Ürün resimleri kenarında sorun ?

LoveMen

OpenCart-TR
merhaba arkadaşlar sayfama resim eklediğim zaman resimlerin kenarı siyah çıkıyor?Ek olarak resim ekledim. 2.olarak yüklediğimiz ürün resimlerini 300 kb fazla yükleyemezsiniz sorunu alıyorum bunu nasıl değiştirebilirim?Şimdiden teşekkürler arkadaşlar kolay gelsin

Ekli dosyalar

• rs2.JPG
    rs2.JPG
    125.6 KB · Görüntüleme: 25
  • rs3.JPG
    rs3.JPG
    210.6 KB · Görüntüleme: 25

gehennas

OpenCart-TR
link verebilirsen daha kolay yardımcı olunabilir. sonuçta css dosyasında resim arka planı siyah tanımlanmış gibi gözüküyor ama başka birşey de olabilir

EnverYigit

OpenCart-TR
halletmişsin sanırım siteye girdiğimde beyazdı?

LoveMen

OpenCart-TR
EnverYigit' Alıntı:
halletmişsin sanırım siteye girdiğimde beyazdı?

halledemedim aslında sadece beyaz yaptım idare ediyorum artık.Resimlerimin kenarlarında beyaz yerler çıkıyor ,resimin kendi ölçüsü çıkmıyor yani

gehennas

OpenCart-TR
Baktım şimdi resimlere, resimleri kesip biçerken, hep aynı boyutta kesmeye özen gösterin. Resimleri gösterdiğiniz kutu dikdörtgen ama dikey, resimleriniz ise yatay dikdörtgen, bu yüzden üstte ve altta boş kısımlar oluyor. Resimleri o kutuya sığacak şekilde hepsni sabit boyut yapın daha güzel gözükecektir. Ya da overflow:hidden değeri vererek de ekran dışına taşan kısımların görünmemesini sağlayabilirsiniz.

LoveMen

OpenCart-TR
gehennas' Alıntı:
Baktım şimdi resimlere, resimleri kesip biçerken, hep aynı boyutta kesmeye özen gösterin. Resimleri gösterdiğiniz kutu dikdörtgen ama dikey, resimleriniz ise yatay dikdörtgen, bu yüzden üstte ve altta boş kısımlar oluyor. Resimleri o kutuya sığacak şekilde hepsni sabit boyut yapın daha güzel gözükecektir. Ya da overflow:hidden değeri vererek de ekran dışına taşan kısımların görünmemesini sağlayabilirsiniz.

o kadar resimi kesip biçme zamanımız olmuyor açıkcası.overflow:hidden değerini nasıl verebilirim?

gehennas

OpenCart-TR
şimdi tekrar baktım overflow sizin işinizi çözecek gibi durmuyor. Resimlerin hepsini 175x175 yapmışsınız ama görünür kısımları farklı. Burada düzgün görünmesini sitiyorsanız resimleri uygun ölçülerde boyutlandırmak yapabileceğiniz en iyi yöntem bence. Ya hepsine aynı miktarda boş beyaz alan kalacak ya da hiçbirinde kalmayacak. Göze güzel görünecek şey bu çünkü. Resim yükseklikleri farklı.