Ağırlık Birimleri Gram ve Ölçüler Hakkında

karax

OpenCart-TR
eklenen ürünlerde ağırlık birimi olarak gram kullanıyorum ve eklediğim ürünlerin kaç gram oldugu yazmıyor. bazı urulerede ölçü girmek istiyorum ama onlarda da ölçüler görünmüyo.

yardımcı olursanız sevinirim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Re: gram ve ölçüler hakkında

Ürün eklerken yazılanlar ürün sayfasında gözükmüyor. O kısmı bende tam olarak çözemedim ama sanırım kargo seçeneklerinden ağırlık kargo metodu ile ilişkili

karax

OpenCart-TR

teşekkürler ama herkeste aynı problem var değilmi sadece ikimizde değil yapan varmıdır onu merak ediyorum.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Ortada bir problem yok ki oraya yazılanlar ürün sayfasında görünsün diye yapılmadığı için ürün sayfasında gözükmüyor. ağırlık kargo metodu ile ilişkilendirilmiş sadece diye düşünüyorum. Gözükmüyor derken bunu kastetmiştim. Belki ileri sürümlerde ürün sayfasına da eklenir.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: gram ve ölçüler hakkında

Ağırlık eklemek için alttaki değişiklikleri yapınız..

catalog/controller/product/product.php dosyasını açın..

Kodu bul
Kod:
$this->data['model'] = $product_info['model'];

Üstüne ekle
Kod:
$this->data['weight'] = $product_info['weight'];

view/theme/default/template/product/product.tpl dosyasını açın..

Kodu Bul
Kod:
<tr>
  <td><b><?php echo $text_model; ?></b></td>
  <td><?php echo $model; ?></td>
</tr>

Altına Ekle
Kod:
<tr>
  <td><b>Ağırlık:</b></td>
  <td><?php echo $weight; ?></td>
</tr>

tolga35

OpenCart-TR

eka7a' Alıntı:
Ortada bir problem yok ki oraya yazılanlar ürün sayfasında görünsün diye yapılmadığı için ürün sayfasında gözükmüyor. ağırlık kargo metodu ile ilişkilendirilmiş sadece diye düşünüyorum. Gözükmüyor derken bunu kastetmiştim. Belki ileri sürümlerde ürün sayfasına da eklenir.

Evet ağırlık kargo metoduyla ilgili
kargo seçeneklerinde ağırlığı sectiğinizde tüm türkiye kısmında ki alana
örnek :
1:15
dediğinizde ürüne yazdıgınız her kg mı 15 tl ile çarpar
ayrıca her kg da ayrı fıyat verebılıyorsunuz
misal 1 kg 5 tl olsun
5 kg 10tl olsun
10 kg 15 tl olsun

bunun için
1:5,5:10,10:15
bu şekilde girmemiz gerekiyor

umarım yardımcı olmusumdur

ejdehar

OpenCart-TR

Mirac weight komutuyla ağırlık değerini gösterdim ancak yanına ağırlık birimini eklemek istiyorum
weight_class_id ekledim olmadı
text_weight olmadı
weight_class_description olmadı bi türlü değerin sağ tarafına , o ürüne ait ölçü birimini ekleyemedim ( bazıları kg bazıları gr olduğu için oraya direk kod yerine elle Kg yazmak işime gelmedi ) nasıl yapabilirim?

boybek

OpenCart-TR
kargo hesabı, ürün kargo bilgisi

Kargo hesabı konusunda anlayamadığım birşey var:

her bir ürün için ağırlık ve boyut (en/boy(yükseklik) girebiliyoruz, tamam.

Fakat kargo modüllerine bilgi girerken "hangi ağırlığa kadar kaç lira" şeklinde giriyoruz. Burdaki ağırlık ürünün ağırlığımıdır, yoksa hem ağırlık hem de boyutları hesaba alarak yapılan desi ağırlığı mıdır?

Ayrıca, her bir ürün için hem ağırlık hem de boyut bilgilerini girdim diyelim. Ve diyelimki müşteri 3 adet ürün koydu sepetine. Şimdi kargonun toplam ağırlığı bu 3 ürünün ağırlıkları toplamına eşittir, burda problem yok (paketlemede kullanılan kutunun ağırlığını ihmal ediyorum). Fakat kargo firması aynı zamanda paketleme için kullanılan kutunun boyutlarını da hesaba katıyor.. peki bu kutunun boyutlarını nasıl hesaplayacağız bu 3 ürünün boyutları ile?.. ağırlığında yaptığımız gibi bu 3 ürünün boyutlarını toplayamayız değil mi?

Peki o zaman sistem ürün boyutlarını hesaba alarak nasıl hesaplıyor kargo fiyatını? yoksa sadece ağırlıklarını mı topluyor, boyutları hesaba almıyor mu? peki bu durumda yanlış hesaplamış olmaz mı, zira kargo firması kutunun boyutlarını da hesaba katıyor?

Bu kargo olayında kafam çok karışık lütfen yardım :( ürünlerin sadece ağırlıklarını girmem yeterli olacak mı?

viphayat

Embrace the freedom of casual encounters on the be
Web sitesi
meettomy.site
ben bu agırlık ile ilgili kargo modelini açıyorum ama sadece sabit kargo fiyatı olan çalışıyo hep tek secenek o görünüyor diğerlerini aktif yapamıyorum hatam nerde bana söylermisiniz

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
boybek' Alıntı:
Kargo hesabı konusunda anlayamadığım birşey var:

her bir ürün için ağırlık ve boyut (en/boy(yükseklik) girebiliyoruz, tamam.

Fakat kargo modüllerine bilgi girerken "hangi ağırlığa kadar kaç lira" şeklinde giriyoruz. Burdaki ağırlık ürünün ağırlığımıdır, yoksa hem ağırlık hem de boyutları hesaba alarak yapılan desi ağırlığı mıdır?

Ayrıca, her bir ürün için hem ağırlık hem de boyut bilgilerini girdim diyelim. Ve diyelimki müşteri 3 adet ürün koydu sepetine. Şimdi kargonun toplam ağırlığı bu 3 ürünün ağırlıkları toplamına eşittir, burda problem yok (paketlemede kullanılan kutunun ağırlığını ihmal ediyorum). Fakat kargo firması aynı zamanda paketleme için kullanılan kutunun boyutlarını da hesaba katıyor.. peki bu kutunun boyutlarını nasıl hesaplayacağız bu 3 ürünün boyutları ile?.. ağırlığında yaptığımız gibi bu 3 ürünün boyutlarını toplayamayız değil mi?

Peki o zaman sistem ürün boyutlarını hesaba alarak nasıl hesaplıyor kargo fiyatını? yoksa sadece ağırlıklarını mı topluyor, boyutları hesaba almıyor mu? peki bu durumda yanlış hesaplamış olmaz mı, zira kargo firması kutunun boyutlarını da hesaba katıyor?

Bu kargo olayında kafam çok karışık lütfen yardım :( ürünlerin sadece ağırlıklarını girmem yeterli olacak mı?

2 mesaj üste anlatılmıştır

viphayat' Alıntı:
ben bu agırlık ile ilgili kargo modelini açıyorum ama sadece sabit kargo fiyatı olan çalışıyo hep tek secenek o görünüyor diğerlerini aktif yapamıyorum hatam nerde bana söylermisiniz

Dosyalarınız düzgün yüklenmemiştir tekrar yükleyiniz.

viphayat

Embrace the freedom of casual encounters on the be
Web sitesi
meettomy.site
hani anlatmışta nerde dediklerini yaptım değşen bişey olmadı versiyonum 1493

eren70

OpenCart-TR
Bende de şöyle bir sorun var;

bir ürün için Seçenek eklediğimde kargoya esas olacak ağırlık Kasaya git/Kargo Metodu sayfasında hatalı çıkıyor.

mesela; X ürününden üç ayrı KG ağırlığında üç ayrı ambalaj var diyelim; 5 / 10 / 25 KG.

25 KG olanı seçtik diyelim, (ağırlığa göre kargo modülü aktif)

ilk veri sayfasında ki standart ağırlık alınıyor ama seçtiğim 25 KG alınmıyor. Standart ağırlığa standart seçim olarak girdiğim 5 KG'yi hiç yazmazsam bu seferde 0 KG olarak çıkıyor.

çözüm için yardım lütfen...

Kolay gelsin

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
ürünün modeli renk boyut vb değişiklikleri destekliyor. ağırlık ile ilgili seçenek kargo için ne yazık ki hesaplama yaptırmıyor. bu şekilde farklı kargo hesaplaması yaptıracaksanız her seçeneği ayrı ürün olarak girmeniz gerekmekte.

eren70

OpenCart-TR
Bunu çözecek bir kod eklemesi yok mudur acaba? Özellikle Miraç Bey bir el atsa bir zahmet...

button

OpenCart-TR
Web sitesi
[url=https

tolga35' Alıntı:
eka7a' Alıntı:

Evet ağırlık kargo metoduyla ilgili
kargo seçeneklerinde ağırlığı sectiğinizde tüm türkiye kısmında ki alana
örnek :
1:15
dediğinizde ürüne yazdıgınız her kg mı 15 tl ile çarpar
ayrıca her kg da ayrı fıyat verebılıyorsunuz
misal 1 kg 5 tl olsun
5 kg 10tl olsun
10 kg 15 tl olsun

bunun için
1:5,5:10,10:15
bu şekilde girmemiz gerekiyor

umarım yardımcı olmusumdur

0kg ile 4kg arası 6tl
5kg ile 9kg arası 10tl
10kg ile 15kg arası 15tl

şeklinde nasıl yapabiliriz?

t.ozcan

OpenCart-TR

ejdehar' Alıntı:
Mirac weight komutuyla ağırlık değerini gösterdim ancak yanına ağırlık birimini eklemek istiyorum
weight_class_id ekledim olmadı
text_weight olmadı
weight_class_description olmadı bi türlü değerin sağ tarafına , o ürüne ait ölçü birimini ekleyemedim ( bazıları kg bazıları gr olduğu için oraya direk kod yerine elle Kg yazmak işime gelmedi ) nasıl yapabilirim?

bu konuda bir gelişme var mı ?
birde 208 Lt. yerine 208.000000 şeklinde yazıyor bunu nasıl düzenlerim ?