bilgileri
Gizlilik İlkeleri
Şartlar & Koşullar sayfalarının linklerinin kalmasını, sonradan eklediğim sayfaların linklerinin ise, sizin sitenizde olduğu gibi, Bilgilendirme modülünün menüsünde listelenmesini istiyorum..

Bunu nasıl yapacağım?

bu bölüme;
PHP:

bunları ekle

<ul>
<li><a href="http://www.ondermedikal.com/hakkimizda">Hakkımızda</a></li>
<li><a href="http://www.ondermedikal.com/teslimat-bilgileri">Teslimat Bilgileri</a><a href="<?php echo $return; ?>"></a></li>
<li><a href="http://www.ondermedikal.com/gizlilik-ilkeleri">Gizlilik İlkeleri</a></li>
<li><a href="http://www.ondermedikal.com/sartlar-kosullar">Şartlar ve Koşullar</a><a href="<?php echo $sitemap; ?>"></a></li>
</ul>

bunları eklemen yeterli olacaktır.

tabi ondermedikal.com yazan yeri kendine göre düzenlemen gerekiyor...

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
Merhaba,

Benim yapmak istediğim, ürün ayrıntısında bulunan ürün kodunu, ürün listesindeki fotoğrafın altına nasıl çekebilirim.

tşk.