Aras-Yurtiçi-Ups-Surat Kargo Desi İle Kargo Hesaplama Modülü - OC 1.5.1.3

kocaman1321

OpenCart-TR
adsl77' Alıntı:
emeğinize bileğinize sağlık kafa patlatıp bişeyler yapıyorsunuz ancak bence boş bişeyle vakit öldürüyorsunuz. km, desi, sigorta, mobil teslimat,telefon ihbarlı, adrese teslim v.s bu kargoların binlerce kombinasyonu var. hangi birinin verilerini sisteme giripte kargo ücreti hesaplatacaksınız.hadi binbir zorlukla girdiniz diyelim müşterinin girdiği adresle entegreli çalışacakmı otomatik hesaplayacakmı kaldıki otomatik hesaplamayla kargo firmalarının tahsilatları hayatta uymaz çok sıkıntıya düşersiniz başınız çok ağrır. büyük firmalar hepsiburada kitapyurdu idefixe v.s bile bunun altından kalkamadıkları için sabit kargo ücret alıyorlar. bence bu enerjiyi başka şey için harcasanız daha iyi olur.
kolay gelsin...

Kargo firmaların bir çoğu türkiye içerisinde sabit ücret alıyor.(e-ticaret siteleri için bu şekil anlaşmak daha uygun)
Desi veya ağırlığa göre anlaşıyorsun.Yani km filan girmiyor içeri;
istanbul'da aynı,hakkaride aynı fiyattır.

ots2010

OpenCart-TR
kocaman1321' Alıntı:
Tebrikler Güzel çalışma.En önemlisi beni çok aydınlattın opencatta olan gizli bir kapıyıdaha açmış oldun.Çok teşekkür ederim.
İnsanoğlu herşeyde kusur ara :)

desileri karşılaştırıken ağırlıkla çarpmışsın.Bana gereksiz gibi geldi.
Ağırlık eklemden kaldırmak için;
catolog/model/shipping/mng.php
satır:32-34
if ($desi < 1){$cost = $rate1*$this->cart->getWeight();}
if (($desi >= 1)&&($desi<=3)){$cost = $rate2*$this->cart->getWeight();}
if ($desi > 3){$cost = $rate3*$this->cart->getWeight();}

Burayla değiştirmek yetiyor.
if ($desi < 1){$cost = $rate1;}
if (($desi >= 1)&&($desi<=3)){$cost = $rate2;}
if ($desi > 3){$cost = $rate3;}

ots2010 paylaşımın benim için gerçekten çok değerli.Paylaşımından ötürüdür.
Bende ufak bir paylaşımda bulundum.
[MOD]yorum adını üye adı yapmak

Doğru ya ben neden ağırlıkla çarpmışım:D

Aslına baklarsanız diğer türk eticaret sitelerinde nasıl bir kargolama yöntemi yazılmışsa onları inceleyip o şekilde bir kargo modülü yazsak ve artık kargo modülleriyle uğraşmasak:D. Opencart severlere de bir hizmet yapmış olsak hiç fena olmaz. Ben seve seve yazarım.

kocaman1321

OpenCart-TR
ots2010' Alıntı:
Aslına baklarsanız diğer türk eticaret sitelerinde nasıl bir kargolama yöntemi yazılmışsa onları inceleyip o şekilde bir kargo modülü yazsak ve artık kargo modülleriyle uğraşmasak:D. Opencart severlere de bir hizmet yapmış olsak hiç fena olmaz. Ben seve seve yazarım.
Elimden geldigince yardımcı olurum.

bogace

OpenCart-TR
ots2010' Alıntı:
Bu konuda bir fikri olan yok mu?

Hocam senin kodları yurtiçi kargo anlaşmasına göre özelleştirdim, isteyen kopyalayıp uyarlayabilir herhalde... dosya ekte...

Bebekbayi ile çalışacağımız için, buradaki yurtiçi kargo desi aralıklarına göre hesaplamayı değiştirdim, bunun çalışması için önceki mesajlardaki "core.php" de bahsedilen fonksiyonu eklemek gereklidir.

"
system/library/cart.php dosyasını açın
ŞU KODU BULUN:
public function getWeight() {
$weight = 0;

foreach ($this->getProducts() as $product) {
if ($product['shipping']) {
$weight += $this->weight->convert($product['weight'], $product['weight_class_id'], $this->config->get('config_weight_class_id'));
}
}

return $weight;
}

HEMEN ALTINA AŞAĞIDAKİ KODU EKLEYİN:

public function getDesi() {
$desi = 0;

foreach ($this->getProducts() as $product) {
if ($product['shipping']) {

$desi += ($product['length']*$product['width']*$product['height'])/3000;
}
}

return $desi;
}
"

Ekli dosyalar

• tr_kargo.zip
    6.7 KB · Görüntüleme: 75

devopen

OpenCart-TR
Geliştirilen modüller genellikle amatör ve genele hitap edecek şekilde hazırlanmıyor. Bir kargo modülü nasıl olmalı sorusuna cevap aranmalı. Ülkemizde kargo firmalarının çalışma mantığı aynı dolayısıyla hepsi için ayrı modül şeklinde kodlar yazmak kullanışsız oluyor.

Bir kargo modülü nasıl olmalı ?

- Kargo firmaları sisteme tanım olarak eklenmeli
- Yani kargo firmaları ve ayarları veritabanında tutulmalı. Ekleme,silme ve düzenleme yapılabilmeli
- Firma tanımlarında en önemli ayar desi ayarıdır. Tüm firmalar size hangi mesafe için hangi desi aralıklarında ne kadar ücret alacağını liste olarak veriyor. İşte bu liste dinamik olarak ayarlanabilmelidir.
- Yine bu tanımlarda sabit kargo fiyatı ve kapıda ödeme ücreti tanımlanabilir.
- Desi ayarı demişken ürün özelliklerinde desi değeri olmalıdır. Yok ise kolayca eklenebilir. Orası ayrı konudur.
- Kargo firmalarını tanımladık, ayarlarını yaptık ve bunu nasıl hesaplamaya dahil edicez diyorsanız. Kullandığınız kargo modülünde değişiklik yapmanız veya yeni bir kargo methodu yazmanız gerekebilir.
- Yani işlem sadece kargo firmalarının tanım ve ayarlarını eklemek ile bitmiyor. Genel olarak biraz kapsamlı bir iş. Ama bu yapıyı sisteminize oturtursanız artık kargo hesaplama ile ilgili bir sıkıntınız kalmaz.

Ben kendi yaptığım sistemi genel olarak izah ettim. Opencart sisteminde kargo firmalarını modül olarak eklemek kullanıcıların sitelerine ekleme hususunda kolaylık sağlıyor. Nasıl yaparsanız yapın ama desi değeri mesafeye göre dinamik olarak ayarlanabilir olmalıdır. Yani burda bahsi geçen modüldeki gibi 3 adet değere indirgenirse kargo fiyatında sorun yaşarsınız.

Kolay gelsin...

ismailua

OpenCart-TR
Böyle bir modül yaptım fakat satışa çıkarmadım ihtiyacı olan arkadaşlar için satabilirim. Pm den ulaşabilirsiniz.
Mesafeli kargolar
Sürat, Yurtiçi ve Mng dir.
Detayları görüşürüz.

trk2012

OpenCart-TR
Merhabalar,

PM atamadığım için buradan demo isteğinde bulunacağım. bir link verirseniz yada resimler ile gösterirseniz ilgilene bilirim

Turkdown

OpenCart-TR
Merhaba,

Kendi hazırlamış olduğumuz ve uzun süredir kullandığımız Kargo hesaplama Modülünü Satışa sunuyorum.

Eklenti biçimindedir Kargo bölümünden kurulmalı ve ayarlamalıdır.

Modülün Fiyatı: 75 TL'dir
Ödeme Yolları: Yapı kredi, Tuttur.com

İndirim vs söz konusu değildir.

Aras, Yurtiçi, Ups ve Ptt Kargo modülleri hazırdır.
Dilediğiniz Kargo firmasına göre düzenleme yapılabilmektedir.

Ürüne belirttiğiniz boyutlara göre fiyatlandırma yapmaktadır.

İletişim: PM ATINIZ. 0535 558 32 52

Screenler:

www.dinledinle.com/aras1.jpg
www.dinledinle.com/aras2.jpg
www.dinledinle.com/aras3.jpg

trk2012

OpenCart-TR
Peki kargo firması ürünün desisi ile ağırlığını karşılaştırırlar hangisi daha pahalıya gidiyor ise ondan hesaplarlar. senin bu yaptığın modülde bu özellik mevcut mu?

metaldaze35

OpenCart-TR
trk2012' Alıntı:
Peki kargo firması ürünün desisi ile ağırlığını karşılaştırırlar hangisi daha pahalıya gidiyor ise ondan hesaplarlar. senin bu yaptığın modülde bu özellik mevcut mu?

Evet bizde mng ile anlaştık ve bu detayın altını çizdiler. Hangisi ağır basıyorsa onun üzerinde ücretlendiriyorlar. Eğer hazırlanan modülde bu özellikte varsa almayı düşünüyorum.