1.5.1.3.1 Ürün Sayfasında Havale İndirimli Fiyatı Göstermek

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba Arkadaşlar; 1.5.1.3.1 versiyonda denenmiştir diğer 1.5 versiyonlarda deneyin calışmaz sa yardımcı olurum..
Ürünün detay sayfasında Havale/Eft İndirimli fiyatını göstermek..
Not: Bu satırdaki $toplam=$havale * 10/100; 10 rakamı sizin yüzde cinsinen indirim tutarınızı belirler bu rakamı kendinize göre düzenleyin..
DEMO

catalog/view/theme/sizintemanız/template/product/product.tpl acınız

Bulun bu Kodu:
PHP:
<br />
        <?php if ($tax) { ?>

Hemen üstüne aşağıdaki kodu ekleyin

PHP:
<table>
		 <tr><?php 
				 $havale=$havale_price ;
				 $toplam=$havale * 10/100;
				 $sonuc=floor($havale_price-$toplam);?>
				 <?php 
				 $havale=$havale_special ;
				 $toplam=$havale * 10/100;
				 $s_sonuc=floor($havale_special-$toplam);?>

<td style="border-bottom:1px dotted #999; height:30px; ;width:200px;"><span  class="price-tax">Havale / Eft İndirimli Fiyatı</span></td>
                <td style="border-bottom:1px dotted #999;">
				<?php if (!$special) { ?>
                   <span style="color: #ff6600;font-weight:bold; font-size:15px;">:<?php echo (number_format($sonuc,2,"." , ",")) ; ?> TL KDV Dahil</span>
				  <?php } else { ?>
				 <span style="color: #ff6600;font-weight:bold; font-size:15px;">:<?php echo (number_format($s_sonuc,2,"." , ",")); ?> TL KDV Dahil</span>

<?php } ?>
				</td>
              </tr></table>

catalog/controller/product/product.php acınız

Bulun Bu kodu:
PHP:
if (($this->config->get('config_customer_price') && $this->customer->isLogged()) || !$this->config->get('config_customer_price')) {
				$this->data['price'] = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['price'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));
			} else {
				$this->data['price'] = false;
			}

if ((float)$product_info['special']) {
				$this->data['special'] = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['special'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));
			} else {
				$this->data['special'] = false;
			}

Aşağıdaki Kod ile degiştiriniz...

PHP:
//havele bası			
			if (($this->config->get('config_customer_price') && $this->customer->isLogged()) || !$this->config->get('config_customer_price')) {
				$this->data['price'] = $this->tax->calculate($product_info['price'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')); 
			} else {
				$this->data['price'] = false;
			}

if ((float)$product_info['special']) {
				$this->data['special'] = $this->tax->calculate($product_info['special'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')); 
			} else {
				$this->data['special'] = false;

}

$this->data['havale_price'] = (!$this->data['special'])?$this->data['price']:$this->data['special'];
			$this->data['havale_special'] = (!$this->data['special'])?$this->data['price']:$this->data['special'];

if ($this->data['special']!== FALSE) $this->data['special'] = $this->currency->format($this->data['special']);
if ($this->data['price']!== FALSE) $this->data['price'] = $this->currency->format($this->data['price']);
			//havale sonu

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
Osman Abi Hiçbir Değişiklik Olmadı abi. Çıkmadı. Nasıl Olacak Bu, eksiksiz deidğin gibi değiştirdim ama olmadı.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba olması lazım yeniden kontrol edermisiniz..en azından hata vermesi lazım..

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
ben kurdumda o sitedenmi bahsediyorusn :D onu bilmiyorum ki.. normalde calışması lazım mutlaka yanlış yapıyorsun..

kemo83

OpenCart-TR
Web sitesi
www.e-medikalci.com
gerçekten ihtiyacımız olan bir eklentiydi. bende çalıştı. canı gönülden teşekkür ediyorum.
fakat iki küçük sorun var. belki benden kaynaklanıyor, bilemiyorum. laf aramızda zaten acemiyiz.
a- türkçe karekterlerde sorun var. nasıl düzeltiriz ?
b- demo verdiğiniz sitede indirim bölümü çıkıyor. bizde çıkması için ne yapabiliriz. v1.5.1
teşekkürler.

ikincisorun.jpg

birincisorun.jpg

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Kemal bey

1- Türkçe karakter sorunu o kodu eklediğiniz proglamın kodlama sistemiyle alakalı. Hangi programla düzenlediniz dosyaları.

2- Konu sahibi arkadaş bir dosyadaki güncellemeyi eklememiş olabilir.

cart.tpl'de de ekleme yapmanız lazım gördüğüm kadarıyla.

Kendisine kontrol etmesi için mesaj gönderdim. Lütfen konuyu takip ediniz.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
yonetim' Alıntı:
Kemal bey

1- Türkçe karakter sorunu o kodu eklediğiniz proglamın kodlama sistemiyle alakalı. Hangi programla düzenlediniz dosyaları.

2- Konu sahibi arkadaş bir dosyadaki güncellemeyi eklememiş olabilir.

cart.tpl'de de ekleme yapmanız lazım gördüğüm kadarıyla.

Kendisine kontrol etmesi için mesaj gönderdim. Lütfen konuyu takip ediniz.
Merhaba.. söz konusu bir hata degildir aslında oradaki Havale/eft İndirimli fiyat kodunu dil dosyasına eklemem gerkeirdi üşendim:):):ancak direk product sayfasına Tükçesi ekledim sizde onu direk kopyalayıp yapıştırdıgınız için o hatayı verdi product.tpl dosyasını indirin not pad ile açıp utf8 bomsuz olarak kaydeyip yükleyin sorun çözülecekitr..

kemo83' Alıntı:
gerçekten ihtiyacımız olan bir eklentiydi. bende çalıştı. canı gönülden teşekkür ediyorum.
fakat iki küçük sorun var. belki benden kaynaklanıyor, bilemiyorum. laf aramızda zaten acemiyiz.
a- türkçe karekterlerde sorun var. nasıl düzeltiriz ?
b- demo verdiğiniz sitede indirim bölümü çıkıyor. bizde çıkması için ne yapabiliriz. v1.5.1
teşekkürler.

ikincisorun.jpg

birincisorun.jpg

Değerli arkadaşım. öncelikle konunun baslıgını dikkatli okumanızı öneriyorum ben havale/eft indirimli fiyatı ürün sayfasında gösterme demişim sizin bende görmiyorum dediginiz olay toplamda havale indirim uyglama modülüdür.. ben ise o uygulamyı ürün sayfasında göstermeyi analttım...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Evet bu açıdan sordum ben de. Çünkü dosyaları düzenlerken kullanılan programların neden olduğu karakter hataları bazen tüm template dosyasını bozabiliyor.

Osdem66'nın da belirttiği gibi notepad+ ile utf-8 bomsuz sistemine dönüştürerek kaydederseniz düzelir.

osdem66' Alıntı:
Merhaba.. söz konusu bir hata degildir aslında oradaki Havale/eft İndirimli fiyat kodunu dil dosyasına eklemem gerkeirdi üşendim:):):ancak direk product sayfasına Tükçesi ekledim sizde onu direk kopyalayıp yapıştırdıgınız için o hatayı verdi product.tpl dosyasını indirin not pad ile açıp utf8 bomsuz olarak kaydeyip yükleyin sorun çözülecekitr..

kemo83

OpenCart-TR
Web sitesi
www.e-medikalci.com
tamam, utf-8 bomsuz olayını şimdi yaptım ve çözüldü.:sleepy:
v1.5.1 de çalışıyor.
sorun yok.
her ikinize de teşekkürler.

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
OSman Abi Bende Hala Çalışmıyor neden acaba? Nasıl Çözeriz Bunu?

Osman Abi sonunda tekrar sil yukle sil yukle yaparken çalıştı. Ama 2 sorun var.
1.Si 18.25 TL ürüne %3 Havale İndirimi yaptığımda 17 TL yazıyor. Ama 17.70 Yazması Lazım
2.si Siparişi Tamamalrken Fiyat 18,25 Olarak Çıkıyor.
Bunları Nasıl düzeltecez abi.
Saygılar Abi.

hackyilan

OpenCart-TR
ben Payment Type Fee aldım kurdum fakat sayfada gozukmuyo ındırım bununla ılgılı bılıgıs olan varmı :S

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
mehmetgul1806' Alıntı:
OSman Abi Bende Hala Çalışmıyor neden acaba? Nasıl Çözeriz Bunu?

Osman Abi sonunda tekrar sil yukle sil yukle yaparken çalıştı. Ama 2 sorun var.
1.Si 18.25 TL ürüne %3 Havale İndirimi yaptığımda 17 TL yazıyor. Ama 17.70 Yazması Lazım
2.si Siparişi Tamamalrken Fiyat 18,25 Olarak Çıkıyor.
Bunları Nasıl düzeltecez abi.
Saygılar Abi.

Merhaba,ben ürün sayfasında hava ile alımlarda uygulayacagınız tutarın gösterilmesini, anlattım ürüne nasıl havale indirimi uygulayacagınızı degil,dolayısı ile o indirmin ürün totaline yasımaması normal bunun için payment type fee diye bir modül var havale indirim modülü onu da kurmanız lazım sitenize,ayrıca ben ürün sayfasında gene küsüratları yuvartlattıgım için 17 görünüyor noktadan sonrakileri alta yuvarlıyor.. kolay gelsin..

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
Slm abi bayağı yuvarlatmışın sen bize zarar mı ettirecen abi sen bizi batıracan mı abi :) :) Yuvarlatmamak için ne yapacaz abi. indirimli tutar ne se yazsın abi yuvarlmasın :)
Saygılarımla Abi

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
mehmetgul1806' Alıntı:
Slm abi bayağı yuvarlatmışın sen bize zarar mı ettirecen abi sen bizi batıracan mı abi :) :) Yuvarlatmamak için ne yapacaz abi. indirimli tutar ne se yazsın abi yuvarlmasın :)
Saygılarımla Abi
:)) Tamam müsait oldugumda yuvarlatmayanınıda eklerim:d

enesaltunisik

OpenCart-TR
tşk ederim güzel bir uygulama

abi bu indirim kodlama sistemi çok fiyat yurlaması yapıyor bunu nasıl bir ayar yapabiliriz şimdiden tşkler

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
---------------------------------------------------
Osdem66

Sondaki küsüratları göstermek için...

Bul
PHP Kod:
$sonuc=floor($taksitprice-$toplam);?>

bununla degiş
PHP Kod: