Arkaplan Resmi Koymak ya da Rengini Değiştirmek

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
arkaplan_resmi_koyma.png

Arkaplan yapacağın resmi
catalog\view\theme\default\image klasörüne at ve aşağıdaki koddaki senin_resmin.gif i ona göre değiştir..
catalog\view\theme\default\stylesheet\stylesheet.css

BUL
Kod:
body {

EKLE
Kod:
background-image:url('../image/Senin_resmin.gif');

Eğer tek resmi ekrana kaplatmak istiyorsanız bunu ekleyin. IE de çalışmaz
Kod:
background: url('../image/resim.jpg') no-repeat;
background-size: 100%;

Mozilla Firefox için
Kod:
-moz-background-size:100%;
Opera için
Kod:
-o-background-size:100%;
Chrome ve Safari için
Kod:
-webkit-background-size:100%;

Sadece rengini değiştirmek için

Kod:
background: #FFFFFF;

trial

OpenCart-TR
Web sitesi
www.donanimmerkezi.com
RE: Zemin Resmi - Arkaplan Koymak ya da Rengini Değiştirmek

Dreamweaver ile de deniyorum ama olmadı. Sanki öyle bir kod yokmuş ben kafamdan bir yazı yazmışım gibi davranıyor. Dreamweaver'da da böyle sol taraftan ilgili satıra gelip Add Property dediğim zaman size ile ilgili bir komut yok.

background
background-attachment
background-color
background-image
background-repeat

Oradaki tüm komutlar bunlar. Siz nasıl yapıyorsunuz aklım ermiyor. Harakiri yapıcam en sonunda :)

Sorunun kaynağına yaklaştım. Firefox'ta görünüm sorunlu çıkıyor. Bu firefox'tan mı kaynaklanıyor sizce? Bu sorun için bir çözüm varmıdır? Şimdi baktım explorer'da da sorunlu görünüyor. Ne biçim iştir anlamadım birinin gösterdiğini diğerleri gösteremiyor.

Ayrıca en boy oranı nedeniyle aşağıdaki gibi görünüyor ama bendeki resimi tekrar boyutlandırarak sorunu aşmayı düşünüyorum. Sizce sayfada sorun çıkarır mı?
Sayfa aşağı doğru fazla inen anasayfadaki resimin gösterimi ile az ürün olan sayfalardaki gösterim açısından?

resima.jpg

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Ben diğer tarayıcılarda kontrol etmemiştim. Resim dosyasının boyutunu büyütmen gerekecek.

background-size komusu CSS3 ile birlikte geliyor. Buda IE de düzgün çalışmıyor.

trial

OpenCart-TR
Web sitesi
www.donanimmerkezi.com

Sorunu kısmen çözdüm. Resim boyutunu 1600x1200 yapıp
"background-attachment: fixed;" satırını ekledim. Şuan tüm taratıcılarda sorunsuz çalışıyor.

lambert42

OpenCart-TR
gradient arkaplan

sitenin backgrounduna beyazdan maviye gradient arkaplan koymak istiyorum ama bununla ilgili nasıl bir kod yazmam gerekir, yardımcı olabilecek bir arkadaş varmıdır acaba...

knngys

OpenCart-TR
Arkaplan Değiştirme Hakkında

Merhaba arkadaşlar, arkaplan hakkında daha önce açılan konuları inceledim fakat tam olarak aradığımı bulamadım.

Yapmak istediğim tam olarak aşağıdaki 1.resimdeki gibidir.
Ancak ben normal yollarla arkplana resim koyduğumda yada tek renk olarak değiştirdiğimde aşağıdaki resim 2'deki olmaktadır.

Kısacası arkaplana konulan resmin ya da rengin, tabloların arasından görünmesini istemiyorum 1.resimdeki gibi olmasını istiyorum?

Şimdiden teşekkürler...

Olmasını istediğim: http://i1009.hizliresim.com/2010/9/24/650.png
ben yaptığımda bu şekilde oluyor malesef: http://i1009.hizliresim.com/2010/9/24/652.png

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Arkaplana resimin nasıl eklendiği ilk mesajda anlatılmıştır. Sizin resminiz boyutuna göre bu kodlarda oynama yaparak düzenlemelisiniz. Basit CSS kodları webmaster bölümünde vardır. Daha fazlası için google de arama yapabilirsiniz.

[uyari]Varolan konu sorununuzu çözmüyorsa sorularınıza yine o konudan devam ediniz. Tekrar yeni konu açamayınız. Site kurallarını dikkatli okuyunuz.[/uyari]

knngys

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
Arkaplana resimin nasıl eklendiği ilk mesajda anlatılmıştır. Sizin resminiz boyutuna göre bu kodlarda oynama yaparak düzenlemelisiniz. Basit CSS kodları webmaster bölümünde vardır. Daha fazlası için google de arama yapabilirsiniz.

[uyari]Varolan konu sorununuzu çözmüyorsa sorularınıza yine o konudan devam ediniz. Tekrar yeni konu açamayınız. Site kurallarını dikkatli okuyunuz.[/uyari]

Ekrem kardeşim öncelikle bilgilendirdiğin için teşekkür ederim, yalnız sorduğum soruya yanıt alamamışım malesef. Google'da hangi kelimelerle ne şekilde bir arama yapacağımı bilmediğim için ve hangi CSS kodlarını kullanmam gerektiği hakkında bir bilgim olmadığı için konu açma gereksinimi duydum.

Örnek resimdeki hale nasıl getirebileceğim hakkında bir cevap beklerdim yüzeyselde olsa, dediğim gibi en azından CSS kodları demişsiniz ama goole da "şu şekiilde arat" tarzı bir öneri bile işimi fazlasıyla görebilirdi.

Neyse bi şekilde yapmaya çalışacağız artık, teşekkürler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Sadece googleye bak demedim webmaster bölümünde bu istesiğinizi yapabilmeniz için en basit css kodları ve ne işe yaradıkları ile ilgili bir yazı mevcut. CSS kodları ile ilgili daha fazla bilgi için google bak dedim.
http://forum.opencart-tr.com/thread-1241.html

knngys

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
Sadece googleye bak demedim webmaster bölümünde bu istesiğinizi yapabilmeniz için en basit css kodları ve ne işe yaradıkları ile ilgili bir yazı mevcut. CSS kodları ile ilgili daha fazla bilgi için google bak dedim.

Okey dostum teşekkür ederim.

hmdnl

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar, arkaplan hakkında daha önce açılan konuları inceledim fakat tam olarak aradığımı bulamadım.

Yapmak istediğim tam olarak aşağıdaki 1.resimdeki gibidir.
Ancak ben normal yollarla arkplana resim koyduğumda yada tek renk olarak değiştirdiğimde aşağıdaki resim 2'deki olmaktadır.

Kısacası arkaplana konulan resmin ya da rengin, tabloların arasından görünmesini istemiyorum 1.resimdeki gibi olmasını istiyorum?

Şimdiden teşekkürler...

Olmasını istediğim: http://i1009.hizliresim.com/2010/9/24/650.png
ben yaptığımda bu şekilde oluyor malesef: http://i1009.hizliresim.com/2010/9/24/652.png

Dostum Ben Seni Anlıyorum Değiştirmen Gereken Yer Css içersinde Altta Benim Kodlarım var Arka Plan Rengi Beyaz Yani #FFF Sen Kendine GÖre Düzenlemeyi Yaparsın Artık

Kod:
#container {
    width: 970px;
    margin-left: auto;
    margin-right: auto;
    text-align: left;
    background-color: #FFF;
    padding: 5px;
}

aNiL

OpenCart-TR
ben dediklerinizi yaptım fakat default tema için söyledikleriniz oldu diğer tema için olmadı. Söylediklerinizi diğer tema içinde aynı şekilde uyguladım fakat olmuyo

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Doğru uyguladığınıza emin olun. Yukarıda anlatılanlar opencart temalarını bir kenara bırakın aklınıza ne kadar yazılım geliyorsa hepsinin arka planı değiştirilebilmektedir. HTML, Wordpress, joomla, Phpbb, Mybb, SMF ..... vb

lidanya

OpenCart-TR
arkadaslar bende hiçbir şelikde değişim olmuyor

praxumit

OpenCart-TR
Arkadaslar bi yardimim olsun istedim hic ugrasmadan aşağıda verdiğim kodlar "IE" de dahil Ortaliyor Tek resim olarak geçiyor

"body {
margin: 0px;
padding: 0px;
text-align: center;"

Alttina Asagidaki kodlari eklendiginde

PHP:
background: url('../image/background.jpg') no-repeat;
background-size: 100%;
-moz-background-size:100%;
-o-background-size:100%;
-webkit-background-size:100%;
background-repeat: no-repeat;
background-position: center center;

limanerg

OpenCart-TR
bende bir görsel var ama büyük boyutta değil
onu bir sayfaya nasıl kaplattırabilirim?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Burada ayrıntılı olarak css kodları verilmiştir.

nuclear

OpenCart-TR
Hocam bu arkaplan resmini TIKLANABİLİR yapabilirmiyiz? Böyle bir imkan varmı?