Ajax Arama Modülü

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
halit' Alıntı:
www.bitiklakapinda.com bu sitede js hatası veriyor acaba sorun nerden kaynaklanıyordur ?

Web sayfası hata ayrıntıları

Kullanıcı Aracısı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; InfoPath.2; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 3.0.04506.30; .NET4.0C; .NET4.0E)
Tarih damgası: Tue, 26 Apr 2011 13:13:23 UTC

Satır: 81
Karakter: 1
Kod: 0
URI: http://www.bitiklakapinda.com/catalog/view/javascript/livesearch.js

JS dosyasının içeriğini bununla değiştirip denermisin
Kod:
//<![CDATA[

function doLiveSearch( keywords ) {
	$('#search_results').remove();

if( keywords == '' || keywords.length < 3 ) {
		return false;
	}

$.ajax({url: 'index.php?route=product/search/ajax&keyword=' + keywords, dataType: 'json', success: function(result) {
		if( result.length > 0 ) {
			var eList = document.createElement('ul');
			eList.id = 'search_results';
			var eListElem;
			var eLink;
			for( var i in result ) {
				eListElem = document.createElement('li');
				eLink = document.createElement('a');
				eLink.appendChild(document.createTextNode(result[i].name));
				eLink.href = result[i].href; //'index.php?route=product/product&product_id=' + result[i].product_id;
				eListElem.appendChild(eLink);
				eList.appendChild(eListElem);
			}
			$('#search').append(eList);
		}
	}});

return true;
}
$(document).ready(function(){
	$('#filter_keyword').keyup(function(){
		doLiveSearch(this.value);
	}).focus(function(){
		doLiveSearch(this.value);
	}).blur(function(){
		window.setTimeout("$('#search_results').remove()", 1500);
	});
});
//]]>

Loopus066

OpenCart-TR
sayın mirac kardeşim arama sadece ürün ismini buluyor markaları nasıl ekleyeceğiz yardımcı olurmusun lütfen
hadi be bir cevap ver lütfen

carismalife

OpenCart-TR
Hocam öncelikle ellerine sağlık. Ben dediğin bütün işlemleri eksiksiz olarak 4 kere denedim fakat ajax search olmadığı gibi alttaki hatayı alıyorum. İlgilenirsen çok sevinirim

Fatal error: Cannot redeclare ControllerProductSearch::ajax() in /var/www/vhosts/otoklimagazi.com/httpdocs/catalog/controller/product/search.php on line 330

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com
arkadaşlar default temaya bunu uyguladım aranılacak kelime yazıldığında istenilen herşeyi listeliyor fakat herhangi birini seçtiğimde

index.php?route=product/product&product_id=undefined

adres çubuğunda bu yazıyor ve ürün bulunamadı diyor. bu problemi firefox ve crome'de yapıyor explorerle ilgili problem yok.yapılacak bişi varmı ? :S

vlknn

OpenCart-TR
öz_ak kardeşim bende geçmişte buna benzer bir sorun yaşamıştım.
livesearc kullanarak yaptığım aramalarda SEO linkini çalıştırmayı denediğimde alıyordum bu hatayı.
Sendekide buna benzer bir durum olsagerek.
Çözemediğim için fazlada ilerletemedim, şuan sitede SEO çalışmasına rağmen, livesearch aramalarından gelen linklere tıklandığında seo yokmuş gibi http://www.siteadresi.com/index.php?route=product/product&product_id=856
şeklinde çıkartıyor.

Emir Av

OpenCart-TR
Web sitesi
www.rtc.web.tr
Arkadaşlar sidebar search modülünde çalıştırabilen var mı?

Kodu normalde de çalıştıramamıştım zaten (default temada çalışmıyordu).

İlk mesajda belirtilen kodu, catalog/controller/module/sidebarsearch.php'nin en altından 2 öncesine (search.php'de yapılması istenen şekilde) ekledim.

Fakat çalışmamaya devam ediyor...

esataltunkaya

OpenCart-TR
opencartta büyük küçük harfte arama yaparken galiba opencart bu ikisini farklı algılıyor sanırım? özellikle türkçeye has olan karakterlerin büyük ve küçük olanlarını farklı algılıyor. dolayısı ile arama sonuçlarında göstermiyor. bu sorunu nasıl çözebilirim yardımınız için teşekkür ederim.

Ayrıca, opencart aramalarda "veya" komutu uyguluyor sanırım. yani demek istediğim; iki kelime arama yapıldığında ikisini de tek tek inceleyip herhangi birisi olan ürünleri bile listeliyor. benim istediğim ise 've' komutu ile çalışması. yani iki kelimeli bi arama yapıldığında ikisini de barındıran ürün isimlerini listelesin istiyorum.

bu iki konuda yardımcı olabilecek var mı. şimdiden sağolun. sitem:alisveris.tunakozmetik.com

esataltunkaya

OpenCart-TR
arama sonuçları ortalanmış olarak gözüküyor. sola yaslanmış olması için ne yapmam gerekiyor. livesearch.css dosyasında birşey bulamadım.