Ürün Sayfasında Video Tab Modülü

lompus

OpenCart-TR
Bne Arkadaş Ya Sağlam Paylaşım Niye Yapmıyorsunuz. Site Komple Bozuldu

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Artisliğin Lüzumu Yok !
Aldıgın Hataları Paylaş Bilgi verelim
Herzaman Söylediğimiz bir durum yedeksiz çalışmayın .

sizin siteniz için paylaşım yapmıyoruz genel default yapı için ve versiyon için paylaşım yapıyoruz .

lompus' Alıntı:
Bne Arkadaş Ya Sağlam Paylaşım Niye Yapmıyorsunuz. Site Komple Bozuldu

tarikphp

OpenCart-TR
Kardeş, 1.5.1.3.1 de denedim birsürü hata verdi. Acaba bu versiyona uyarlanır mı? Tamda aradığım modüldü. Teşekkür ederim.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
RE: Ürün Sayfasında Video Tab Modülü ( Güncel )

Arkadaşlar 1.5.1.3.1 sürümü için manuel kurulum anlatımı. Ürün Sayfanızda Video Yayınlamak (Güncel)

phpmyadmin , sql (veritabanınıza) girin ve

korkmadan çalıştırın :

Kod:
ALTER TABLE `product` ADD `youtube_code` TEXT NOT NULL ;

İlk Olarak (ADMİN Düzenlemesi)

admin/controller/catalog/product.php düzenle

Bul :
Kod:
$this->load->model('catalog/download');

Öncesine Ekle :
Kod:
if (isset($this->request->post['youtube_code'])) {
      			$this->data['youtube_code'] = $this->request->post['youtube_code'];
    		} else if (isset($product_info)) {
				$this->data['youtube_code'] = $product_info['youtube_code'];
			} else {
      			$this->data['youtube_code'] = '';
    		}

Bul :
Kod:
$this->data['tab_image'] = $this->language->get('tab_image');

Sonrasına Ekle :
Kod:
$this->data['tab_video'] = $this->language->get('tab_video');

Kullandıgınız Dil Dosyaları için

admin/language/turkish/turkish.php düzenle

Bu Kodla Başlayan Satırı Bul :
Kod:
$_['tab_image']

Sonrasına Ekle :
Kod:
$_['tab_video']               = 'Videolar';

admin/model/catalog/product.php : düzenle

Bul :
Kod:
$data['sort_order'] . "', date_added = NOW()"

Değiştir :

Kod:
$data['sort_order'] . "',date_added = NOW(), youtube_code='".$data['youtube_code']."'"

Bul :

Kod:
tax_class_id = '" . $this->db->escape($data['tax_class_id']) . "', sort_order = '" . (int)$data['sort_order'] . "', date_modified = NOW() WHERE product_id = '" . (int)$product_id . "'");

admin/view/template/catalog/product_form.tpl : düzenle

Bul :
Kod:
<div id="tabs" class="htabs"><a href="#tab-general"><?php echo $tab_general; ?></a><a href="#tab-data"><?php echo $tab_data; ?></a><a href="#tab-links"><?php echo $tab_links; ?></a><a href="#tab-attribute"><?php echo $tab_attribute; ?></a><a href="#tab-option"><?php echo $tab_option; ?></a><a href="#tab-discount"><?php echo $tab_discount; ?></a><a href="#tab-special"><?php echo $tab_special; ?></a><a href="#tab-image"><?php echo $tab_image; ?></a><a href="#tab-reward"><?php echo $tab_reward; ?></a><a href="#tab-design"><?php echo $tab_design; ?></a></div>

Değiştir :

Kod:
<div id="tabs" class="htabs"><a href="#tab-general"><?php echo $tab_general; ?></a><a href="#tab-data"><?php echo $tab_data; ?></a><a href="#tab-links"><?php echo $tab_links; ?></a><a href="#tab-attribute"><?php echo $tab_attribute; ?></a><a href="#tab-option"><?php echo $tab_option; ?></a><a href="#tab-discount"><?php echo $tab_discount; ?></a><a href="#tab-special"><?php echo $tab_special; ?></a><a href="#tab-image"><?php echo $tab_image; ?></a><a href="#tab-video"><?php echo $tab_video; ?></a><a href="#tab-reward"><?php echo $tab_reward; ?></a><a href="#tab-design"><?php echo $tab_design; ?></a></div>

Bul :
Kod:
</form>

Öncesine Ekle :

Kod:
<div id="tab-video">
				<table>
					<tr>
						<td class="left">
							<textarea name="youtube_code" cols="120" rows="10"><?php echo $youtube_code; ?></textarea>
						</td> 
					</tr>
				</table>
			</div>

ADMİN Kurulumu Tamamlanmıştır :)

Şimdi Ürün Sayfası Düzenlemeleri :

catalog/controller/product/product.php : düzenle

Bul :
Kod:
$this->data['tab_related'] = $this->language->get('tab_related');

Sonrasına Ekle

Kod:
$this->data['text_no_contents'] = $this->language->get('text_no_contents');
			$this->data['tab_youtube'] = $this->language->get('tab_youtube');

Bul :

Kod:
$this->data['attribute_groups'] = $this->model_catalog_product->getProductAttributes($this->request->get['product_id']);

Sonrasına Ekle :
Kod:
$this->data['youtube_code'] = html_entity_decode($product_info['youtube_code'], ENT_QUOTES, 'UTF-8');

Kullandığınız Dil Dosyalarınız İçin:
catalog/language/turkish/product/product.php düzenle

Bul :
Kod:
$_['tab_review']        = 'Reviews (%s)';

Sonrasına Ekle :
Kod:
$_['tab_youtube']         = 'Tanıtım Videoları';

Bul :
Kod:
$_['text_reviews']      = '%s reviews';

Sonrasına Ekle :
Kod:
$_['text_no_contents']    = 'Henüz Video Eklenmemiştir.';

catalog/view/theme/SizinTemanız/template/product/product.tpl : düzenle

Bul
Kod:
    <a href="#tab-review"><?php echo $tab_review; ?></a>

Öncesine Ekle :

Kod:
<?php if ($youtube_code) { ?>
    			<a href="#tab-youtube"><?php echo $tab_youtube; ?></a>
		    <?php }?>

Bul :

Kod:
<?php if ($products) { ?>
  <div id="tab-related" class="tab-content">

Öncesine Ekle

Kod:
<div id="tab-youtube" class="tab-content">
      <?php if ($youtube_code) { ?>
      <div align="center"><?php print $youtube_code;?></div>
      <?php } else { ?>
      <div style="background: #F7F7F7; border: 1px solid #DDDDDD; padding: 10px; margin-bottom: 10px;">
      <?php echo $text_no_contents; ?></div>
      <?php } ?>
    </div>

ve bitti.

Not : Tüm Video Sitelerinin Embed Kodlarını Yayınlayabilirsiniz.

Artık Yapamadım Diyen çıkmaz umarım :) Kolaylıklar Dilerim.

Embed Kod - Youtube

15ttx.png

tarikphp' Alıntı:
Kardeş, 1.5.1.3.1 de denedim birsürü hata verdi. Acaba bu versiyona uyarlanır mı? Tamda aradığım modüldü. Teşekkür ederim.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Değiştir :

Kod:
tax_class_id = '" . $this->db->escape($data['tax_class_id']) . "', sort_order = '" . (int)$data['sort_order'] . "', date_modified = NOW(), youtube_code='".$data['youtube_code']."'  WHERE product_id = '" . (int)$product_id . "'");

tarikphp' Alıntı:
Yukarıda bu koddan sonra ne yapacağız yazmamışsınız.
tax_class_id = '" . $this->db->escape($data['tax_class_id']) . "', sort_order = '" . (int)$data['sort_order'] . "', date_modified = NOW() WHERE product_id = '" . (int)$product_id . "'");

Valla ne yazılmışsa aynen uyguladım. Defalarca kontrol ettim. Admin sayfasında ürün eklemesi yaparken bir tab video sekmesi çıktı. Embed kodunu koydum kaydet yaptım. Ama değişen hiçbirşey olmadı. Ayrıca artık siteye yeni ürün eklerken hata veriyor. Yedeklerini aldım. Umarım eski haline gelir.

tarikphp

OpenCart-TR
site tamamen bozuldu. Eski yedeklerini koysam bile artık hiç aç[/align]ılmıyor. Soğudum opencarttan.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
söylediğim aşamalardan sonra hata almanız mümkün değil :) hata varsa bireysel size ait hatalardır.
bizzat iletişime geçerseniz referans sunabilirim :D

tarikphp' Alıntı:
site tamamen bozuldu. Eski yedeklerini koysam bile artık hiç aç[/align]ılmıyor. Soğudum opencarttan.

tarikphp

OpenCart-TR
Bu sorgulamayı nasıl iptal ederiz. En azından siteyi eski haline döndürelim. Okadar uğraş boşuna gitti.

siteye girildiğinde anasayfada aşağıdaki hata çıkıyor.
Notice: Error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ')' at line 1
Error No: 1064
SELECT COUNT(*) AS total FROM product p LEFT JOIN product_description pd ON (p.product_id = pd.product_id) LEFT JOIN product_to_store p2s ON (p.product_id = p2s.product_id) WHERE pd.language_id = '2' AND p.status = '1' AND p.date_available <= NOW() AND p2s.store_id = '0' AND p.product_id IN (SELECT p2c.product_id FROM product_to_category p2c WHERE )

Söyle yapalım 1.5.1.3.1 sürümü için modül olarak burada yayınlar mısınız? O şekilde dosyaları atayım belki site açılır ozaman

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Tarık PHP ' Eğer Hata Yaşıyorsan , İşlemleri Tersine Doğru Tekrar Yap Eski Haline Gelicektir.

Eski Haline Geri Döndüremezsen Hata Yaptıgın Son Değişikliklerle İlgili Değildir. eğer default 1.5.1.3.1 kullanıyorsanda Söylediğim Aşamalardaki Dosyaları Orjinalleriyle Değiştirip Tekrar Düzeltebilirsin

Hiçbirini Yapamıyorsan İletişime Geç Yardımcı Olalım.

Not : Herzaman Söylediğimiz "YEDEKLİ ÇALIŞIN Bireysel Hata Yapma Oranınız Azalsın."

tarikphp' Alıntı:
Bu sorgulamayı nasıl iptal ederiz. En azından siteyi eski haline döndürelim. Okadar uğraş boşuna gitti.

siteye girildiğinde anasayfada aşağıdaki hata çıkıyor.
Notice: Error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ')' at line 1
Error No: 1064
SELECT COUNT(*) AS total FROM product p LEFT JOIN product_description pd ON (p.product_id = pd.product_id) LEFT JOIN product_to_store p2s ON (p.product_id = p2s.product_id) WHERE pd.language_id = '2' AND p.status = '1' AND p.date_available <= NOW() AND p2s.store_id = '0' AND p.product_id IN (SELECT p2c.product_id FROM product_to_category p2c WHERE )

Söyle yapalım 1.5.1.3.1 sürümü için modül olarak burada yayınlar mısınız? O şekilde dosyaları atayım belki site açılır ozaman

tarikphp

OpenCart-TR
Alttaki kodlarala yukarıdaki yazdıklarınızı karşılaştırın. Bul dedikten sonra ne yapılacağı yazmadan diğer işleme geçiyor.

Bul :

Kod:

Bul :
Kod:

<div id="tabs" class="htabs"><a href="#tab-general"><?php echo $tab_general; ?></a><a href="#tab-data"><?php echo $tab_data;

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Bilgi Yazdım Ama İncelememişsiniz Hemen Mesajınızın Altında.
tarikphp' Alıntı:
Alttaki kodlarala yukarıdaki yazdıklarınızı karşılaştırın. Bul dedikten sonra ne yapılacağı yazmadan diğer işleme geçiyor.

Bul :

Kod:

Bul :
Kod:

<div id="tabs" class="htabs"><a href="#tab-general"><?php echo $tab_general; ?></a><a href="#tab-data"><?php echo $tab_data;

tarikphp

OpenCart-TR
Ben göremiyorum heralde, iki tane bul var. Baştan bul değiştir ekle v.s. şeklinde gidiyor tamam. ama bu kodlara gelince iki tane bul var. Ondan sonra değiştir var. Yani ikisini birden mi değişecek anlaşılmıyor.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
dikkatinizi yoğunlaştırın :) bakalım bulabilecekmisiniz. İlk cvp aradıgınız yazınızın hemen altına not düşmüşüm :) değiştirin yazmışım. ama halen ısrarla yok diyorsunuz.

not : ikitane bul yok bul çok var :) ama aralarında dosya başlangıçları var artık bu mesajlarınızın ardından kimse ne aradıgını bulamaz konu amacınının dışına cıktı.

tarikphp' Alıntı:
Ben göremiyorum heralde, iki tane bul var. Baştan bul değiştir ekle v.s. şeklinde gidiyor tamam. ama bu kodlara gelince iki tane bul var. Ondan sonra değiştir var. Yani ikisini birden mi değişecek anlaşılmıyor.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
yazdıgınız kod ile benim altta verdiğim cvp değiştirin daha hangi msj ilk açtıgınızın farkında değilsiniz product_form.tpl le ne alakası var

açtıgınız konu ondan önceki kısım için :)

tarikphp' Alıntı:
valla ben hala göremiyorum:) belki firefox cookieslerden olabilir. değiştirelim de neyle değiştirelim. kodu bulduktan sonra admin/view/template/catalog/product_form.tpl : düzenle geliyor.

tarikphp

OpenCart-TR
Bul :

Sizin en başta yazdığınızı yazdım. Buyrun bakın.

Kod:

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Bul yazmışım altında hangi kod var? Kod: yazankısım var sonra cvp olarak ne yazmışım değiştir yazmışım şimdi anladınızmı ?

product_form.tpl için bir şey yazmamışım onun altında kendi aşamaları var zaten :)

tarikphp' Alıntı:
Bul :

Sizin en başta yazdığınızı yazdım. Buyrun bakın.

Kod:

tarikphp

OpenCart-TR
Şimdi eksik olan kısmı değiştirerek yeniden deneyeceğim umarım düzelir. Teşekkürler

Olmadı yine bu sefer hem site açılmıyor hemde admin sayfası açılmıyor. Öylece kaldım. Artık siteyi sıfırdan kurmaktan başka çare kalmadı. Yedeği yükledim. işlemleri geri aldım bu seferde baştaki sql sorgulamasından dolayı yine site açılmadı.

unsound

OpenCart-TR
Tarık herkez senin Video modülünü duydu,yeter artık düzgünce baştan alıp uğraşmalısın.
Gökhana da ayrıca tebrik ederim süper sabrın varmış :eek:)

adobe19

OpenCart-TR
phpmyadmine girip opencart ın databaseine girdim sql kısmına ALTER TABLE `product` ADD `youtube_code` TEXT NOT NULL yazdım ama sonuna " ; " koymadım sonra yeniden ; koyup yazdığımda #1060 - Duplicate column name 'youtube_code' uyarısı çıktı ne yapmalıyım.

tarikphp

OpenCart-TR
adobe19' Alıntı:
phpmyadmine girip opencart ın databaseine girdim sql kısmına ALTER TABLE `product` ADD `youtube_code` TEXT NOT NULL yazdım ama sonuna " ; " koymadım sonra yeniden ; koyup yazdığımda #1060 - Duplicate column name 'youtube_code' uyarısı çıktı ne yapmalıyım.

Aynı hatayı bende yaşıyorum. Bir aydır çözemedim. Ama modülü kuran hatasız olduğunu söylüyor. Ne yapalım sorun bizde heralde yine