Yapabilecek birisi hala çıkmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dolumcu

OpenCart-TR
Sevgili arkadaşlar bu istegim için bir kişi yaparım dedi. ücretini konuştuk. işini yap paranı al dedim. arkadaş tüm iletişim kanallarını kapattı benimle :) bana bu işi yapabilecek bir arkadaş var ise aranızda işini teslim etsin parasını alsın arkadaşlar.

arkadaşlar sepet uygulaması üyelik istemiyorum. tamamı ile bir fiyat listesi sitesi olacak satış yok.istedigim en önemli özellik şu. bir ürün koduna girdigimizde o ürün seçenegi için adminden 4 farklı secenek fiyatı girebilmeliyim.örnek olarak

2612A Toner Tıkladık ürün açıklaması sayfasına girdik burada klasik açıklamalarda fiyat yazar ya . biz alt alta şöyle yazdırıcaz
Dolumu : xxxxxx TL
Yenilemesi : xxxxxxxx TL
Muadili : xxxxxxxxx TL veya döviz fiyatı veya dövizden TL ye çevrilmiş hali
Orijinali :xxxxxxxxxx TL veya döviz fiyatı veya dövizden TL ye çevrilmiş hali

ürünler vitrin bölümünde sergilenirken en resim ve en ucuz fiyat olan dolum fiyatını göstericek incelemeye girdiginde yukardaki şekili ile fiyatları görecek.

ayrıca tamamen bağımsız bir kampanya sayfası istiyorum. yani ürüne ve fiyatına kampanya yapmıycam . scripteki gibi.

örnegin şunu söyleyebilecegim resimli ekleyecegim şu kadar liralık toner dolumu yaptırana bu yazıcıyı yada bu diş parlatma cihazını hediye ediyoruz. gibi. ve mümkünse bu kampanya sayfasının secime bağlı olarak dönem dönem sitenin ilk açılış sayfasında gösterilebilir olması.

istediklerim kaba hatları ile bunlardır.

örnek site için http://www.dolumnet.com sitesine bakabilirsiniz.
Bunu bana gerçekten yapabilecek arkadaşlar var ise lütfen iletişime geçsinler. ücret karşılığı yaptırmak istiyorum. bedava değil arkadaşlar.

eticaret

OpenCart-TR
bunu ürün seçenekleri ile kendin yapabilirsin :S

unsound

OpenCart-TR
Arkadaş sana daha önce bir arkadaş seçenek lerle ilgili örnek gösterdi ama sen halen onu istemediğin gibi daha çıkmadı diyorsun.Sen yaptınmı arkadaşın sana daha önce gösterdiği örneği? Hiç sanmıyorum.

dolumcu

OpenCart-TR
hocam ben bunu + şu kadar diyerek yapamam neden dersen birbirlerinden farklı durumlar. düz mantıkla düşününce evet yapılabilir gibi görünüyor ama biz işin ehli olarak düşününce oluyorda. müşteri gözü ile bakınca olmuyor. kafası karışıyor insanın. örnegin orijinal dedigimiz secenek bir ürünün orijinali dolum dedigimiz secenekse adamın elindeki meteryale uygun toz yada mürekkep doldurma işlemi . bu şekilde yapmaya kalkarsak durum şu oluyor. kartuşun dolumu 8 TL ama sen bunun orijinalini almak istersen bu fiyata + şu kadar lira daha ödeme yapman lazım. hadi bunuda geçtim. dolum fiyatı TL orijinal fiyatı döviz Euro her bir ürün secenegi için bunu hesaplamam lazım ayrıca günlük kur değişiminde ne yapıcam.

dedigim gibi ben yazarken izah etmekte zorlanıyorsam .masum müşteri bunu anlamak için ne yapacak çengel bulmaca gibi :)

unsound

OpenCart-TR
Çok komplex :D Kur otomatik çeviriliyor, baz alınan bir kur server ' ı var.
Bir öneri olarak sunuyorum, Onay kutusu olarak seçenek tiplerini müşterine gösterirsen ? sonuçta bu müşteri bunu görücek iyi yada kötü öyle değilmi? ve değer tutarların - olarak gözükse? Ekranda görünen değerden ilk okul mezunu bile fiyatı çıkartıp ne kadar olabileceğini görebilir.
En azından senin için maliyetsiz bir uygulama olabilir diye düşünüyorum.
Malı almak isteyen seninle çalışmak isteyen zaten çalışır.İnan bana bunu görüceksin :D

dolumcu

OpenCart-TR
sanıldıgı kadar zor bir iş olduğunu düşünmüyorum. benim eski ortagım coder bunu kısa zamanda bana yapmıştı fakat yedek almamış . site gitti :D ondan serveri upgrade etti. ondan sonrada bir türlü el atmadı. bende kendisine minnet etmektense bu yolla istedigimi yapmaya çalışıyorum.

Burdan bir arkadaş çok basit yaparım dedi. elimde bir işim var ondan sonra yaparım. en fazla 1 hafta içinde istedigini yapmış oluruz dedi. (1 hafta elindeki tüm işlerin bitimi ile ilgili süre benim istegimle ilgili değil bu arada ) fakat arkadaş daha sonra tüm iletişim yollarını kapattı. facebookta beni listesinden silmiş. Msn de de silmiş sanırım.Şimdi benim sorunlu biri olduğumu düşünebilirsiniz.Yaptıgım sadece 2 defa ne durumdayız diye sormak oldu. 1 inde 4 lü fiyatı yaptım test ediyorum dedi. 1.inde istanbul dışındayım dedi.. bu arada 1 haftayı da geçmişti. :)

Ha bu arada arkadaşa facebook sohbetinden ulaşabiliyordum. ramazan ayı boyunca arkadaşı bulabilmek umudu ile face başında face manyagı olmuştum.

bu gidişle pc başında vericem son nefesimi :)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Re: bir sorum olacak.

Merhaba. Bu konu ilgili bir kaç eleştiri ve önerim olacak önce eleştirilerimı sıralayım ki arkadaş sinirlenirse önerilerimi okuyunca belli sakinlesır. Eleştirilerim. .1. Bu konu ile ilgili benim gördüğüm farklı farkı 3 tane yeni konu açtınız halbuki ilk başlığınıza tekrar yazarak yardım isteyebilirdinız bu forum kirliliği açısından yanlış bir davranış. Açıkçası itici bir durum 2. Nasıl yapıldığını bilmediğiniz bir iş için aslında basit diyerek yorum yapmanız ve işi küçümsemeniz açıkçası ben böyle düşünen birine ücretlide olsa yardım etmem cunki işi basit olarak gören birinden talep edeceğiniz ücret kesinlikle çok yüksek gelecektir. 3. Yardım isterken kullandığiniz dil açıkçası bana itici geldi.ÖNERILER..yukardaki sebepler den dolayı kimse bu ise girmek ve fiyat vermek istemez şahsen ben öyle düşünüyorum. Cunki iş uzun ve uğraş isteyen fakat isteyeceğiniz fiyat yada sizin vereceğiniz fiyat her iki tarafıda memnun etmez.2 siz bana yazmıştıniz özelden ve ben bir öneri ve örnek göstermiştim ve siz geri dönüş bile yapmadınız. Seçenekleri kullanın normal ürün fiyatını 0 tl girin ve her seçeneğe sizin bahsettiğiniz fiyatları girin ve ürün detay sayfasındaki ürün fiyatı gösteren kodu silin yada kapatın verdiğim örnekte bu vardı sizin için opencart ile en uygun çözüm bu .. tam istediğiniz gibi birşey yapılır ama size pahalıya gelir.kampanya sayfası için ise resim yaparak afiş modülünu kullanın adminden acar kapatırsınız. Kolay gelsin

adobe

OpenCart-TR
Bu dediğiniz seçenekler girerek yapılır arkadaşların dediği gibi ama indexte görünmez adam tıkladığında görür ürün sayfasına geldiğinde olmaz mı

dolumcu

OpenCart-TR
RE: bir sorum olacak.

osdem66' Alıntı:
Merhaba. Bu konu ilgili bir kaç eleştiri ve önerim olacak önce eleştirilerimı sıralayım ki arkadaş sinirlenirse önerilerimi okuyunca belli sakinlesır. Eleştirilerim. .1. Bu konu ile ilgili benim gördüğüm farklı farkı 3 tane yeni konu açtınız halbuki ilk başlığınıza tekrar yazarak yardım isteyebilirdinız bu forum kirliliği açısından yanlış bir davranış. Açıkçası itici bir durum 2. Nasıl yapıldığını bilmediğiniz bir iş için aslında basit diyerek yorum yapmanız ve işi küçümsemeniz açıkçası ben böyle düşünen birine ücretlide olsa yardım etmem cunki işi basit olarak gören birinden talep edeceğiniz ücret kesinlikle çok yüksek gelecektir. 3. Yardım isterken kullandığiniz dil açıkçası bana itici geldi.ÖNERILER..yukardaki sebepler den dolayı kimse bu ise girmek ve fiyat vermek istemez şahsen ben öyle düşünüyorum. Cunki iş uzun ve uğraş isteyen fakat isteyeceğiniz fiyat yada sizin vereceğiniz fiyat her iki tarafıda memnun etmez.2 siz bana yazmıştıniz özelden ve ben bir öneri ve örnek göstermiştim ve siz geri dönüş bile yapmadınız. Seçenekleri kullanın normal ürün fiyatını 0 tl girin ve her seçeneğe sizin bahsettiğiniz fiyatları girin ve ürün detay sayfasındaki ürün fiyatı gösteren kodu silin yada kapatın verdiğim örnekte bu vardı sizin için opencart ile en uygun çözüm bu .. tam istediğiniz gibi birşey yapılır ama size pahalıya gelir.kampanya sayfası için ise resim yaparak afiş modülünu kullanın adminden acar kapatırsınız. Kolay gelsin

osdem abicim eleştirilerinden başlayarak bende savunma anlamında cevap vereyim.

1. Eleştiriniz konusunda tamamen haklısınız.Bu konuda söyleyebilecegim her hangi bir şey yok. bu durum sizi rahatsız ettiyse özür dilerim.

2.Eleştirinize gelince Ekmeğin taze oldugunu bilmek yada anlamak için fırıncı olmanıza gerek yok. Eger ben bu işi sizin deyiminizle basit olarak görüyorsam az çok bu işten anlıyor olmam olabilir mi acaba ? kaba hatları ile yapılacak olan işlem detayı olabilir ama benim mantık yürütmeme göre databasede ürün fiyatı için 4 adet tablo oluşturmak ve bunu ürün detay sayfasında gösterebilmek.Evet size çok zormuş gibi gelebilir sizin anladıgım kadarı ile asıl işiniz kodlama değil dizayn.Bu 2 işin yani kodlama ve dizayn işinin birbirinden farklı kulvarlar oldugunu biliyorum. Fakat ne yazikki her sektörde oldugu gibi ülkemizde de her 2 işi aynı anda yapan veya yapmaya çalışan bir çok insan var. İşinizi küçümsemiyorum.Dedigim gibi ben her ne kadar kodlama bilmesemde mantıgını bilen ve fiili olarak sektörünüzün içinde olan biriyim.Ücret konusuna gelince ilk yaparım diyen arkadaşın benden istedigi ücret 150 TL idi bende kendisine sen bu işi yap ben sana daha fazlasını veririm dedim. Tek şartım vardı işi teslim almadan ödeme yapmam diye. bununda sebebini sanırım sektörün içinden biri olarak siz benden daha iyi bilirsiniz.

3.Dil konusunda gelince anlayış kişiden kişiye değişir bu yüzden size bu konuda bir şey diyemeyecegim . sonuçta algılama hürriyeti size ait. size itici gelen bana sevimli gelebilir.size sevimli gelende bana itici gelebilir.Kişiden kişiye veya kişinin o anki ruh haline göre değişen bir durumdur.hepimize olur bazen birisi çok iyi niyetli olarak bir cümle sarf eder fakat o an ki ruh halimizden dolayı bu bize batar.sanki adam bize küfür etmiş gibi gelir.Dedigim gibi bu kişiye göre değişen bir durum ama genede size itici geldi ise yazdıklarım gene özür dilerim.

yukardaki yazdıklarımla hem eleştirilerinize hemde bir çok yönden önerilerinize cevap bulabileceginizi düşünüyorum.

Sizin isteklerimle ilgili önerilerinize gelince. evet sağolun yardım etmeye çalıştınız fakat şu ana kadar yazan herkes gibi sizde seçenekler alternatifini kullanmamı öneriyorsunuz.
kaldı ki ben sizinle olan yazışmamıda gözden geçirdim.Sizden benim istedim template yönünde olmuş . kodla konusunda değil. Ayrıca şunu bir türlü anlayamıyorum. ben istedigimi çok açık ve net bir şekilde hatta örnekli olarak göstermişim şunu istiyorum diye.neden illa herkes secenekler secenegi ile bu sorunumu çözmeye yöneltmeye çalışıyor. Arkadaşlar bende ticaretle uğraşan bir insanım ve asıl olan müşterinin istedigidir.Nedense bu mantık programcı yada programlama işi ile uğraşan arkadaşlarımızda tam tersi sen pantolon istiyorsun ama biz sana tişört verelim. sizlerde birer müşterisiniz. ekmek almak istediginizde size pasta önerseler ... doğru benzetme olmadı fakat mantıgı anlamışsınızdır.
Siz benim istedigimi verebiliyorsanız bana cevap verirsiniz dersiniz ki evet arkadaşım ben seni yada sizi nasıl hitap edeceginizde önemli değil. anladım. ben bu istediğinizi yapabilirim.Size maliyetide şu olur dersiniz teklifinizi sunarsınız.Bende bana uygun bir teklif ise kabul ederim veya etmem. Veya bana dersiniz ki arkadaşım kardeşim senin bu istediklerin bu opencart ın yapısına uymuyor. yapılamaz. Sonuçta e-ticaret 1 ürün için tasarlanmış yazılımlardır.

hiç kimseyi kırmadan ve incitmeden derdimi anlatmaya çalıştım. amacım kimse ile kapışmak yada sürtüşmek değil arkadaşlar benim yapmak istedigim bir site işi var yapacaksamda bunu kuralına göre yapmak istiyorum. öylede olur böylede olur mantıgı ile yapmak istemiyorum.( Yukarda bir arkadaş adam seninle çalışacaksa çalışacaktır demiş :) bu mantıkla o zaman niye biz müşteri bulmak için bir şeyler yapıyoruz ki . hiç bişi yapmayalım adam çalışacaksa çalışacaktır nasıl olsa :) osdem arkadaşım niye template lerini sergiliyor. bu forum sitelerine gelip benim gibi adamlara laf anlatmaya çalışıyor ki.. )

umarım kendimi ifade edebilmişimdir.kimse kusuruma bakmasın.

adsl77

OpenCart-TR
dolumcu arkadaşım kesinlikle beni yanlış anlamanı istemem baştan belirteyim. bu konudaki başta yazdıkların banada gerçekten itici geldi eminmiki çoğu insanda aynı şeyi düşünüyordur. ama dediğin gibi algı meselesi... çoğu insanda osman abi ve benim gibi düşünüyorsa problem var demektir. sana öneride seçeneklerde bulunan arkadaşlarda kötü niyetli değil insanlar anladığı ve bildiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorlar sende bunun böyle olduğunu biliyorsun bukadar siteme gerek yok.

sen bu isteklerin için değil 150 tl 250-300 tl bile ödesen bu işe vakit ayıracak kimsenin çıkacağını sanmıyorum çıksada osman abinin dediği gibi astarı yüzünden pahalıya gelir. aynı şey benim başımdada var ücretlide olsa istediklerimi yaptıramıyorum. niye biliyormusun.

senin isteklerin ve kendi adıma benim isteklerim kolay satılabilir ihtiyaç duyulabilir bişe değil. kısacası sürümü yok bu malın. onun içinde koderler vakit ayırmazlar osman abi özetlemiş zaten konuyu. ha dersenki bu iş için ben kesenin azını açarım ozaman işdeğişir. ama baştan dediğim gibi astarı yüzünden pahalıya gelir. tabiki para senin zevk senin. Bu işini yapabilecek forumda sabitertan, miraç, taylan arkadaşlar var işlerinin ehlidirler onlarada başvurabilirsin. adı aklıma gelmeyen varsa kusuruma bakmasın. malum geç saat oldu.

opencart yapısına herşey uyar uymaz diye bişe yok sadece opencart değil tüm sistemlere istediğin herşeyi yaptırabilirsin olay kodlamada bitiyor sınırı ve sonu yok bu işin..

iyi geceler

sağlıcakla kalın bol kazançlar dilerim...

ea430

OpenCart-TR
merhaba dolumcu ;
neden yeni konu açma gereği duyduğunu anlamış değilim fakat diğer konudada belirttiğim gibi burdaki kişiler genellikle boş zamanlarında girmeye çalışıyorlar örneğin ben 3.19 gece bir yarısı anca müsait oldum neyse konuya dönecek olursak çok zor bir iş değil fakat bu işi kendiniz yapabilirmisiniz bilemiyorum ayrıca bu kadar siştem edeceğinize bir php kodlamacı arkadaş bularak ücret karşılığında yapabilirsiniz.
sonrada forumda bu şekilde sitem yapmanızın bir anlamı yok bence. neden bu kadar sert cıktığıma gelince bir konu açmışsınız birşeyler yazmışsınız bende cvp yazmışım siz aynı konuya cvp vermektense yeni bir konu acarak sitemde bulunuyorsunuz. en ağzından bir tşk. etmeyi bilmiyorsanız konu üzerinden devam edebilirsiniz ve online olan arkadaşlar zaten cvp yazacaklardır.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Re: bir sorum olacak.

Merhaba siz beni yanlış anlamışsınız aslında anlatmak istedgim işin sizden başkasına satılamayacak olması. Örnek bir tema yaparsınız 3 gün uğraşıpsinız 50 tl den 10 kişiye satarsınız ve emeğinizin karşılığını alırsınız ucuza da satarsınız. Ama sizin istediğiniz başka kimseye satılmaz ve dolayısı ile maliyeti tek başınıza üstlenmek durumundasınız bu size yüksek gelebilir, düşük fiyatta yapanın emeğine değmez bu yüzden kimse buna sıcak bakmaz ben bunu demek istedim. Ayrıca premium bölümünde hızlı al eklentisi var benim düzenlediğim bir inceleyin ayrıca opencart ta tema sadece dizayn değildir bakarsanız benim temalarimin öyle olmadığnı ve diyandan fazlası olduğunu da bunu benim yapıp yapamayacağını da anlarsınız. Her ne ise ben gene söylüyorum bu üslup ile yaklaşırsanız gerçekten kimse sizinle çalışmak istemez konu başlığınız bile çok itici bunu ben değil çoğu forum üyesi de böyle düşünüyor sanırım. Ayrıca ödeme konusu ile şahsi presibim demo üzerinde çalışır müşteriye sunarım ödemeyi hesabımda görmeden bende müşterinin sitesine yükemezı yapmam mesajınızda demişsiniz ya sebebini tahmin edersiniz diye sanırım sizde bunu tahmin edersiniz. Ama bunu burada bu şekilde dile getirmek insanlara güvensizliktir güvenmediginiz insanlardan iş bekliyorsunuz. Sonuc samimiyetle iyi niyetli olduğumuzu düşünerek söylüyorum gerçekten üslubunuz yanlış amacım incitmek değil yardımcı olmak selametle ha unutmadan ekmeğin taze olduğunu anlamak için evet firinci olmaya gerek yok müşteri olmak yeterli amaaaa ekmeğin nasıl yapıldığını bilmek için kesinlikle firinci olmak şart.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...