Adres Defteri Girdileri Hatası

kripto35

OpenCart-TR
arkadaşlar bu hatayıda yeni farkettim şimdi ben ürünlerim saldım sepete attım kasaya gidiyorum ve mağazanın bir üyesiyim. Kasaya git dediğimde karşıma alışveriş adres seçimi geliyor. burada en üstte önceden belirlediğim eski adresim bulunmakta ama seçili durumda değil. Dalgınlığıma geldi seçmeden devam dedim ve aşağıdaki gibi hata verdi. bu hatayı hiçbir adres seçimi yapılmadığından verdi bunu biliyorum ama bu hatayı herkez alabilir. Ondan bu alışveriş adres seçimi sayfasına geldiğimde ilk adresim otomatik olarak seçili yapmam lazımki birdaha böyle bir hatayla karşılaşmayayım. Şimdi bunu nasıl yapacağımı size danışma vakti geldi :) Bilenler artık bildiklerini paylaşıcaklar ve bir sorunu daha atlatmış olucaz :D Neyse ben çok uzatmıyayım hatanın resmi aşağıda bulunmaktadır.

adszyia.png

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
catalog/controller/checout/address.php dosyanda bozulma var herhalde sunucuna orijinali yükle bakalım. ben kendi sitemde denedim herhangi bir sorun yaşamadım.

kripto35

OpenCart-TR
yok valla kardeşim ya onu denedim ama sorun ondan kaynaklanmıyor heralde. Zaten address.php üzerinde hiçbir değişiklik yapmadım ben niye böyle oldu anlamadım gitti valla :(

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
çareler tükenmez kripto kardeş.

resimdekine bakılırsa adress.php dosyasında ya da veri tabanında bazı tabloları bulamıyor.

1 eğer db yedeğin varsa öncekini bi geri yükle.
2 olmadıysa yönetim panelinden ilgili üyenin adres bilgilerini kontrol et.
3 adres bilgilerini kontrol ettikten sonra yine admin panelinden ayarlar kısmından genel bölgeler diye bi seçenek vardı yanlış hatırlamıyorsam. bak bakalım türkiye ve illeri var mı?

büyük ihtimalle verilen adresteki bilgileri bulamıyor ve tablo boş göründüğü için hata veriyor

kripto35

OpenCart-TR
valla tecnolog dediklerinin db haricinde hepsini yaptım dbyide bi hata verecek en baştan tekrar başlayacam diye korktuğumdan elleyemiyorum.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
db ile ilgisi yok adress.tpl dosyasındaki değişkenleri adress.php dosyasından bulamıyor. adress.php ve adress.tpl dosyalarını tekrar yükleyin. Sürümünüz ile uyumsuz bir modül yüklemişsinizdir.

kripto35

OpenCart-TR
tüm adress dosyalarını orjinaliyle değiştirdim ama herhangi bir değişiklik olmadı hata başka bir yerden kaynaklanıyor heralde ???

şöyle bişey yapsak sorun hallolucak bence adres seçimi yapılmaz ise "herhangi bir adres seçiniz" diye hata versin olurmu acaba ?? kargo seçimi yapılmadığında kargo metodu seçiniz diye kırmızı kutu içinde hata veriyorya öyle bir hata verebilir aslında ben shipping.php ile address.php içerisinde kodları inceledim biraz aşağıdaki shipping.phpde bulunan sorguyu address.phpye uyarlıyabilirsek sorunumun hallocağı kanısındayım. Daha halana sisteme yabancı olduğumdan tam olayı çözemedim ben sorguyu yazsam bilen bi arkadaş address.php içerisine yazacağım şekilde uyarlasa süper olur :) Sorgu aşağıda ;
PHP:
public function validate() {
    	if (!isset($this->request->post['shipping_method'])) {
	  		$this->error['warning'] = $this->language->get('error_shipping');
		} else {
			$shipping = explode('.', $this->request->post['shipping_method']);

if (!isset($this->session->data['shipping_methods'][$shipping[0]]['quote'][$shipping[1]])) {			
				$this->error['warning'] = $this->language->get('error_shipping');
			}
		}

mirac kardeşim bi bakabilirmisin bu yukarıda yazdığım olayı yapabilirmiyiz acaba ???

kripto35

OpenCart-TR
arkadaşlar bnm bu hatam halana duruyo ve gerçekten başıma bela oldu. siteme her giren durmadan aynı hatayı alıyorlar ve bana neden böyle hata veriyor bu site diye soruyorlar. hatta bazıları site hata veriyor diye alışveriş yapılırmı bu sitede be diyip yorum gönderiyolar. en azından bi sorguyla kapatabilirsek bu sorunu çok sevinicem.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Notice: Undefined index ile başlayan hatanın sebebi: Kullandığın tema dosyaların da firstname lastname city gibi değişkenler var ve bu değişkenlerin değerleri controller dosyasında yok. Ya kullandığınız sürüm ile tema uyumsuz ya yaptığınız değişiklerden ya da dosyalarınız hatalı yüklemeden kaynaklanmış olabilir.

Bu dediklerimin dışında opencart da böyle bir hata yok. Bunları kontrol ediniz.

kripto35

OpenCart-TR
bende benden kaynaklanan bir hata olduğunu biliyorum. büyük ihtimalle hatta kesinlikle yüklediğim bir modül yüzünden kaynaklanıyor ama ben şuan bulunan modüllerin hiçbirini silmek istemiyorum yani en baştan başlasam da gene aynı hatayı alıcam ondan buraya bir sorgu yazabilirmiyim diye sormuştum ben daha doğrusu yazılabilir biliyorum ama malesef ben yazamadım. sizin yada başka birilerinin bu konuda herhangi bir fikri varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim. :)