Anında Teslimat

heroberk70

OpenCart-TR
satın ala basıldığı anda anında teslimat yapılsın.esn kodu alıcıya verilsin istiyorum.nasıl yapabilirim?

djbadboys38

OpenCart-TR
Bunu bende arıyorum. Lütfen bilgisi olan paylaşsın. Yada bir yol göstersin. Şimdiden Teşekkürler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
djbadboys38 bunu sana özel mesajda da açıkladım. Siparşinizi onaylarken açıklama kısmına gerekli bilgileri girin ve siparişi güncelleyin. Girdiğiniz bilgiler müşteriye ulaşacaktır.

Anında teslimat diyorsunuz Ama müşteri Satın ala bastı. Sizin deyiminizle müşteriye satmak istediğiniz ürün anında ulaştı. Müşteri ödeme yapmadığı taktirde ne olacak peki. Kredi kartı ödemelerinde bile sipariş kontrol edilmeden müşteriye teslim edilmez. Önce siparişler kontrol edilir. Sonra onaylanıp ürün müşteriye teslim edilir.

djbadboys38

OpenCart-TR
Müşteri önce bize ödeme bildirimi yapacak. Biz onayladığımızda müşterinin durumuna mesaj atacağız. En mantıklısı bu.

huseyin44

OpenCart-TR
Ödeme ve Kargo metodlarını nasıl iptal edebiliriz,yani müşteri ürünleri sepete attıktan sonra alış verişi tamamla diyince kargo metodu kutucugu olmasın ,sonrasındada odeme metodu kutucugu olmasın (Ücretsiz Kargo ve Teslimatta ödeme) bu iki secenek olmasın

huseyin44

OpenCart-TR
Teşekurler Mirac belirttiğin adresten gerekli kodları kullanarak sorunu cözdüm,kargo ve ödeme metodları tamamen kalktı direk siparişi sonlandırma bölümüne gidebiliyorum.

heroberk70

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
djbadboys38 bunu sana özel mesajda da açıkladım. Siparşinizi onaylarken açıklama kısmına gerekli bilgileri girin ve siparişi güncelleyin. Girdiğiniz bilgiler müşteriye ulaşacaktır.

Anında teslimat diyorsunuz Ama müşteri Satın ala bastı. Sizin deyiminizle müşteriye satmak istediğiniz ürün anında ulaştı. Müşteri ödeme yapmadığı taktirde ne olacak peki. Kredi kartı ödemelerinde bile sipariş kontrol edilmeden müşteriye teslim edilmez. Önce siparişler kontrol edilir. Sonra onaylanıp ürün müşteriye teslim edilir.

haklısın ben sanki hesaba bakiye yükleyebiliyormuşuz gibi düşündüm gereksiz ve mantıksız olmuş isteğim :)

trial

OpenCart-TR
Web sitesi
www.donanimmerkezi.com
Kayıtlı kullanıcılarda Kargo ve Ödeme metodlarını tamamen kaldırmak için aşağıdaki kod'u uygulayabilirsiniz. Siparişi tamamla dediğinizde doğrudan onaylama penceresi çıkıyor.
Kargo ve ödeme metodu sonradan müşteri isterse aynı pencereden değiştirebilir ama diğer tüm alternatifleri kaldırırsanız değiştirilme olayınıda kapatabiliyorsunuz.

Mirac arkadaşımızın 6. mesajda verdiği link açılmıyor. Google'dan araştırdım ve bunu buldum. Sanırım anlatılan aynı. Kullanmak isteyen olabilir diye buraya yazıyorum.

1. Aç : catalog/controller/checkout/shipping.php

2. Bul :
PHP:
 $this->session->data['shipping_methods'] = $quote_data;

3. Ekle :
PHP:
		//Q: Autochoose shipping if using only one and it's single rate
			if (count($quote_data) == 1) {
			   $values = array_values($quote_data);
			   if (count($values[0]['quote']) == 1) {
			      $keys = array_keys($values[0]['quote']);
			      $method = $values[0]['quote'][$keys[0]];
			      $this->session->data['shipping_method'] = $method;
			      $this->session->data['comment'] = '';
			      $this->redirect(HTTPS_SERVER . 'index.php?route=checkout/payment');
			   }
			}//

Not : If you bypass both shipping and payment, you won't be able to enter comments and in 1.4.8 you won't be able to enter a coupon since the coupon is on the payment page. So you may not want to complete steps 5 & 6 of this one.

4. Aç : catalog/controller/checkout/payment.php

5. Bul :
PHP:
$this->session->data['payment_methods'] = $method_data;

6. Ekle :

PHP:
// If there is only one payment option, set it to session and go to confirm
		if (count($method_data) == 1) {
		   $keys = array_keys($method_data);
		   $values = array_values($method_data);
		   $method = $values[0];
		   $this->session->data['payment_method'] = $method;
		   $this->session->data['comment'] = '';
		   $this->redirect(HTTPS_SERVER . 'index.php?route=checkout/confirm');
		}

trial

OpenCart-TR
Web sitesi
www.donanimmerkezi.com
Arkadaşlar bunu yaptım ama bir eksik ile karşılaştım. Ürün eklenip kasaya git butonuna basıldığında eğer ilk kez login olunmuşsa adres seçim ekranı çıkıyor. eğer login olunmuş ve adres seçilmiş ise sonraki alış verişlerde adres seçim çıkmıyor. Yani login olduktan sonra ilk alışverişte adres seçilesi gerekiyor. Bunu kaldırabilir miyiz?
İlk login olunduğunda da ades sormasın istiyorum. Doğrudan onay penceresi çıksın. Bunu nasıl yapabilirim?

djbadboys38

OpenCart-TR
Ben bu modülü bu siteyi yapanların gözü kapalı yapacağını düşünüyorum. Hertürlü destek var ve eksiksiz :)
hadi beyler bence bir webmaster için çocuk oyuncağıdır.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
E-ticaret sisteminden bahsediyoruz arkadaşlar.. Online satış sistemini dediğiniz gibi her türlü isteğe göre uyarlanması mantıksız.. Konuda anlatılan çözümde direk müşteri onay sayfasına yönleniyor.. Müşteriniz sadece onayla butonuna tıklaması kalıyor bundan sonra..

insirah

OpenCart-TR
Kodları uyguladım ama çalışmadı. Versiyon 1.5.1.3 için arıyorum.

Ürün Kategori içerisindeki listeleme aşağıdaki resimde olan sayfa gibi olması için nasıl düzenlemeler yapmam gerekir.

5014.png

Resimdeki gibi bi düzenleme yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

haqanozcan

OpenCart-TR
1.5.4 versiyonda bu olayı nasıl yapmamızla ilgili döküman mevcutmudur ?

goldnur

OpenCart-TR
Merhaba.
Arkadaşlar kendi yazdığım ve geliştirmeye devam ettiğim sepete eklemeden ürün sayfasından direk sipariş verip opencart ın dışına çıkmadan müşterilerinizin sipariş verebilecegi bir modül hazırladım.
incelemek isterseniz kurmuş olduğum bir site aşagığa
http://www.araciyok.com/anahtarlik-kamera
burda dikkat ederseniz ürün açıklamasının altında
Adınız soyadınız , cep telefonu , adres ve istediği adet bölümü var.
müşteri ürün sayfasındayken bu bölümleri doldurup hızlı sipariş verebilmektedir.
Sipariş maili sizin admin bölümünde ayarladığınız e-posta adresinize düşmektedir.
ilgilenen ler benimle iletişime geçebilir.