Armut Piş... Ağzıma Düş..

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
Merhaba Arkadaşlar.

Belli Bir Zamandır Bu Forumun Takipçisiyim. Forumu Kuran ve Emeği Geçen Herkese Çok Teşekkür Ederim...

Soru Sormak Herkesin Hakkıdır, Bu Su Götürmez Bir Gerçek. Herkes Bilmediği Ne Varsa Bir Başkasına Sormaya ve Bilgi Almaya İhtiyaç Duyar. Söz Konusu Konu İle İlgili Bilgisi Olanlarda Bu Kişilere Yardımcı Olur. Yardımcı Olduklarında ise Karşılık Beklemez Bir Teşekkürle Son Derece Mutlu Olurlar. Ama Öyle Arkadaşlar Varki ;

"Nede Olsa Konu Açarım Cevap Hop Diye Gelir" Düşüncesiyle Form Kullanıcılarının Zamanını İhlal Ederler. İyi Niyeti Suistimal Ederler. Ve Bu Şekilde Davranarak Asla Bir Şey Öğrenemezler Sadece Zannederler.

Bunu Neden Yazıyorum Hemen Açıklayayım.

Open Cart Kullanma Başlayanlar (Genelde Başka Sistemden Geçiş Yaparlar) Az Çok Host'tan Kod'dan Anlıyorlardır "Hiç Anlamıyorum İlk Kez Görüyorum" Demeyin İnanmam (Tabi İstisnalar Kaideyi Bozmaz) Kurulum Esnasında, Sonrasında Olsaı Problemlerde Derhal Forma Giriliyor ve Şunun Şurası Böyle Oldu, Aaba Şöyle Bişey Varmı, Gibi Konular Açılıyor. E Sağolsun İyi Niyetli Forum Editör ve Kullanıcılarıda Hemen "Arama Yapmadan Konu Açmayın" Diyor ve "Şu Konu Burada Açılmıştır" Diyor. Yani Her Halukarda Kişi Amacına Ulaşıyor.

Editörlerin Israrlarına Rağmen Böyle Davranmaya Devam Eden Kişiler Hem Forum Kullanıcılarının Zamanını Çalıyor, Hemde İyi Niyeti Suistimal Ediyor..

Bu Gerçekten Hoş Değil..

Mantıken Yapılması Gereken Şey Şu..

Diyelim Open Cart Kurdunuz ve Kurulumdan Sonra Sayfa Bozuk Çıktı. Derhal Foruma Giirn Ve Konu Açın! :) Tabiki Hayır ...

Forum Sayfalarına Girin Arama Çubuğuna Sorununuzun Anahtar Kelimelerini Yazın. Örneğin : "Sayfa Hata" "Sayfada Hada" "Ana Sayfa" Gibi Yazın Ve Aratın. Arama Sonuçlarında Çıkan Konu Başlıklarını Kontrol Edin. Gerekiyorsa Söz Konusu Konulara Girip Konu İçeriklerini Araştırın. Baktınız Çabalarınız Sonuç Vermiyor O Zaman Derhal Konu Açın. Bilgisi Olan Forum Kullanıcıları Size Mutlaka Yardımcı Olacaklardır. Böylece Hem Forumda İşlenmemiş Bir Konu Açacaksınız, Hem Bundan Sonra Sizinle Aynı Sorunu Yaşayanlara Yardımcı Olacaksınız, Hemde Araştırırken Bilmediğiniz Bir Çok Şeyi Öğrenmiş Olacak, Kimsenin Boşa Zamanını Çalmayacaksınız..

Araştırmak, Öğrenmeye Çalışmak, Yardımcı Olmak, Paylaşmak Çok Güzeldir. Yeterki Niyetimiz Hoş Olsun..

(Sürç-ü Lisan Ettiysem Affola Umarım Mesaj Yerine Ulaşmıştır)

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Dediklerinde haklısın.. Çatlama noktasına gelmişsin demek içini döktün güzelde yapmışsın..:)

Soru sormak mutlaka bi ihtiyaç arama yapmak şartıyla tabi.. Gerçekten Opencart konusunda takıldığınız bütün konular nerdeyse var forum içeriğinde ve mümkün olduğunca az başlık altında.. Bunu elimizden geldiğince bir başlık altında toplamaya çalışıyoruz.. Nedeni ise forumda arama mantığıyla değilde içeriğe girdiğinizde arama yapmadan bir kitap gibi çevirip çevirip okuyabilesiniz.. Ben opencart ın resmi sitesinde nadiren arama yaparım.. Sayfalara girip teker teker bakarak öğrenmek daha çekici geliyor bana.. ( Sayfa ingilizce ve ben orta okul 1. sınıf terk oldum halde..)

Şöyle düşünün bir arama yaptınız ve 10 taneden fazla aynı konudan çıktı ve hepsinde parça parça bilgi var ama hepsi aynı sorunun çözümü.. Bu bence hiçte hoş değil.. Bu yüzden mümkün olduğunca az konu altında daha çok bilgi mantığıyla hareket ediyoruz.. Forumda istemeden de olsa gereksiz yere konu açan arkadaşlara gereksiz çıkışlarımız veya kaba tavırlarımız oluyorsa affola..

Şahsen benimde bilmediğim çok konu var şuan.. Haliyle eski mesajlara bakılırsa mazim ortada.. Site genişletmeyi bile bilmeyen biriydim opencart ile ilk tanıştığımda.. Eka7a'ya sorduğum sorular gözünüze çarpmıştır forumda..:)

Sonuçta burda ortaya çıkardığımız işler E-ticaret üzerine.. Bu yüzden kimse keyfiye uğraşmıyordur bu kodlarla.. Herkes iyi veya kötü ekmek parasının peşindedir.. Bizimde bu konuda bir parça yardımımız oluyorsa ne mutlu bize..

Kendi adıma konuşuyorum sizin sorularınız veya sorunlarınız benim için gerçekten çok önemli.. Bu sayede birşeyler öğreniyorum ve bilgim kadarını burada paylaşmaktan çok zevk alıyorum..

3 yıl boyunca şuan bol bol temalarını kullandığımız firmanın alt yapısını kullanarak E-ticaret işi yaptım (1 yıl çiçek sattım 2 yıl toner kartuş) ve yıllık 1000 tl ye yakın ücretler ödedim.. Bu kadar ücrete karşın siteme 2 satırlık kod ekleyememek veya silememek gerçekten çok can sıkıcı bir durum.. Konuyu bağlamak istediğim yer powered by opencart linki aslında.. Bunca insan binlerce satır kod yazıp işinden gücünden zaman ayırıp ve haliyle paralar harcayıp burada bu oluşuma katkıda bulunuyorlar ama bu arkadaşlar 2 satırlık linki sitesinde paylaşmaktan utançmı duyuyorlar nedir anlamıyorum hemen kaldırıyorlar.. Bu konuda tavrıma ister alınsınlar isterse kızsınlar ama bu bir gerçek.. Emeğe saygı denen bir kural vardır.. Lütfen bu konuda biraz daha anlayışlı olalım..

Son olarakta bu forumu oluşturup bunça kişiye bilgi paylaşımı şansını veren eka7a ya sonsuz teşekkür ederim..

rozdemir

OpenCart-TR
MasterBora yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Araştırma yapmadan konu açanları bende kınıyorum ama toplum olarak bu kültüre hazır olmadığımız kesin. zaten hazırcı toplum olduğumuzdan dolayı bir cm bile de olsa diğer toplumların önüne geçemiyorsak sebep budur bence. Melekette her türlü iletişim imkanları sonuna kadar olmasına raümen insanlarımızın çoğu hala pc yi oyun aracı olarak kullanıyor. O sebeplen daha yolumuz çok uzun....

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
MasterBora ve Miraç yazdıklarınızdan sonra söylenecek pek fazla bir şey kalmıyor. Bizim kimseye soru sorduğu için kızmıyoruz. Hiçbir paylaşım sitesi de sen niye soru soruyorsun diye kızmaz. Her sitede olduğu gibi burada da kızılan nokta hiçbir araştırma yapmadan soruların hemen sorulmasıdır.

Şimdi düşünün arabaya atladınız buradan Paris'e gideceksiniz(uçak varken ne diye arabayla gidiyorsak:) ) Yola koyuldunuz bir süre sonra karşınıza 5 ayrı yol çıktı ve hepsinde Paris yazıyor. Hangisi sizi daha çabuk ulaştırır bir bilgi yok. Ne yapacaksınız bir yol seçip yola devam edeceksiniz her yol Paris nasılsa bas gaza gitsin :) Yanlış yola girdiniz ne oldu 1 günde gideceğiniz yere 3 günde gittiniz (uçak olsaydı akşama geri dönerdik yaw :) )

Biz de doğru yolu bulmanız için önünüzdeki seçenekleri az tutmak istiyoruz ama bu bazen yanlış anlaşılıyor. Bu yüzden bazen gereksiz hakaretler ve tartışma çıkaranlar oluyor ama kendisinin kaybettiğinin farkında değil.

Okumakla da insan olunmuyor ki be kardeşim insan kendini insan gibi eğitmedikten sonra 4 üniversite bitirse ne olur. Senin düşüncelerin yeter :)

OpenCart projesi iptal edilmedikçe, bana birşey olmadıkça Allah'ın izniyle burada paylaşıma devam edeceğim(edeceğiz).

Emeğe saygısızlık edenleri de kendisi ile baş başa bırakıp Allah'a havale ediyorum.