Alışverişleri Misafir Alışverişe Yönlendirmek İstiyorum

KraL6001

OpenCart-TR
S.a, Arkadaşlar sitede üyeliği kaldırdım ve misafir alışverişi bıraktım. Yalnız "Alışveriş Sepeti" bölümündeki "kasaya git" denilen yeri nasıl "guest_step1" yönlendirebiliriz?

Birde yine "Alışveriş sepeti" bölümündeki "Sepetim" tıkladıktan sonra çıkan ekranda "Alışverişi Tamamla" tıklayınca çıkan yeri yine nasıl "guest_step1" oalrak değiştirebiliriz. İşin özü direk sipariş formunun ilk adımının gelmesini istiyorum her ikisinde de...

Lütfen yardım edermisiniz ? :(

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: Direk Sipariş Verme

Forumda konu açarken konu başlığı kısmıda karşınıza çıkan bölümler forumda var olan konulardır aynı konu başlığı ile konu açmak ya dikkatsizliktir bilerek yapıldıysa saçmalıktır.. Lütfen biraz daha dikkat edin..

Bu konu hakkında alttaki konuyu inceleyin..

http://forum.opencart-tr.com/thread-666.html

KraL6001

OpenCart-TR
RE: Direk Sipariş Verme

valla şef ilk kez forum kullanmıyorum. Arama yaparak zaten bir çok işi hallettim siteden, ama bu konuda biri konu açmış cvp bile veren olmamış. Birde verdiğin linkteki mevzuyla benim istediğim farklı, neyse madem bu şekilde bir cvp geldi, bir şekilde başımızın çaresine bakarız ;) Yinede uyarı için tşkler...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
[uyari]Yanlış anlaşılmamak için konu başlığınızı açarken istediğiniz konuya uygun olarak yazınız.[/uyari]

Kasaya git linklerinin bulunduğu dosyalarda misafir alışveriş linkleri ile değiştiriniz index.php?route=checkout/guest_step_1

Ama zaten misafir alışverişi aktif ettiğiniz de sepette ürün varsa karşınıza iki seçenek çıkacaktır. üyelik ve misafir alışveriş seçenekleri üyelik kısmını kaldırınız. Alışverişi tamamla dediğinde karşısına sadece bu seçenek çıkar.

KraL6001

OpenCart-TR
adminim uyarı için tşkler. Doğrudur başlığı denk getirememiş olabilirm :) Kusuruma bakmayın. Ama hallettim çok şükür konuyu. Tşkler.

roi-intrépide

OpenCart-TR
Siparis formu kismi tamamdir bende yapabildim..
Daha once acilan konuyu ve verilen linkleri inceledim fakat hala nasil yapilacagini anlamadim. :)
www.kartvizitservisi.com sitesindeki gibi hizli siparis icin popup formu nasil cekebiliriz? FancyBox ile yapilabilecegi soylenmis fakat sanirim o sekilde yapilmiyor, daha dogrusu cok fazla bilgi sahibi degilim ancak deneme yanilma ve ufak bilgilerim sayesinde ogrenmeye calisiyorum oc sistemini..
Yardimci olabilirseniz memnun olurum.

euro1453

OpenCart-TR
Merhaba,
1.5.1.3.1 sürümünü kullanıyorum..

Kasaya Git' e tıklandığında açılan sayfada Ödeme Seçenekleri başlığı altında, müşteriye 2 seçenek sunuluyor :

Yeni Müşteriyim / Kayıtlı Müşteriyim

Yeni Müşteri Ödeme Seçenekleri olarak ise :

Hesap Oluştur
Misafir Alışverişi , seçenekleri var...

Yeni müşteri ödeme seçenekleri olarak sunulan " hesap oluştur " ve " misafir alışverişi " seçeneklerinin her ikisi ile de işlem tamamlamak mümkün değil..

Zira, Ülke seçiminin yapıldığı açılır kutu çalıştığı halde Şehir/Eyalet seçiminin yapıldığı açılır kutu çalışmıyor ( açılmıyor )..

Müşteri, seçilmesi zorunlu bir alan olan Şehir/Eyalet alanında seçim yapamadığı için, işlemine devam edemiyor ve orada kalıyor..

Ne misafir olarak devam edebiliyor, ne de üye olabiliyor..

Bu sorunu nasıl çözeriz?

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim..