Virtual Keyboard (Sanal Klavye)

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Sanal Klavye ile güvenli giriş sağlamak ve müşterilerinizin siteye olan ilgisini artırmak İsterseniz ...

Güzel Bir Eklenti Paylaşıyorum Arkadaşlar Umarım Beğenirsiniz.

- Resim -
ekranb.png

Anlatım buradaki modul için yapılmıştır.

/catalog/view/theme/default/template/module/login.tpl

Bul :
Kod:
<b><?php echo $entry_email_address; ?></b><br />
    <span style="text-align: left;"><input type="text" name="email" /></span>
    <br />

Değiştir:
Kod:
    <span style="text-align: left;"><input type="text" name="email" value="" class="keyboardInput" /></span>
    <script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/keyboard/keyboard.js" charset="UTF-8"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href=" catalog/view/javascript/keyboard/keyboard.css"><br />

Bul :
Kod:
<b><?php echo $entry_password; ?></b><br />
    <input type="password" name="password"/>
        <br />

Değiştir :

Kod:
    <input type="password" name="password" value="" class="keyboardInput" />
        <script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/keyboard/keyboard.js" charset="UTF-8"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href=" catalog/view/javascript/keyboard/keyboard.css"><br />

Farklı bölümlere uygulayabilirsiniz arkadaşlar sorularınızı bu başlık altında cvplandıracagım.

Ekli dosyalar

• keyboard.zip
    31.8 KB · Görüntüleme: 229

fanty_35

OpenCart-TR
hocam ellerine sağlık müşterilere güven verme konusunda akıllıca bir modifiye, teşekkürler birazdan kuracam bunu.

ozansenkal

OpenCart-TR
şahane görünüyor. paylaşımınız için çok teşekkürler

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
Güzel uygulama Teşekkürler.

Bazı düzeltmeler yaptım.
e-mail girdikten sonra enter yaptığınızda formu gönderdiği için işlem bitmemiş oluyor ve hata veriyor.
Şifre girdikten sonra enter yaptığınızda formu gönderdiği için işlem bitmemiş oluyor ve hata veriyor.

İlk açılışta Türkçe Q klavye gelmesini ayarladım.
ekli js. dosyasını kullanırsanız bu sıkıntılar ortadan kalkıyor.

İsterseniz www.turkuazhobby.com dan bakabilirsiniz.

Ekteki zipli dosyayı açıp "keyboard.js "ile değiştiriniz.
Bu kadar

Ekli dosyalar

• keyboard.zip
    29.6 KB · Görüntüleme: 70

tckomutan

OpenCart-TR
Web sitesi
bios.com.tr
konuyu açan ve duzeltmeleri yapan arkadaşlara teşekkürler.bu tip guzel uygulamaların devamı dileğimdir..

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
1.4.9.2 de ki dosya yolu /httpdocs/catalog/view/theme/default/template/account şeklindedir.
bulun....
Kod:
  <b><?php echo $entry_email; ?></b><br />
            <input type="text" name="email" />
            <br />
            <br />
            <input type="password" name="password" />
            <br />

değiştirin...

Kod:
    <span style="text-align: left;"><input type="text" name="email" value="" class="keyboardInput" /></span>

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Düşünceniz Güzel Fakat Sanal Klavye << Enter >> İşlevini Kaybetmiş olacaktır.

turkuaz' Alıntı:
Güzel uygulama Teşekkürler.

Bazı düzeltmeler yaptım.
e-mail girdikten sonra enter yaptığınızda formu gönderdiği için işlem bitmemiş oluyor ve hata veriyor.
Şifre girdikten sonra enter yaptığınızda formu gönderdiği için işlem bitmemiş oluyor ve hata veriyor.

İlk açılışta Türkçe Q klavye gelmesini ayarladım.
ekli js. dosyasını kullanırsanız bu sıkıntılar ortadan kalkıyor.

İsterseniz www.turkuazhobby.com dan bakabilirsiniz.

Ekteki zipli dosyayı açıp "keyboard.js "ile değiştiriniz.
Bu kadar

keyboard.zip

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
Enter işlevi üye girişinde email ve şifre ayrı ayrı girildiği için sıkıntı yaratıyor.Enter işlevi klavyeyi kapatmaya yöneltildi.
e mail ve şifre girildikten sonra normal şekilde oturum aç tuşu tıklanarak devam ediliyor.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
dün konuyu görmüştüm. normal müşteri girişinde uygulamıştım bu klavyeyi. bugün yayınlayacaktım kodları. admira arkadaşımız benden önce davranmış. teşekkür ederiz.

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
..............................
$entry_email_address' i 1.4.9xx versiyonlarda $entry_email olarak değiştirmeniz gerekir aksi halde unknown variable hatası alırsınız.
................................................

Kod:

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Sizin Dediğiniz Bir Nevi Eposta'da <Enter> basınca çözüm bu seferde şifreyi girdiğinde Enter Tuşuna basmak isteyecektir müşteri

Aslında Bunlar ince detaylar,
İki adet java scriptle çözülebilir. 1. sizin önerdiğiniz email girişine eklenir 2. ise şifre kısmında enter tuşu aktif olsun diye diğer java script

birazdaha inceleyip farklı çözümler getirilebilir . teşekürler.

turkuaz' Alıntı:
Enter işlevi üye girişinde email ve şifre ayarı ayrı girildiği için sıkıntı yaratıyor.Enter işlevi klavyeyi kapatmaya yöneltildi.
e mail ve şifre girildikten sonra normal şekilde oturum aç tuşu tıklanarak devam ediliyor.

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
Gökhan TAYLAN' Alıntı:
Sizin Dediğiniz Bir Nevi Eposta'da <Enter> basınca çözüm bu seferde şifreyi girdiğinde Enter Tuşuna basmak isteyecektir müşteri

Aslında Bunlar ince detaylar,
İki adet java scriptle çözülebilir. 1. sizin önerdiğiniz email girişine eklenir 2. ise şifre kısmında enter tuşu aktif olsun diye diğer java script

birazdaha inceleyip farklı çözümler getirilebilir . teşekürler.

turkuaz' Alıntı:
Enter işlevi üye girişinde email ve şifre ayrı ayrı girildiği için sıkıntı yaratıyor.Enter işlevi klavyeyi kapatmaya yöneltildi.

Müşteri klavyede enter tuşunu görünce doğal olarak email girecek enter tuşuna basacak form gönderilecek ve hatalı dönecek aynı şey şifre içinde olacak dolayısı ile müşteri hiç bir zaman giriş yapamayacak ama enter iptal edilip kapatmaya yöneltilince entere bastığında email girecek ,şifre aynı şekilde ve hatasız işlem yapılmış olacak otrurum aç tuşuylada işlem devam edecek

bilgikur

OpenCart-TR
ya sabahtan beri ugrasıyom bır turlu olmuyor. nedenı ıse konunun ıcındekı eklenen dosyanın degıstıgıne karar verdım en son cunku eksık dosyalar var. nedenn bu sekılde oluyor anlamadım.kafayı yıyecem.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Güncel dosyaları pm olarak gönderdim size , gerekli bilgiyi yönetici arkadaşımıza ilettim en kısa sürede güncel dosya eklenecektir.

bilgikur' Alıntı:
ya sabahtan beri ugrasıyom bır turlu olmuyor. nedenı ıse konunun ıcındekı eklenen dosyanın degıstıgıne karar verdım en son cunku eksık dosyalar var. nedenn bu sekılde oluyor anlamadım.kafayı yıyecem.

melek44

OpenCart-TR
süper çalışma hocam ellerinize sağlık

fatihtaner

OpenCart-TR
admira' Alıntı:
1.4.9.2 de ki dosya yolu /httpdocs/catalog/view/theme/default/template/account şeklindedir.
bulun....
Kod:
  <b><?php echo $entry_email; ?></b><br />
            <input type="text" name="email" />
            <br />
            <br />
            <input type="password" name="password" />
            <br />

değiştirin...

Kod:

kullandıgım sürüm 1.4.9.3 denedim ama olmadı.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Tüm Sitelerde Bu kodlamayı Çalıştırabilrisiniz Opencart Tüm versiyonlarında denendi ve çalıştıgı kanıtlandı :
benim konumda modül üzerinde denendi eğer herhangi bir text box 'ta bu uygulamayı yapacaksanız tpl dosya yolunu bulmalısınız. iyi çalışmalar .

görev çalıştıran : class="keyboardInput"

eklenecek kod :
<link rel="stylesheet" type="text/css" href=" catalog/view/javascript/keyboard/keyboard.css">

not : çalışmadı demek yerine : yaptıgınız değişikliği yada hatalı eklediğiniz bilgileri paylaşıp bilgi isterseniz ben olmasamda opencart-tr 'deki uzman arkadaşlar yardımcı olacaktır. saygılarımla .

roi-intrépide

OpenCart-TR
Merhaba
guzel bir uygulama olmus emeginize saglik
enter fonksiyonunu ben de kapatmak istiyorum turkuaz'in paylastigi dosyayi degistirdim fakat olmadi. yapilmasi gereken degisiklik nedir?
ayrica uye girisi sayfasindaki bolume eklemek icin ne yapmaliyim?
tesekkurler
version. 1.4.9.4