XML ile başka sitelerden ürün çekme

OnuR44

OpenCart-TR
Merhaba büyük satış sitelerinden ürünleri çekebilmek için bir modül mevcutmu ? Aradımama bulamadım şimdiden teşekkür ederim.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Exel olarak var sadece benim bildiğim kadarıyla.. Ücretsiz sitelerden faydalanarak büyük sitelerle çalışmak bana mantıksız geliyor ama.. Bu işi o kadar büyük yapacaksan sanal pos eklemen gerek.. Ve türkiyedeki bankalar bu sisteme sanal pos verme ihtimali çok düşük gibime geliyor.. Nacizane fikrimi belirtmek istedim yanlış anlama sakın..

hakaaan

OpenCart-TR
http://forum.opencart-tr.com/thread-294.html

istediğin baslık burda bende çözemedim

muyst

OpenCart-TR
bankalar sanal pos verirken buna bakacaklarını sanmam. Baktıkları özellikler bellidir. Kullanıcı sözleşesi v.s

sabitertan

OpenCart-TR
Bu konuda bir çalışmam var(XML den Veritabanına ekleme) ancak opencart standartlarına uygun bir eklenti değil(admin bloğundan giriş yaparak değil ayrı bir adresten giriş yaparak kullanıyorum), ancak xml yapısını terkederek JSON yapısına geçiş yapacağım. Daha sonra kodları opencart uyumulu hale getirip burada paylaşmayı düşünüyorum. Ön çalışmayı görmek isteyen arkadaşlar ÖM ya da mail atabilirler.

MAXHBMAX

OpenCart-TR
sabitertan' Alıntı:
Bu konuda bir çalışmam var(XML den Veritabanına ekleme) ancak opencart standartlarına uygun bir eklenti değil(admin bloğundan giriş yaparak değil ayrı bir adresten giriş yaparak kullanıyorum), ancak xml yapısını terkederek JSON yapısına geçiş yapacağım. Daha sonra kodları opencart uyumulu hale getirip burada paylaşmayı düşünüyorum. Ön çalışmayı görmek isteyen arkadaşlar ÖM ya da mail atabilirler.

arkadaşim ben daha önce edİtledİğİm bİr oscommerce sİteden ürünlerİ çekmek İstİyorum ve o sİtenİn şİfrelerİde bende mevcut hala teknİk destek verİyorum orada 15 000 yakin ürün var o ürünlerİ yenİ yaptiğim sİteme nasil çekebİleceğİm hakkinda bana yardimci olurmusunuz lütfen

sabitertan

OpenCart-TR
Çok az da olsa xml ya da json bilginiz varsa kolaylıkla halledebilrsiniz. Oscommerce veritabanından istediğiniz verileri çekip bir json ya da xml dosyasına(ki bu dosyanın yapısı opencarta uygun olacak şekilde ayarlanmalı ki aktarma kolay olsun) kaydedin. Daha sonra başka bir php betiğiyle xml ya da json dosyasını opencart veritabanına aktarabilirsiniz. PHP-xml için birkaç kütüphane mevcut XMLParser, SimpleXML ,XMLReader,XMLWriter . Ben XMLParser ve SimpleXML kullanıyorum.
Bir Diğer yöntem oscommerce veritabanını csv ,XLSX Kitabı ,XLS Kitabı yada Açık Kaynaklı Tablolama Belgesi(ODS) olarak dışa aktararak Excel ya da Open Office Calc ile düzenleyip opencart içerisine geri aktararak ta yapabilirsiniz.

taximactivity

OpenCart-TR
Tablolar uyumsuz öncelikle tüm tablo verilerini Opencart 'a göre baştan düzenlemeleri sorguları alabileceği şekilde ayarlamalısın, tüm veriyi çekebilmesi için yaklaşık 4üzeri sql düzenlemeniz gerekecektir ve tüm bunları product_desc inden tutunda category'sine kadar düzgün alabileceği ve okuyabileceği şekilde düzenlemeniz gerekiyor.

Biz başardık; bugün yaklaşık 9000küsür ürün girişi yaptık, şahsen hüsran oldu, ürünler kategori detayları içerik bilgilerine kadar sorunsuz olarak sisteme girdi fakat, daha sonra site abartı derecede yavaşladı, sorun belki bizim bir hatamızdandır bilemiyorum henüz, üzerinde çalışıyoruz hala, daha yeniyiz OpenCart'ta ama diyebileceğim şudur ki 15bin üründe randıman sorunu yaşabilirsiniz.

taximactivity

OpenCart-TR
Manuel ürün yüklemesini tekrar gözden geçirdik 3000üzeri kategori+alt kategetori+alt alt kategori + 10bin ürünle sql lerimizi düzenledikten sonra sorunsuz çalışır hale getirdik.

Bir önceki mesajımız geçerliliğini kaybetmiştir işin özü :)

enverduzz

OpenCart-TR
xml

arkadaşlar xml konusunda her hangi bir gelişme var mı acaba

enverduzz

OpenCart-TR
RE: xml

hayır. XML ile başka sitelerden ürün çekme konusunda

hikko

OpenCart-TR

cüzi bir miktara yaptırdık biz eğer ilgilenirsen yapan arkadaşa söylerim siteme bak yaklaşık 5000 ürünü sorunsuzca çekiyorum xml olarak

lidanya

OpenCart-TR
xml

arkadaslar xml sistemi ile istedigim siteden katagori ve alt katagorileri çekebilirmiyim

tarikphp

OpenCart-TR
selamlar
Başka siteleden otomatik çekmeyi sorunsuz başardıysanız bana özel mesajla ulaşır mısınız? Ücreti uygunsa alabilirim. iyi çalışmalar

ifateknoloji

OpenCart-TR
xml entegrasyonu daha önce open cart sistemine uygulamış olanlar bana ulaşabilirmi

fatih@ ifateknoloji. com

sogenserkan

OpenCart-TR

hikko' Alıntı:
cüzi bir miktara yaptırdık biz eğer ilgilenirsen yapan arkadaşa söylerim siteme bak yaklaşık 5000 ürünü sorunsuzca çekiyorum xml olarak

merhaba hocam bi xml ürün aktarımı yapacağız yardımcı olabilirmisiniz?
Sizin xml i ayarlayan arkadaşınızla irtibata gecmemizi sağlarsanız cok memnun olurum iyi günler.