Arama Bölümüyle İlgili

uumut

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar

open cart 1.3.4 sürümünde arama bölümünde ÜRÜN KODU ile arama yaptırdığımda olmuyor.. bu konuyla bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirlermi.. nasıl ürün koduyla arama yaptırabiliriz..

Şimdiden Teşekkürler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bahsettiğiniz arama şekli hiçbir versiyonda mevcut değil. Zaten müşteri aradığı ürünü ürün kodu ile aramaz ismini ya da bir açıklama yazarak arama yapar. Ürün kodu ile admin panelinden arama yapabilirsiniz.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Arama kutucuğuna ürün kodu yazıldığında aramalarda görünmesini şu şekilde sağlayabilirsiniz.. 1.3.4'te sorunsuz çalışıyor.. Diğer versiyonları deneyiniz..
catalog/model/catalog/product.php aç..

Bul..
Kod:
$sql .= " AND pd.name LIKE '%" . $this->db->escape($keyword) . "%'";

Değiştir..
Kod:
$sql .= " AND (pd.name LIKE '%" . $this->db->escape($keyword) . "%' OR p.model LIKE '%" . $this->db->escape($keyword) . "%')";

Bul..
Kod:
$sql .= " AND pd.name LIKE '%" . $this->db->escape($keyword) . "%'";

Değiştir..
Kod:
$sql .= " AND (pd.name LIKE '%" . $this->db->escape($keyword) . "%' OR p.model LIKE '%" . $this->db->escape($keyword) . "%')";

uumut

OpenCart-TR
Teşekkürler mirac tam istdiğim gibi oldu.. Ellerine sağlık tekrardan...

Sweetling

OpenCart-TR
Mirac bende arama bölümüyle ilgili bi değişiklik yapmak istiyorum ama uğraştım beceremedim :)
www.manolyafilm.com sitemde üstteki arama bölümüne sadece film adı (ürün adı) şeklinde arama yapılabiliyor, ama
http://www.manolyafilm.com/index.php?route=product/search&keyword=renee&category_id=0
bu sayfadaki "ürün açıklamalarındada ara" kutucuğu işaretliyken, aranılan tüm sonuçlar çıkıyor, yani oyuncu yazılırsa oyuncunun filmleri, veya korku gerilim komedi falan yazılınca o tarz filmler çıkıyor

anasayfadaki arama kutucuğunun arama kodlarını değiştirip ordan yapılan her aramayı ürün açıklamalarındada aratabilirmiyiz :)

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Ürün açıklamasında aratmayı başaramadım bende:) ama ürün kodlarında sorunsuz arama yapılabiliyor.. product.tpl den ürün kodunu kaldırıp ürün eklerken oraya anahtar kelimeler eklemeyi düşünüyorum.. başarabilirsem paylaşıcam.. 1.4.6 için test edilmiş bi arama dosyası var elimde multihopların hepsinde çalışır diye düşünüyorum.. denemek isterseniz paylaştım.. belki sonuca benden önce ulaşırsınız:)

Ekteki dosyayı catalog/model/catalog/product.php dosyasıyla değiştirin..

Ekli dosyalar

• Ürün_kodu_ile_arama.zip
    2.8 KB · Görüntüleme: 19

Sweetling

OpenCart-TR
bazı şeyler denedim ama tutturamadım :)
şimdi arama yapılınca üstteki adrese baktım
index.php?route=product/search&keyword=deneme&category_id=0
şeklinde arıyor
ürün açıklamalarında ara deyince
index.php?route=product/search&keyword=deneme&category_id=0&description=1
şeklinde linkin sonuna "&description=1" ekliyor bende onu "header.tpl"de alttaki kodların her tarafına yapıştırdım ettim bişiler yaptım beceremedim
sen daha iyi biliyosun, belki aralara bi yerlere şu "&description=1" kodunu sıkıştırırsak detaylı aratmayı başabiliriz :)

Kod:
<?php if ($keyword) { ?>
            <input type="text" value="<?php echo $keyword; ?>" id="filter_keyword" />
            <?php } else { ?>
            <input type="text" value="<?php echo $text_keyword; ?>" id="filter_keyword" onclick="this.value = '';" onkeydown="this.style.color = '#000000'" style="color: #999;" />
            <?php } ?>
            <select id="filter_category_id">
              <option value="0"><?php echo $text_category; ?></option>
              <?php foreach ($categories as $category) { ?>
              <?php if ($category['category_id'] == $category_id) { ?>
              <option value="<?php echo $category['category_id']; ?>" selected="selected"><?php echo $category['name']; ?></option>
              <?php } else { ?>
              <option value="<?php echo $category['category_id']; ?>"><?php echo $category['name']; ?></option>
              <?php } ?>
              <?php } ?>
            </select>

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
web sitemizin ana sayfasında ürün araması yapıldığında sorunsuz arama yapıyor fakat ana sayfa dışındaki herhangi bir bölümündeyken aynı kelimeyi aratınca ürünleri bulamıyor. Sorun ne olabilir. Teşekkürler..