Banka Havalesi için Ödeme Bildirim Form

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Aslında basit bir iletişim formu sadece ama herkes ödeme formu diyor.

Ekdeki indirdiğiniz dosyanın içindeki "iletisim.php" dosyasını açın. Buradaki mail adresini kendinize göre değiştirin.
PHP:
$to = "mail@adresiniz.com";

sayfanın en altında bulunan yönlendirme adresinide kendi adresinize göre değiştirin.
PHP:
<meta http-equiv="refresh" content="3;url=http://demo.opencart-tr.com">

yaptığınız değişikliği kaydettikten sonra "odeme" klasörünü sitenizi ana dizine yükleyin.

Peki OpenCart kurulu siteme nasıl entegre edeceğim

OC admin panelinden bilgi sayfası ekleye tıklayın ve editör panelinde "Kaynak" butonuna tıklayın. Sonra aşağıdaki kodu ekleyin.
Kod:
<iframe frameborder="0" width="470" height="440" name="odeme" src="odeme/index.php" ></iframe>

3.form için dosya adresi olarak odeme/form.html yazın. boyutlarını kendinize göre ayarlayın.

Diğer yöntem ise mirac anlattığı Kutu içerisinde Sayfa çağırmak ( iframe ) yöntemi kullanabilirsiniz. Eğer bu yöntemi kullanacaksanız yukarıda söylediğim yönlendirme kodunu kaldırınız.

Demo için http://demo.opencart-tr.com adresini ziyaret edebilirsiniz

Forumu kendinize göre özelleştirmeniz size kalmış. Bunun için JotForm da kullanabilirsiniz

Ekdeki formlar birbirlerinden farklıdır.
[attachment=110]
[attachment=112]
[attachment=169]

PHP/Flash Form İndir

Ekli dosyalar

• odeme_bildirim_formu.zip
    59.1 KB · Görüntüleme: 1,260
  • odeme_bildirim_formu_2.zip
    1.4 KB · Görüntüleme: 753
  • odeme_bildirim_formu_3.zip
    26.1 KB · Görüntüleme: 721

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
Banka Havale Bildirim Formu

S.a. Arkadaşlar sofrada benim de tuzum olsun istedim. Eka7a ve mirac kardeşlerimiz/abilerimiz ellerinden geldiğince bizlere yardım ediyorlar. Bende opencart-tr üyelerine az da olsa küçük bir yardımda bulunmak istedim.

Aşağıda verdiğim linkte bulunan havale bildirim formu bana ait değil yani kendim yazmadım/kodlamadım. normalde php tabanlı bir iletişim formu idi. ben bunu biraz düzenleyerek banka havale bildirim formu haline getirdim.

gelelim konuya. aşağıda linkini verdiğim dosyalar ile ürünlerinizi alan müşterileriniz eğer banka havalesi ya da eft yapmışlarsa size bu formda direkt olarak e-posta olarak gelecek şekilde yapılandırılmış formu kullanarak bildirimde bulunabileceklerdir.

dosyaları rardan çıkardıktan sonra direkt ana dizine sürükleyip bırakın elen uyarıya tümüne evet/üzerine yazdır gibisinden çıkarsa eveti tıklayın.

ayrıca mail klasöründe iletisim.php diye bir dosya var bu dosyanın Dreamweaver kullanmanızı tavsiye ederek 20. ve 64. satırlarda yazan destek@sanliurfabilisim.com.tr yazısını kendi adresinize göre değiştirmeniz yeterlidir.

ayrıca bilgi sayfaları kısmında otomatik olarak kendiliğinden gözükecektir. yani ben o şekilde ayarladım. göründüğü yer ise
yer.JPG

şeklinde gözükür. yani
.... diğer bilgi sayfalarınız
1. havale bildirim formu
2. iletişim
3. site haritası şeklinde çıkar.

benim sunucucum forumun sponsoru olan turhost.com da kayıtlı ve düzgün bir şekilde çalışıyor. outlook ve web üzerinden okuyabilirsiniz mesajları.

türkçe karakter problemi yoktur. bu konu hakkında abuk subuk mesajlar gönderilmese seviniriz.

Ekli dosyalar

• iletisim.zip
    3 KB · Görüntüleme: 533

interact

OpenCart-TR
( Flash & PHP ) Ödeme Bildirimi

Merhaba arkadaşlar mevcut linkimizde yani ekte yer alan eklentimiz aha önceden konusu açılan ve php ile hazırlanmış olan ödeme bildirim sisteminin entegrasyonu ile aynı şekilde olduğundan dolayı buraya açıklamasını yazmıyorum, forum içerisinde konuları araştırarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizlerle ( Flash AS2 & PHP ) ile hazırladığım ödeme bildirim sistemini paylaşıyorum. inceleme : Test adresinden test edebilirsiniz.

Not: osya Upload kısmını kısa süre sonra tamamlayarak yeni güncellemesi ile tekrar upload edeceğim.
Önizleme:Görünüm
Test: Tıklayın
Dosyayı buradan indirebilirsiniz.: [attachment=477]

Arkadaşlar istekleriniz için :quantinteractive@gmail.com adresinden bana ulaşa bilirsiniz
Lütfen Konuyla ilgili mesaj yazınız yorumlarınız benim için ciddi önem taşımaktadır.
Bu ve benzeri sistemler üzerinde Flash ile istediğiniz tüm metod ve modüllerinizi uygulama olarak hazırlaya bilirim.

Ekli dosyalar

• php_flash_form.zip
    70.3 KB · Görüntüleme: 399

tikkyhaoz

OpenCart-TR
ödeme bildirim formu çok basit ve kullanışlı düzenlenebilir smtp ayarlı spam korumalı sunucularda hostu olanlarda email gitmiyor onun için bunu kullanmaları gerek smtp ayarlı sunucularda kendinize göre nasıl düzenlemeniz gerektiğini dosyanın içinde kurulum_beni_oku.rft dosyasında anlattım.

http://hotfile.com/dl/85797178/b990c48/odeme.rar.html

boyoz

OpenCart-TR
jotform sitesinden indirdiğim formumu ftp ye yükleyerek nasıl çalıştırabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.
saygılarımla..

adobe

OpenCart-TR
Jot Form ile yaptığınız formları indirmenize gerek yok direk kodu veriyor zaten sayfaya inculed ediyor o kadar :S

ekosa

OpenCart-TR
Arkadaşlar sipariş formunda değişiklik yapmak istiyorum ama yeteri kadar bilgim.
isteğim bu formatta bir sipariş formu düzenlemek. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Aşşağıdaki link benzeri bir sipariş formu
http://www.markabebe.com
sipariş formu

.
.
.
.
arkadaşlar bir ürün alarak hızlı sipariş seçeneğini seçtiğimizde
ekrana gelen formatta bir sipariş sayfası oluşturmak istiyorum. bu konuda çok yardıma ihtiyacı olacak arkadaş var. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden herkeze teşekkkürler.

patrqw

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cdkeyburada.com
RE: ( Flash & PHP ) Ödeme Bildirimi

interact' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar mevcut linkimizde yani ekte yer alan eklentimiz aha önceden konusu açılan ve php ile hazırlanmış olan ödeme bildirim sisteminin entegrasyonu ile aynı şekilde olduğundan dolayı buraya açıklamasını yazmıyorum, forum içerisinde konuları araştırarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizlerle ( Flash AS2 & PHP ) ile hazırladığım ödeme bildirim sistemini paylaşıyorum. inceleme : Test adresinden test edebilirsiniz.

Not: osya Upload kısmını kısa süre sonra tamamlayarak yeni güncellemesi ile tekrar upload edeceğim.
Önizleme:Görünüm
Test: Tıklayın
Dosyayı buradan indirebilirsiniz.:

Arkadaşlar istekleriniz için :quantinteractive@gmail.com adresinden bana ulaşa bilirsiniz
Lütfen Konuyla ilgili mesaj yazınız yorumlarınız benim için ciddi önem taşımaktadır.
Bu ve benzeri sistemler üzerinde Flash ile istediğiniz tüm metod ve modüllerinizi uygulama olarak hazırlaya bilirim.

hocam öncelikle teşşekkür ederim paylaşımınız için, türkçe karekter ile ilgili bir sorum olucak görüntüde bir problem yok ama müşteri formu dolurup gödnerdiginde gelen bilgilerde tr karekter sorunu oluyor ne yapmam gerekir.

hasemrah

OpenCart-TR
Teşekkürler.
Bende 2. formu kullandım ve gayet başarılı çalıştı.
Kullandığım versiyon 1.4.9
Demo

alitamgul

OpenCart-TR
iletişim kısmında hesap numaraları eklemek istiyom nasıl yapabilirim..

ZdeArBaN

OpenCart-TR
4/4 lük çalışan bir bildirim formu ypokmu

graphix

OpenCart-TR
selam, form adres yolu doğru olduğu halde bende sürekli sayfa bulunamadı hatası veriyor ama yine aynı sayfa içinde bu sorunu veriyor. Nasıl çözebilirim ? Başka domain içinden çağırdığımda sorun yok fakat aynı dizinde yada alt dizinde olunca hata veriyor bu şekilde. Sürüm 1.5.1

yresul

OpenCart-TR
Çok Teşekkürler.
Kullandığım versiyon 1.4.8b

Çok Teşekkürler.
Kullandığım versiyon 1.4.8b

ender

OpenCart-TR
RE: Banka Havale Bildirim Formu

TECHNOLOG' Alıntı:
S.a. Arkadaşlar sofrada benim de tuzum olsun istedim. Eka7a ve mirac kardeşlerimiz/abilerimiz ellerinden geldiğince bizlere yardım ediyorlar. Bende opencart-tr üyelerine az da olsa küçük bir yardımda bulunmak istedim.

Aşağıda verdiğim linkte bulunan havale bildirim formu bana ait değil yani kendim yazmadım/kodlamadım. normalde php tabanlı bir iletişim formu idi. ben bunu biraz düzenleyerek banka havale bildirim formu haline getirdim.

gelelim konuya. aşağıda linkini verdiğim dosyalar ile ürünlerinizi alan müşterileriniz eğer banka havalesi ya da eft yapmışlarsa size bu formda direkt olarak e-posta olarak gelecek şekilde yapılandırılmış formu kullanarak bildirimde bulunabileceklerdir.

dosyaları rardan çıkardıktan sonra direkt ana dizine sürükleyip bırakın elen uyarıya tümüne evet/üzerine yazdır gibisinden çıkarsa eveti tıklayın.

ayrıca mail klasöründe iletisim.php diye bir dosya var bu dosyanın Dreamweaver kullanmanızı tavsiye ederek 20. ve 64. satırlarda yazan destek@sanliurfabilisim.com.tr yazısını kendi adresinize göre değiştirmeniz yeterlidir.

ayrıca bilgi sayfaları kısmında otomatik olarak kendiliğinden gözükecektir. yani ben o şekilde ayarladım. göründüğü yer ise
yer.JPG

şeklinde gözükür. yani
.... diğer bilgi sayfalarınız
1. havale bildirim formu
2. iletişim
3. site haritası şeklinde çıkar.

benim sunucucum forumun sponsoru olan turhost.com da kayıtlı ve düzgün bir şekilde çalışıyor. outlook ve web üzerinden okuyabilirsiniz mesajları.

türkçe karakter problemi yoktur. bu konu hakkında abuk subuk mesajlar gönderilmese seviniriz.

çok teşekkürler kurdum sorunsuz çalışdı ama Ödeme Yaptığınız Banka kısmıan nasıl ekleme yaparım

graphix

OpenCart-TR
sorunu giderdim. dosya yazım ayarlarındanmış. teşekkürler paylaşım için

xseaplus

OpenCart-TR
Ben de 2.formu kullandım, gayet güzel şekilde ve Türkçe karakter sorunu olmadan çalışıyor ancak şöyle bir sıkıntısı var:

Anasayfada sayfanın en altındaki BİLGİLER bölümünde görünmüyor ama site içinde dolaşırken sol kısımda çıkan BİLGİLER bölümünde görünüyor, sayfa altındaki BİLGİLER bölümünde yine yok...
Resmi inceleyebilirsiniz

hatao.png