Yeni Ürün Eklendiğinideki Yeni Resmin Ürün Üzerinde Kalma Süresi (PHP)

Beowulf

OpenCart-TR
Web sitesi
www.uykusuzadam.com
Merhaba arkadaşlar, konu başlığından da anlaşılacağı gibi kullandığım temanın yapısında yeni ürün eklendiğinde belli bir güne kadar yeni ikonun kalması sağlanmış. Güzel bir uygulama olduğu için ben bunun süresini kendim de belirleyebilmek istiyorum. Product.tpl dosyasında bulduğum kod bloğu şu şekilde ama PHP bilgim zayıf olduğu için yorumlayamadım.

PHP:
			<?php
				$startDate1 = strtotime(mb_substr($date_added, 0, 10));
				$endDate2 = strtotime(date("Y-m-d"));
				$days = ceil(($endDate2 / 86400)) - ceil(($startDate1 / 86400));
			?>

<?php if( $days < $themeConfig['enable_new_product']) { ?>
					<span class="new_prod"><?php echo $text_new_prod; ?></span>
			<?php } ?>

Örneğin ürün eklendiğinden itibaren 50 gün boyunca o ikon kalsın istiyorum. Buradaki kod bloguna gore yardımcı olur musunuz ?

Beowulf

OpenCart-TR
Web sitesi
www.uykusuzadam.com
Buradaki mantikta ürün etiketi ürün eklendikten 24 saat sonra kalkıyor o zaman ?

$endDate2 degeri neye gore alıyor, her ikisi icinde mi 4320000 olarak güncelleyeceğim ?

devopen

OpenCart-TR
$datediff = $endDate2 - $startDate1
$days = floor($datediff/(60*60*24));

Gün sayısını bulduktan sonra kod çalışır. Burda $themeConfig['enable_new_product'] değeri 50 ise istediğin gibi çalışır.

filmseverr

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bumerbilgisayar.com
60x60=3600x24=86400 Yani bir gündeki saniye sayısı her iki 86400 değerleri 4320000 yaparsanız 50 güne eş değer olur sorun çözülür.

devopen

OpenCart-TR
@filmseverr kod ilk önce gün sayısını buluyor. Sonra bu gün sayısı belirtilen günden küçük ise göster diyor. Örneğin ürün ekleneli 20 gün olmuşsa 20 < 50 olduğu için şarta uyar. Kod ne yapıyor anlamadan cevap yazmamak lazım. Aslında örnek verdiği kod çalışan bir kod olması lazım bir yerden almış neresi eksik bilmiyor. Sanırım $themeConfig['enable_new_product'] bu değer bir sayısal ifade içermiyor. Parametreden de anlaşıldığı gibi boolean bir değer gibi görünüyor. Yani new_product etiketini göster manasında. Fakat gün farkı ile kıyaslanıyor.

Beowulf

OpenCart-TR
Web sitesi
www.uykusuzadam.com
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. :)

devopen' Alıntı:
$datediff = $endDate2 - $startDate1
$days = floor($datediff/(60*60*24));

Gün sayısını bulduktan sonra kod çalışır. Burda $themeConfig['enable_new_product'] değeri 50 ise istediğin gibi çalışır.

@devopen olaya cozum getirmis, onemli olan if bolumunu nasil gozden kacirdim hayret ediyorum. Aslinda temanın panelde modul sayfasında bu ayarı da mevcut $themeConfig['enable_new_product'] yazinca aklima geldi, yazilimci kafasi iste direk koda bakiyoruz.

Vakit ayirdiginiz icin ayri tesekkur ediyorum, sagolun.