100000 Ürün Eklersem Ne Olur..

testere34

OpenCart-TR
MRBA cok ürün eklersem sitede ne gibi sorunlarla karsilasirim? mesela 100 bin ürün ekledigmi farzedelim ne giib sorun la karsilasirim belirli bisorun yasarmiyim yasayan varmı?

cherokhe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.teknodia.com
RE: 100000 RESİM EKLESEM NOLUR?

100.000 demek iyi bir server demek,iyi bant demek,bunlara sahip olurum dersen bence opencartta bir sorun yaşamazsın..çok sorgu işleciyi yorar..10 tanede resim olsa iş gene server da bitiyor. server kötü ise opencartın yapacağı bişi yok..

kripto35

OpenCart-TR
RE: 100000 RESİM EKLESEM NOLUR?

valla bende yeniyim birader ama bildiğim kadarıyla yardımcı olıyım sana. Şimdi ürün ekleme sınırsız bnm bildiğim kadarıyla yani sisteme istediğin kadar resim yüklersen yükle yinede herhangi bir hata vermez ama hostingin sınırsız değilse yada düşük özellikli bir hosting ise sitede aşır kasmalar olur. Hatta açılmamaya kadar gidebilir. siteyi binevi boğarsın. Ondan bu konularda aldığın hosting ve hostingin kullandığı server özellikleri çok iyi olmasına dikkat et. Tabi çok geniş kapsamlı bir site yapıcağını varsayarak söylüyorum bunları. Ben hosting konusunda ve opencart sistemi için tahmini bir fikir verdim. ama dediğim gibi hosting konusu önemli göz ardı edilecek bi konu değil. Ucuza kaçmayın o konuda :)

cvp için biraz geç kalmışım :) ama ossun fazla yorum göz çıkarmaz :)

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
RE: 100000 Resim Eklersem Ne Olur..

opencartta hiç bir problem olmaz önemli olan senin sunucun yani hostingin.
1. 100000 tane ürün eklersen bunlar için sadece birer tane resim eklesen ürüne sunucunun alanı buna yeter mi?
2. aylık trafiğin sınırsız bile olsa bu ürünleri görüntüleyen çok olur trafiğin yani bandwitch buna yeter mi?
3. sunucunun sana sağladığı mysql veri tabanının kapasitesi buna yeter mi? eğer yetersizse değil ürün müşteri kaydı bile alamazsın. çünkü veritabanının kotası dolu olacaktır.
4. hadi bunların hepsini geçtik diyelim sunucunun hızı özellikleri bu kadar yoğunluğu kaldırabilecek mi?

sen bunların bi cevabını bul. daha sonra opencart ile ilgili sorularını yine cevaplarız.

tabi hosting firmana sorsan sana diyeceği elbette kaldırır çünkü "yoğurtçu yoğurdum ekşidir" demez.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Sunucu probleminden baş bir sorun ile karşılaşmazsınız. Kaldı ki Opencartı kullanan birinin 100 bin gireceğini zannetmiyorum ki sizinle tecrubesini paylaşsın. Bunun OpenCartla da bir ilgisi yok OpenCartı bırakın bir yana 10 bin dolar verip özel yazılım yazdıran birisinin de o kadar ürün gireceğini zannetmiyorum. Zamanını harçayıp girese bile boşuna uğraşır. Yoksa o dediğiniz ürün adedi kadar piyasada hepsiburada gibi büyük alışveriş siteleri olurdu. ki Türkiye de ürün çeşidi bakımından hepsiburada ya rakip yok.

testere34

OpenCart-TR
www.natro.com nasil tavsiye edermisiniz? sordugumda cURL desteği yok dediler,sorun yasarmiyim?

Almak istedigim Hostingin özellikleri burda aşagıda bakıp yardımcı olurmusunuz.?

http://www.natro.com/WebHosting/Hosting-Detaylari.asp?ID=2

yukardaki host işimi görürmü? çoklu oldugundan dolayi düşünerekden.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
testere34' Alıntı:
www.natro.com nasil tavsiye edermisiniz? sordugumda cURL desteği yok dediler,sorun yasarmiyim?

Almak istedigim Hostingin özellikleri burda aşagıda bakıp yardımcı olurmusunuz.?

bu hosting firmasını bilmiyorum ama açık ve samimi konuşmak gerekirse;

turhost.com u 6 yıldan fazla tanıyorum 20 nin üstünde sitelerim sunucularında şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım.
şahsım adına şiddetle tavsiye ederim.

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
testere34' Alıntı:

Merhaba Arkadaşım.

Bende natro.com ile Çalışıyorum Fakat Belirtmiş Olduğun Sunucu Windows Olduğu için Tam Verim Alamazsın. Natro'nun Linux Satışı Yok Fakat Natro.com'daki Müşteri Panelinden Destek Talebinde Bulunur ve Linux Kullanmak Istediğini Belirtirsen Sana Yardımcı Olur ve Sunucunu Linuxa Dönüştürerek Sorunsuzca Kullanırsın..

Bol Kazançlar Dilerim

testere34

OpenCart-TR
MasterBora' Alıntı:
testere34' Alıntı:

Merhaba Arkadaşım.

Bende natro.com ile Çalışıyorum Fakat Belirtmiş Olduğun Sunucu Windows Olduğu için Tam Verim Alamazsın. Natro'nun Linux Satışı Yok Fakat Natro.com'daki Müşteri Panelinden Destek Talebinde Bulunur ve Linux Kullanmak Istediğini Belirtirsen Sana Yardımcı Olur ve Sunucunu Linuxa Dönüştürerek Sorunsuzca Kullanırsın..

Bol Kazançlar Dilerim

ama Linux desteğimiz yok diyorlar?

barisekici

OpenCart-TR
Benim sitedem 22.000 urun var, resim sayisi 100K'nin üstünde, problem yasamiyorum, ama arkadaslarin dedigi gibi iyi bir yerde tutman lazim. Zaten paylasimlik host degil VPS ve ya dedicated kullanman lazim.
Tabii Featured Products veya random products gibi eklentileri kullanamiyorsun, bunun icin direk DB'ye mudahale etmen gerekiyor.

Son bir not, sadece linux degil freebsd sunuculari da degerlendirin derim

taximactivity

OpenCart-TR
Yeni bir proje yapmaktayım 1000 üzeri kategori ve alt kategori 10bin küsür üründe gayet güzel, kasıyor hatta açılmıyor.

Dedicated server sahibiyim, 110bin küsür üyeli anlık 2000 üzeri ziyaretçisi olan forum sisteminde bile kasılma yaşamıyorken open cart ürünleri db'ye aktardığım an olay bitiyor sayfanın açılma süresi 5dk üzerine çıkıyor, yine timeout olmamasını artı olarak sayabiliriz sanırım.

İşime geliyor mu malesef rahatsız bir durum. Sorguların karışık olduğunu düşünüyorum özellikle index'in ve product'ın açılışlarında eziyete dönüşüyor serverdan derseniz eğer aynı opencart'ın admini hızdan uçuyor.

Çözüm öneriniz varsa çok memnun olurum.

hikko

OpenCart-TR
kardeş haftalık 8000 ürün var sistemde tıkır tıkır çalışıyor opencart

taximactivity

OpenCart-TR
hikko' Alıntı:
kardeş haftalık 8000 ürün var sistemde tıkır tıkır çalışıyor opencart

Biliyorum ya biz de çözdük sonradan xml desteği tam olmadığı için manuel atınca kategori alt kategori ve ürünleri bazı hatalar yapmışız şuan sorunu çözdük sorunsuz çalışıyor.

Alt kategoriler dahil 3000 katergori ve 10bin ürün mevcut şuan için sorunsuz.