Bayi - Tedarikçi Oluşturmak

hacamat

OpenCart-TR
Aslında bayi demek yanlış oldu.. Sitemizde özel firmaların kendi ürünleirni ekleyebilmelerine imkan vermek mümkünmü?

Kendi kullanıcı adı ve şifreleriyle girecekler sadece ürün ekleme yetkileri olacak.

Şimdiden teşekkürler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Re: Bayilere Ürün Ekleyebilme İmkanı Verilirmi?

Kullanıcı grubları oluşturup bunlara gerekli izinleri vermeniz yeterli

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Re: Bayilere Ürün Ekleyebilme İmkanı Verilirmi?

süper bi fikir eka7a.. Admin panelinden giriş yapacaklar sanırım o zaman.. Bana şuan imkansız gelmişti ama çok mantıklı bir fikir..

matkap

OpenCart-TR
Bayi Sayfası Nasıl Yapabiliriz

Arkadaşlar siteyi aradım fakat daha önce bu konuyla ilgili kesin bir çözüm sunulmamış
Şifreli bir sayfa yada belirli bir grup üyelerin görebileceği kısaca bilenler bilir sadece bayilerin göreceği bir sistem nasıl yaparız

normal üyeler bayilerin gördüğü sayfaları görmemeli
bunu nasıl yapabiliriz bir çözüm varmıdır..
Arkadaşım bu yöntem güzel ancak şöyle bir problem var adminin ekledği konuyu diğer ürün ekleme yetkisine sahip kişi değiştirebiliryor..bu sıkı denetim gerektirir ve sıkıntılı bir mevzu , bunu nasıl çözebiliriz.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: Bayi Sayfası Nasıl Yapabiliriz

Opencart 1.4.0'a kadarki sürümlerde bunları kullanıcı grupları ekleyerek ayarlayabiliyoruz.. Üye grupları oluştururken % de bazlı indirimler uygulayıp, müşteri üye olduktan sonra site yöneticisi tarafından üyeleri o gruplara ekliyoruz.. Müşteriyi login olduğunda hangi gruptaysa o gruba uyguladığımız indirim fiyatlarıyla alışveriş yapma imkanı sağlıyor.. Yeni sistemlerde (opencart 1.4.1 gibi) ek özellikler var ama bu konu hakkında yeterli bir çözüm varmıdır emin değilim.. Sizin istediğiniz penta veya arena gibi kurumsal sitelerin bayi sayfası sanırım.. Şuanda piyasada olan ücretsiz yazılımlarda böyle bir seçeneğin kolay kolay oluşturulabilmesi zor bir durum sanki..

matkap

OpenCart-TR

istenilen tek durum şu ;
bir sayfa olacak ve bu sayfaya sadece bayi grubu üyeler görmeli yüzde indirim olmaz üründe değil tek bir katalok yayınlanacak tek bir sayfa olsa bu yeterlidir.bilgi sayfası dahi olur bunun için "bazı bilgi sayfalarını bazı grublardan gizlemek" prestashopta var bu özellik ancak opencart bu özelliği görmek güzel...

heroberk70

OpenCart-TR

eka7 benim dediğim konu bu değil.benim sitemden bayiler alacak.siteme bayiler gelmeyecek yani.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

O zaman müşteri grupları oluşturun.

heroberk70

OpenCart-TR

dediğim şuydu:
üyelik esnasında 2 grup gelecek isteyen bayi isteyen müşteri olacak.ama bayileri ben onaylayacağım.

Hanhan

OpenCart-TR
Tedarikçi ürün girişi yapabilir mi ?

Merhaba,
Opencart'ta çok yeniyim. Sayfamı kurma aşamasındayım. Tedarikçilerin ürünlerini giriş yapması / güncellemesi gibi bir uygulama var mıdır ? Yoksa, tedarikçilere gönderdiğiniz bir örnek form var mıdır ?

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
RE: Tedarikçi ürün girişi yapabilir mi ?

tedarikçiniz için kullanıcı adı ve şifre tanımlarsınız daha sonra kullanıcı adı ve şifreyi tedarikçinize verir kendisi ekleme ve güncellemesini yapabilir.

Hanhan

OpenCart-TR

Çok teşekkürler. Kolaymış...

MUSTANG.3

OpenCart-TR
Peki bayi olarak kullanıcı grubu oluşturduğumuz zaman ve bayinün sadece bayi fiyat ürünleri görebilmesi için hangi erişim izinlerini vermemiz gerekiyor...

adobe

OpenCart-TR
Aslında bu bayilik sistemi çok iç açıcı değil şöyle olsaydı daha mantıklı olabilirdi çünkü hiç bir üründe ben bayiye %10 yada %30 tanıtamam ki diğer iş dallarıda böyle bence şöyle olsaydı daha iyiydi mesela ürün fiyatı çekerken kullanıcı grupları olucaktı o kısımda iş müşteriye 50 tl bayiye 40 vs. gibi ama işte :S:S

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
MUSTANG.3' Alıntı:
Peki bayi olarak kullanıcı grubu oluşturduğumuz zaman ve bayinün sadece bayi fiyat ürünleri görebilmesi için hangi erişim izinlerini vermemiz gerekiyor...

adobe' Alıntı:
Aslında bu bayilik sistemi çok iç açıcı değil şöyle olsaydı daha mantıklı olabilirdi çünkü hiç bir üründe ben bayiye %10 yada %30 tanıtamam ki diğer iş dallarıda böyle bence şöyle olsaydı daha iyiydi mesela ürün fiyatı çekerken kullanıcı grupları olucaktı o kısımda iş müşteriye 50 tl bayiye 40 vs. gibi ama işte :S:S

Zaten sizin dediğiniz şekilde olmaktadır.

Müşteri grupları oluşturun ve ürünlere indirim sekmesinden gruplara göre indirim belirleyin müşteri hangi gruptaysa sizin belirlediğiniz fiyatı görecektir.

mustafalx

OpenCart-TR

TECHNOLOG' Alıntı:
tedarikçiniz için kullanıcı adı ve şifre tanımlarsınız daha sonra kullanıcı adı ve şifreyi tedarikçinize verir kendisi ekleme ve güncellemesini yapabilir.

Bu kısmı biraz açabilir misiniz ? Sadece Kendi Ürünlerini değiştirme ve güncellemesini nasıl sağlarım.
Dediğiniz gibi olursa tüm ürünlere erişebiliyor. Bu riskli olmaz mı ?
-
Yapmak istediğim tedarikçi bir kullanıcı adı ve şifre vereceğim. Oda kendisine ait ürünleri değiştirebilecek günceleyebilecek yada yeni ürün ekleyebilecek.
Bunu yapabilir miyim ?
Şimdiden Herkese teşekkürler...

adobe

OpenCart-TR
Denedim eka7a fakat şu var bayii sepete atınca ürünün indirimini görüyor :S normalde görseydi ii olabilirdi

rasimkilic

OpenCart-TR
Bayilere özel kuponla bu iş çözülürr gibi geliyor bana. Bayiye adet olarak kupon verilirse ve bayi kuponla siteden alış veriş yaparsa mesela kısmen çözülür

AkifOrhan95

OpenCart-TR
Abilerim Birşey Sorucam. Üyelerin Ürün Ekleyip Satışa Sunmasını Nasıl Sağlayabilirim Yardımlarınız İçin Teşekkür Ederim.

vesvas

OpenCart-TR
AkifOrhan95' Alıntı:
Abilerim Birşey Sorucam. Üyelerin Ürün Ekleyip Satışa Sunmasını Nasıl Sağlayabilirim Yardımlarınız İçin Teşekkür Ederim.

http://forum.opencart-tr.com/thread-567-lastpost.html burada açıklamıştım. Burada istenenler ile alakalı bir modül buldum. Bu modül için betatester başvurusnda bulundum. Betatesterlar için özel indirimde bulunuyorlar. tabi ne kadar indirilir bilmiyorum ama 150$'a çekebilirsem çok iyi olacak. Bu isteğin kendime has olmadığını görmek güzel. Beraber bu işi çok ucuza mal edebiliriz